Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 21. 4. 2020
Líbí se mi

Jak pečovat o štětce

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 21. 4. 2020
Líbí se mi
Jak pečovat o štětce

Jak pečovat o štětce

 

 Vážené dámy, majitelky kosmetických taštiček a ,,šminků,, .

V dnešním článku bych Vám ráda vysvětlila jak správně dodržovat hygienické návyky při použití štětečků na líčení.

 

Stejně tak jako si myjete ruce je třeba také mýt i své nářadíčko, štětečky a hřebeny.

Poctivým mytím štětců se tak zbavíte nežádoucích bakterií, zápachu a nebudete mísit barvy, které jste štětcem nabíraly. Štětce použité od make upu,korektorů a všech tekutých konzistencí by jste měli mýt po každém použití.

Nejvhodnějším prostředkem na mytí štětců je čistící gel a šampon či mýdlo na mytí štětců. Pořídit si je můžete v parfumeriích či na internetových e-schopech. Pokud se Vám ani to nepodaří pak doporučuji použít mýdlo pro batolata  .

 

1.Postup mytí mýdlem a vodou

Použitý špinavý štětec vložíme do proudu teplé vody a krouživými pohyby v mýdle, které jsme si nanesly do dlaní štětec omyjeme, znovu vložíme do proudu vody dokud ze štětce nepoteče čistá voda.

Čistý štětec musíme dobře osušit nejlépe ručníkem nebo papírovými utěrkami a to speciálně v záhybu, kde je štětec lepený s kovem. Pozor!Nikdy štětce nenechávejte úplně mokré.

Vlhké štětce rozprostřete na čistém ručníku a nechte úplně uschnout.

Pro některé ženy se může zdát tento proces časově nereálný, zejména pro ty které často cestují, přeličují s ev autě nebo za pochodu a potřebují zkrátka vypadat dokonale. V tomto případě si jistě štětce nenecháte doma a zabalit mokré do taštičky je nemůžete. Ale i na to mám pro Vás radu  .

 

2. ,,dezinfekce sprejem,,

Pořiďte si dezinfekční sprej na štětce. Je to fajn pomocník do kabelky. Seženete jej opět v parfumeriích či na internetu a to od různých značek. Liší se množstvím a cenou,ale dle mého názoru jsou k dostání v nízkých cenových relacích a pořídit si jej může opravdu každá žena.

Výhodou dezinfekčního spreje je, že jej můžete použít kdykoliv, před líčením i po líčení během dne a vejde se i do kabelky.

Návod:

Štětec nastříkejte dezinfekčním sprejem a utřete do papírového ubrousku čímž se zbavíte nejhoršího nadbytku produktu. Štětec pak vložte do papírového ubrousku a kosmetické taštičky zpět. Večer po práci si štětce můžete v klidu vyložit doma a umýt vodou a mýdlem, jak jsme již uvedla v prvním bodě .

Je to opravdu jednoduché. Velkou odměnou Vám bude zamezení a vnesení bakterií na obličej, čistý make up a životnost štětců.

 

A ještě dvě malé rady na závěr 

Své štětce nepůjčujte kamarádkám a hlavně ne ty použité .

Pokud se Vám častým mytím štětec začne rozevírat (nejčastěji u štětce na pudr), pořiďte si přes internet speciální síťku do které se štětec vložíte a tím udržíte příslušný tvar.

 

Tak a teď směle do toho .

 

S pozdravem vizážistka Táňa Staňková

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 14. 11. 2020

Odpovědět
Duch
Duch 28. 5. 2020

Hezké

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Super

Odpovědět
Táňa Staňková
Táňa Staňková 22. 4. 2020

jsem ráda, že mohu pomoci

Odpovědět
lemur
lemur 22. 4. 2020

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.