Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana Burešová
Jana Burešová
Vloženo 29. 9. 2017
Líbí se mi

Jak jsem zmařila ekologickým práškem pračku

Jana Burešová
Jana Burešová
Vloženo 29. 9. 2017
Líbí se mi
Jak jsem zmařila ekologickým práškem pračku

Jak jsem zmařila ekologickým práškem pračku

Asi jsem rozbila téměř novou pračku svým domácím práškem na praní. Manželovi to snad nebudu říkat i když už je to nějaký rok zpátky. (Víte to jen vy čtenářky mého blogu prosím o zachování mlčenlivosti.)

 

Domácí prášek na praní z olivového mýdla. Tato věta na mě jednoho dne vybafla z internetu a já se rozhodla to vyzkoušet. Základem onoho je olivové mýdlo, které se mělo nastrouhat a smíchat s teplou vodu. Jásala jsem, jak je to celé snadné a s radostí jsem se do procesu výroby pustila. Kdo zná pravé olivové mýdlo dá mi za pravdu, že nevoní, ale má svůj charakteristický odér. Tento fakt mě sám o sobě nevadil, protože mi šlo především o to, kvalitně a bez chemie vyprat. Věděla jsem, že přidáním esenciálního olejíčku mohu vše stejně vylepšit…

Mnohé možná namítáte že mě mohlo napadnout, že mýdlo se hodí spíše na ruční praní ale na druhou stranu: „nehaň co nezkusíš.“ A tak jsem zkoušela onen mýdlový gel několik měsíců, než se pračka ucpala a přestala fungovat. Je mi jasné že tuk z mýdla ucpal, co neměl a malér byl na světě. Když to shrnu na barevné prádlo to byl super, na černém nechával stopy, a prádlo po tomto způsobu praní bylo měkčí než po aviváži.

 

Internet je plný návodů a já vesele zkouším dál i když někdy to bohužel skončí v koši jako moje poslední dílo, a to gelový osvěžovač vzduchu. Nemám ráda ztracený čas a nechci při výrobě domácího produktu utratit majlant, protože cílem je přece ušetřit peněženku i životní prostředí.

Vybrala jsem ty nejlepší návody, které jsem kdy zkusila a sepsala je do knížky. Všechny jsou mnou otestované a fungují proto také většinu z nich aktivně využívám.

V e-booku: Za hubičku najdete mé recepty a věřím že vám usnadní život, ulehčí práci, a hlavně ušetří vaší peněžence, protože jak název napovídá jsou téměř zadarmo.

PS: Předem se omlouvám návštěvníkům mého webu, kteří jsou zvyklé na e-booky zadarmo. To víte testuji nový prášek do pračky a co kdyby to náhodu zase nevyšlo

Jana Burešová

http://janaburesova.cz/e-book-za-hubicku/

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jana Burešová
Jana Burešová 1. 10. 2017

Děkuji všem za srdíčka. Snad můj článek nevyzněl že jsem proti ekologickým přípavkům naopak sama je využívám. Jen je důležité být trochu opratrný ono praní v ruce je jiné věc než praní v pračce vhodné je pak mnohem více dbát na pravidelné čištění pračky například za pomoci octu nebo kyseliny citronové na což jsem podcenila ono to opravdu má smysl pokud člověk podobné domácí prostředky na bázi mýdla chce používat. No holt chybami se člověk učí

Odpovědět
Tamara
Tamara 30. 9. 2017

Odpovědět
Lidka  - Tvoření z Levína

Již 9 let úspěšně používám ekologické přípravky nejen na praní. Když mi odešla pračka, tak to bylo protože si manžel na buben odložil šroubovák, ten zapadl mezi buben a stěnu pračky a on pračku pustil. U další mi odešel motor. Zanesená nebyla.

Odpovědět
Amanda
Amanda 30. 9. 2017

Vida

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 9. 2017

do výroby domácích prapro jsem se ještě nepustila, ale dochází mi prášek na bílé prádlo....že bych začala hledat na netu????

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 525
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.