Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 15. 4. 2020
Líbí se mi

Jak na make up

Táňa Staňková
Táňa Staňková
Vloženo 15. 4. 2020
Líbí se mi
Jak na make up

Jak na make up

                     

Jistě znáte ten pocit, když vstoupíte do parfumerie a doslova na Vás ,,padají,, přeplněné regály.

Tolik různých značek, odstínů a skoro vše v angličtině. Co teď? Najednou jakoby jste zapomněla pro co jste vlastně přišla , že ano?

 Ne, opravdu není jednoduché se v tomto nepřeberném množství zboží zorientovat a mnohdy ani profesionál v oboru nezná úplně všechny novinky. A právě proto jsem se rozhodla Vám s nakupováním make upu trochu pomoci.

Jako vizážistka mám možnost pracovat s různými značkami a dnes Vám ráda poradím alespoň s těmi základními .

 

Co je pro Vás při nakupování vlastně důležité? Cena , kvalita či množství? Nebo jste ženou, která na půdě kosmetiky nezná hranice a přikládá do košíčku jednu věc za druhou?

Ať už je to jakkoliv, já osobně bych Vám doporučila ,,kvalitu za rozumnou cenu,, .

Nejprve si tedy určíme naše priority a možnosti v nakupování .

Vybavujete -li si kosmetickou taštičku a hledáte pro sebe make up do práce , určitě oceníte dlouhotrvající vzhled.To však, ale nestačí .

Make upy jsou k dostání v různých odstínech , očíslovány a seřazeny on nuly,pro různé typy pleti. Většina výrobců uvádějí na etiketách anglické názvy jako jsou například hydratation / moisture-hydratační , long lasting – dlouhotrvající , mattyfying /mat -matující , liquid fluid apod. Proto musíte dobře znát jak svůj stav pleti, tak i odstín, od kterého se odvíjí Váš výběr make upu. Například pro suchou pleť budete volit hydratační make up, pro mastnou pleť matující, pro zralou pleť lehký make up ,který nezapadá do vrásek.

Důležitou roli při nákupu hraje také správné světlo. Prodejny jsou většinou osvětleny studenými zářivkami, ale pro Vaši jistotu bude lepší shlédnout zkoušený odstín na hřbetu Vaší ruky na denním světle. Proto se nebojte vyjít z obchodu a pořádně si odstín prohlédnout. Vyhnete se tak zbytečně reklamaci .

Každý make up by měl obsahovat SPF. Měli by jste jej nanášet štětečkem z umělých vláken rovnoměrně po celém obličeji od nosu přes tváře, čelo a bradu, dále podél kontur obličeje až do ztracena. Velikost štětečku by měla být středně velká, aby se Vám s ním pracovalo pohodlně v záhybech kolem nosu apod. Takže pokud ho ještě nemáte, doporučuji si jej pořídit.

Výhodou práce se štětečkem oproti houbičkám je úspora produktu a praktičtější mytí.

 Ceny za make up se různí dle značky a kvality. Pokud jste ženou, která do sebe ráda investuje, pak máte velkou výhodu ve výběru. Mezi mé oblíbené značky patří Artdeco, Clinic, Clarins,Estee Lauder a Shiseido.

Pokud tomu tak,ale není a ráda by jste se držela raději v nižších cenových relacích pak Vám mohu doporučit pár značek jako je např. Stage line, Malu Wilz, Mesauda či Catrice.

Z mých osobních zkušeností jsou to typy značek ,které produkují mak upy na všechny typy pleti a je na ně spolehnutí.

Pozor! Nepleťte si bb krémy s makeupem. Je to spíše varianta pro mladou bezproblémovou pleť a rozhodně nekryje stejně jako make up.

Pokud upřednostňujete jen lehký make up, který Vás ,,nedusí,, pak se poohlédněte po makeu pu s lehčím složením bez parabenů. Takový make up by měl mít sametovou texturu,měl by být hydratační,dostatečně krycí a hypoalergení.

Výtečným pomocníkem je například make up od značky Pupa – Activ light s spf 10.

Pokud již máte svůj make up vybraný, pak už jen stačí zafixovat ho pudrem a fix sprejem na make up .

K dostání je i v praktickém balení vhodný do kabelky, připravený k použití kdykoliv během dne. Například od značky Mac,Malu Wilz či Make up Forever. Tak budete mít větší jistotu svěží pocit.

Tak snad jsem Vám alespoň malinko pomohla a kdyby jste si přece jenom nebyly jisté, neváhejte se na mne obrátit :) .

 

S láskou Staňková Táňa Komtessa Atelier

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Duch
Duch 28. 5. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 21. 4. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 16. 4. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 16. 4. 2020

Super.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 358
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.