Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 6. 2017
Líbí se mi

Jak příjemně strávit léto i letní dobroty?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 16. 6. 2017
Líbí se mi
Jak příjemně strávit léto i letní dobroty?

Jak příjemně strávit léto i letní dobroty?

S létem přichází čas prázdnin, dovolených, ale také grilovaček a zmrzlin. I zarputilí dietáři si čas od času rádi zahřeší a osvěží se výbornou zmrzlinou nebo se nechají unést vůní grilovaného masa. Ovšem nejen my v horku lenošíme, naše zažívání také. Možná jste si všimli, že právě v létě trpí nejvíce lidí zažívacími problémy.

Hlavně žádný spěch

Jíte ve spěchu? Pak děláte velkou chybu. I když vás čas tlačí a den máte rozpočítaný na minuty, na jídlo bychom si měli najít čas vždycky. Vychutnávat si ho a hlavně pořádně žvýkat. Jinak si zaděláváme na pořádné zdravotní problémy. Nehledě o pocitu těžkého žaludku. Léto je ideální v tom, že i ti největší spáči ráno nemají problém vstát do krásného prosluněného dne. A to je právě rada pro vás. Zkuste vstát o chvilku dřív. Vychutnejte si snídani a ranní kávu.

Lehce a chutně

Zatímco v zimě si častěji dopřáváme těžká a nezdravá jídla, v létě častěji sáhneme po ovoci a zelenině. Možná je to tím, že je ho všude dost. Rajčata i jahody ze zahrádky mají konečně nějakou chuť na rozdíl od těch kupovaných z dovozu v zimě.

Již v prvních horkých dnech jsem vyzkoušela například nakrájenou salátovou okurku, kterou používám místo pečiva pod některé pomazánky. Mimochodem, již zmíněný gril je ideální příležitostí, jak sobě i dětem zpříjemnit lehčí pokrmy od zeleniny až po ryby. I když nám v běžné úpravě někdy tolik nechutnají, skvělá marináda a grilování z nich učiní mnohem atraktivnější pokrmy.

Inspirace, kterou nám dává příroda

Přes všechny plány zkrátka chutě někdy zvítězí a „těžká“ či tučná jídla nás zlákají. Z výčitek už jsem vyrostla, o to ani tolik nejde. Jenže si většinou nemůžu dovolit jít se po takovém jídle natáhnout a musím dál fungovat, což je nepříjemné kdykoliv, natož v parném létě. Možná víte, že příznivý vliv na naše zažívání mají hořké byliny, jejichž chuť stimuluje žaludek, játra, žlučník a slinivku břišní k tomu, aby začaly vylučovat důležité trávicí složky, například žluč a žaludeční šťávy.

Já si na hořkou chuť zase tolik nepotrpím, proto jsem vyzkoušela doplněk stravy Floradix Gallexier®, v němž je jejich chuť zjemněna. Mezi bylinami, které obsahuje, nechybí poměrně tradiční pampeliška či zázvor, ale ani méně známé, a to například kurkuma, kardamon či artyčok. Dalšími složkami jsou hořec, fenykl či vachta trojlistá, která příznivě podporuje střevní peristaltiku a činnost jater i žlučníku.

Floradix Gallexier® představuje ideálního pomocníka pro naše zažívání po celý rok. Potlačuje pocit plnosti a nafouklého břicha. Už se vás nebude nikdo ptát, kdy že to miminko čekáte.

Přípravek je k dostání v praktické tekuté formě. Snadno se užívá a hlavně pomáhá! Může se stát příjemnou tečkou za vašimi gurmánskými zážitky.

PS: Napište nám svůj osvědčený fígl, jak bojujete s pocitem plného žaludku.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 22. 6. 2017

"Hlavně žádný spěch!!!!!" Je přeci léto!!!!

Odpovědět
Katty15
Katty15 19. 6. 2017

Odpovědět
k.eva
k.eva 18. 6. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 674
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.