Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Nela Hromadkova
Vloženo 4. 2. 2019
Líbí se mi

Jak na bolestivou menstruaci pomocí psychiky a bylinek

avatar
Nela Hromadkova
Vloženo 4. 2. 2019
Líbí se mi
Jak na bolestivou menstruaci pomocí psychiky a bylinek

Jak na bolestivou menstruaci pomocí psychiky a bylinek

Mnoho žen, žen, včetně mě mohlo trpět bolestí nebo se momentálně nacházejí ve fázi nepříjemné menstruace. To, jak umíme zpracovávat emoce a přijmout svoje tělo se odehrává i během dnů, kdy máme pocit, že naše energie i nálada jsou na bodu mrazu. Menstruace je spojena s podstatnou částí naši vnitřní síly, přijetím ženství a sebelásky. 

Jak naše emoce souvisejí s bolestí v podbřišku, hlavy, celého těla? Aniž byste si počítaly dny, kdy se stanete součástí “emoční bouře “, můžete pocítit napětí už několik dní předem. Je to dáno hormonální nerovnováhou v našem těle. 

Když jsem byla dívka, období menstruace jsem nevnímala, ale v pozdějším věku, kdy jsem se začala více pozorovat, hodnotit a řešit situace, které jsem neovlivnila, tak se objevily bolesti a moje nálada byla jako na horské dráze. První na řadě, koho to ovlivnilo byl i můj partner, rodina. Jednou jsem si řekla dost, takhle to prožívat nechci a rozhodla jsem se to řešit přírodní cestou. Už v Austrálii jsem se ponořila do jogy, tak jsem začala intenzivně cvičit “ asany “ na otevření kyčlí, kde si zadržujeme emoce a pomocí cviků, masáže rozproudit lymfatický systém. Uvolní to tělo i mysl.

Důležítým krokem bylo přijetí těla v tomto období, kdy se cítíme oteklé, nehezké. Přijmout podstatu ženství a naučit se s ní pracovat. V den menstruace si dělám čaj z heřmánku, maliníku. Když jdu na louku, sesbírám si kontryhel a řebříček. V neposlední řadě je potřeba myslet i na sebe a své potřeby. Více odpočívat, naslouchat svému srdci a vnímat tyto dny jako dar, kdy jsme ženy a můžeme je využít ve svůj prospěch.

Pokud cítíte nafouklé bříško, zkuste nahřívací lahev nebo si lehněte na záda, pokrčte nohy a schoulejte se do klubíčka. Kdy jindy si můžeme udělat čas pro sebe a knížku? Relaxujte, zasloužíte si to.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 9. 2. 2019

Skvělý článek

Odpovědět
Kristina|ŽENA s.r.o.

Moc pěkný článek Nelo, děkujeme! Schválně jestli se dostane na Seznam.cz! Teď jsem ho tam zkusila odeslat

Odpovědět
avatar
Nela Hromadkova 5. 2. 2019

Dekuji, Tyno. Vazim si toho

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 275
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.