Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

_Adél_
_Adél_
Vloženo 22. 5. 2020
Líbí se mi

Jak léčit zánět průdušek při astmatu?

_Adél_
_Adél_
Vloženo 22. 5. 2020
Líbí se mi
Jak léčit zánět průdušek při astmatu?

Jak léčit zánět průdušek při astmatu?

Léčba astmatu se liší podle závažnosti příznaků, které se u pacienta objevují. Často jde o kombinaci léků, které se užívají pravidelně, i když pacient zrovna žádné potíže nepozoruje, a ve chvílích akutního záchvatu, kdy je nutná okamžitá úleva.

Jelikož kritickým projevem astmatu je zánět, většina léčebných režimů zahrnuje kortikoidy, které ho tlumí. Jejich výhodou je silný účinek a díky inhalačnímu podání minimum nežádoucích účinků. Důležité ale při jejich užívání jsou:

  • pravidelnost (každý den, bez ohledu na přítomnost potíží), která zabrání vzniku otoku a sníží zvýšenou produkci hlenu v dýchacích cestách,

  • správná technika inhalace, která zajistí, že se do dýchacích cest dostane správná dávka léku a že lék bude působit v dýchacích cestách a do zbytku těla se dostane jen v zanedbatelném množství. To minimalizuje případné nežádoucí účinky.

Mezi další léky, které je pro správný účinek nutné užívat pravidelně, patří léčiva uvolňující svaly průdušek (odborně bronchodilatancia), které se také užívají inhalačně nebo v tabletách v případě blokátorů látek, které v těle spouští astmatický záchvat. Existují i různé jejich tzv. fixní kombinace, které umožní při jednom vdechnutí užít dvě léčiva naráz.

Pro akutní a okamžité uvolnění dýchacích cest jsou k dispozici léky s rychlým nástupem účinku, které se podávají také inhalačně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 24. 5. 2020

Odpovědět
Monulka
Monulka 23. 5. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 23. 5. 2020

mám doma sprej, léky, které beru denně a i přístroj na elektřinu na dýchání

Odpovědět
lemur
lemur 23. 5. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 117
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.