Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 3. 2017
Líbí se mi

Víme, jak se zbavit únavy a získat novou chuť do života! Objevte s námi medicinální čínské houby!

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 3. 2017
Líbí se mi
Víme, jak se zbavit únavy a získat novou chuť do života! Objevte s námi medicinální čínské houby!

Víme, jak se zbavit únavy a získat novou chuť do života! Objevte s námi medicinální čínské houby!

Medicinální houby obsahují vysoký podíl terapeuticky účinných látek. Stimulují náš imunitní systém a v případě alergií či autoimunitních onemocnění jej také harmonizují a zklidňují. O které houby se jedná?

Přírodní léčba i prevence

Mezi nejznámější patří Reishi, Cordyceps, Coriolus, Maitake, Hericium.  Ale je jich mnohem více a každá má své specifické účinky.

  • Reishi bývá označována jako houba nesmrtelnosti. Harmonizuje psychiku, proto se používá u lehkých depresí, úzkostí a při zvýšené stresové zátěži. Dále podporuje přirozenou obranyschopnost organismu, normalizuje funkci oběhové soustavy a hladinu cholesterolu v krvi.

  • Cordyceps se v tradiční čínské medicíně používá především k obnovování tělesných funkcí. Je považován za silné afrodiziakum a omlazovací prostředek. Cordyceps pomáhá proti kašli, bolesti zad, impotenci, neplodnosti a nočnímu pocení.

 

  • Maitake znamená v japonštině „tančící houba“. Tato houba obsahuje řadu důležitých minerálů a vitamínů. Snižuje hladinu cukru v krvi, působí protinádorově a podporuje imunitní systém. Maitake v sobě ukrývá také cenné antioxidanty, které mají protizánětlivou aktivitu. Může tedy pomoci při zánětech, od bolesti a horečky.

 

  • Coriolus působí proti projevům stárnutí, posiluje organismus a má protinádorové účinky. Je to nejsilnější likvidátor jakýchkoliv patogenů, i těch skrytých. Můžeme jej využít například u chlamydií, mykóz u následků boreliózy a i virů HPV. Pomáhá regulovat imunitu.

 

 

 

  • Hericium neboli Korálovec ježatý se v čínské vegetariánské kuchyni používá jako náhražka za maso. Výrazně posiluje imunitní systém a zlepšuje funkci trávicího ústrojí. Působí jako podpora u Parkinsona či roztroušené sklerózy. Stabilizuje stav a zpomaluje progresi.

 

Co mají medicinální houby společného?

Houby jsou nositelkami mnoha bioaktivních složek, které pozitivně působí na lidský organismus. Imunitnímu systému nejvíce prospívají betaglukany, ale třeba i další látky jako jsou vitamíny, triterpeny, enzymy, minerály, antioxidanty apod. Při pokusech bylo odhaleno, že mnohé houbové složky přímo zabíjejí nádorové buňky a zabraňují tvorbě metastáz.

Na medicinální houby se můžeme obrátit i v případě, že nás trápí zvýšená hladina krevního cukru. Houby ji totiž snižují, zlepšují využití glukózy, její přeměnu na potřebný zásobní glykogen v játrech, a ochraňují buňky slinivky.

Mnohé houby dokonce vylepšují mentální funkce, paměť, koncentraci, ale i spánek či sexuální funkce.

Přírodní bojovníci, kteří stojí na vaší straně

Tento výčet je pouhým krátkým přehledem. Houby zvládnou mnohem více. Není tedy proč váhat s koupí produktu z medicinálních hub. Nemocem můžeme účinně předcházet, zlepšit své zdraví a kondici.

Pokud si nevíme rady, kterou medicinální houbu zvolit, je možné konzultovat s praktikem čínské medicíny či fytoterapeutem. Je málo firem na českém trhu, které opravdu kvalitní produkty z medicinálních hub nabízejí. Jednou z nich je např. MycoMedica.cz

A POZOR milé dámy. Nyní SOUTĚŽÍME o doplněk stravy - medicinální houbu Reishi. Nezapomeňte se zapojit. Více informací najdete ZDE.

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 27. 4. 2017

Zajímavé.

Odpovědět
Suzi80
Suzi80 7. 4. 2017

Zajímavý článek

Odpovědět
avatar
Markéta Binerova 3. 4. 2017

To slyším poprvé ☺

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 421
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.