Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Duch
Duch
Vloženo 13. 8. 2013
Líbí se mi

Jak na krásné nehty? Co rozhodně nedělat

Duch
Duch
Vloženo 13. 8. 2013
Líbí se mi
Jak na krásné nehty? Co rozhodně nedělat

Jak na krásné nehty? Co rozhodně nedělat

Vyzkoušejte tipy na krásné nehty.

Jistě se často setkáváte s návody, jak pečovat o nehty, aby byly krásné a zdravé. Vezměme to teď z opačného konce a řekněme si, čemu se vyhnout a co rozhodně nedělat.

Ruce pryč od acetonu!
Pokud si ráda lakujete nehty výraznými barvami, je odlakovač nezbytnou součástí vaší “nehtové” výbavy. Nevhodný odlakovač však nehty vysuší, což způsobuje jejich třepení a lámání. Vyhněte se proto především odlakovačům s acetonem - látce, která obsažená v odlakovači nehty poškozuje nejvíce. Existuje však řada bezacetonových odlakovačů, proto si dejte s výběrem v drogerii na čas a vyberte ten bezacetonový.

Nerozmočujte ruce a nehty v horké vodě s jarem či saponátem!
Umývání nádobí nebo podlahy a utírání prachu - u všech těchto činností byste měla používat gumové rukavice. Dlouhodobé namáčení rukou způsobuje změkčení nehtů, narušení jejich struktury a následně jejich oslabení. Navíc nevhodné mýdlo a agresivní čisticí prostředky vysušují nehty i pokožku rukou.

Nestresujte se!
Dlouhodobý stres sebou nese řadu negativních dopadů na vaše zdraví a psychiku, o tom by se dalo napsat hodně. Proti stresu nejsou imunní ani nehty, stres může způsobovat jejich lámání a třepení, při opravdu náročném období mohou být křehké jako papír. Řada lidí si ve stresovém období vypěstuje také neurotický návyk - okusování nehtů. Pokud toužíte po krásných nehtech, naučte se odpočívat a relaxovat.

Nehubněte bez rozmyslu!
Dlouhodobá nebo drastická dieta tělu neprospívá obecně a navíc je po jejím ukončení často doprovázena jo-jo efektem. Drastická dieta sebou nese negativní důsledky jako deprese, padání vlasů a lámání nehtů. Pokud chcete hubnout a přitom se úplně nevyčerpat a nezničit si zdraví, snižte příjem sacharidů a navyšte příjem zdravých tuků.

Co tedy dělat?
Vyplatí se vám o nehty efektivně pečovat a využít například tajnou zbraň manikérek - lak na nehty Sililevo pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Jeho speciální kombinace přírodních složek zabezpečuje hydrataci nehtů, zvyšuje jejich pevnost, tvrdost i pružnost a také je chrání před nepříznivými vlivy prostředí. Pokud jsou vaše nehty a ruce vysušené, můžete si udělat domácí zábal. Jak na to? Pro medový zábal budete potřebovat lžičku medu a lžičku olivového oleje, jejich směs vetřete do prstů a pokožky rukou, ruce poté zabalte to mikroternové fólie nebo sáčku a ručníku na 20 minut až půl hodiny. Vaše ruce a nehty budou hebké a krásně vyživené.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jana Krauzová 11. 5. 2021

Pěkné dopoledne! Díky za super článek a skvělý tip na péči o nehty. Sama dobře vím že péči o nehty není radno podceňovat. Osvědčily se mi tyhle výrobky od body boom https://www.rajnehtu.cz/znacka/body-boom/ Používám peeling a modrý jíl, který přispívá k tvorbě kolagenu. Už jsem zažila jaké to je zanedbat správnou péči o nehty a od té doby si dávám sakra velký pozor na to co používat

Odpovědět
Li
Li 21. 11. 2020

zajímavé

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 2. 2017

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 660
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.