Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Mirila
Mirila
Vloženo 15. 2. 2019
Líbí se mi

Jak jsem vybírala vhodnou matraci

Mirila
Mirila
Vloženo 15. 2. 2019
Líbí se mi
Jak jsem vybírala vhodnou matraci

Jak jsem vybírala vhodnou matraci

Koupě matrace je velice důležité rozhodnutí. Nejedná se sice o investici, kterou děláme jen jednou za život (matraci je nutné po pár letech vyměnit), ale její význam pro kvalitu našeho spánku je obrovský.

Musíte si uvědomit, že každé tělo je jiné a má tedy odlišné požadavky na matraci. Jak jsem vybírala pro sebe a manžela a 2 malé děti, které se zdají být alergické na roztoče?

Základem pro mě byl článek Jak si vybrat novou matraciDozvěděla jsem se v něm, jak vybírat matraci s ohledem na věk nebo jak postupovat při výběru matrací pro partnery a alergiky.

Seznamte se s různými technologiemi a materiály, které se při výrobě matrací používají

V prodejnách, v televizi i na internetu se dozvíme mnoho „zaručených“ informací, že právě jeden určitý typ matrace je nejlepší. Některé technologie jsou v módě (v posledních letech byl na vrcholu např. latex, který byl novinkou na trhu).

Nesmíte zapomenout, že každá technologie je určena pro jiného spotřebitele, aby dokázala vyhovět rozlišným požadavkům. Někdo řeší pohodlí a zdraví, někoho zajímá technologické řešení roštů a postelí.

Navštivte matracové studio, lehněte si na matrace a matraci si vyzkoušejte v polohách, ve kterých spíte. Zkoušením zjistíte, zda vám matrace vyhovuje, jak se přizpůsobí tělu a jak dalece se na ní dokážete uvolnit. Rozměry matrace pak vybírejte podle své výšky - měla by být minimálně o 20 cm delší. Šířka by měla být minimálně 90 cm. Nezapomeňte brát v úvahu i rošt, na který je matrace položená, protože na něm hodně závisí váš konečný pocit z tuhosti matrace.

Víte, že v některých městech občas měří vhodnost matrací dekou X-SENSOR? Měření probíhá pomocí speciální deky s tlakovými senzory, která pomůže odborníkovi na matrace vybrat naprosto ideální matraci přímo pro vás. A to během chviličky.

Od stopky pro bakterie a roztoče až po příjemnou vůni

Nejde jen o samotnou výplň matrace, ale i o potah. Zvláštní pozornost tomuto tématu by měli věnovat alergici. Ti budou potřebovat vysoce hygienické antibakteriální matrace, které zabraňují usazování bakterií a roztočů na povrchu matrace. Jiné speciální matrace zase mohou řešit problémy s termoregulací během spánku. Novinkou jsou pak voňavé potahy, které vás ukolébají ke spánku.

Pevné nervy při výběru matrací!

 
Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 31. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 27. 3. 2020

matrace je základ

Odpovědět
avatar
Daniela Labužíková 30. 3. 2020

Přesně tak matrace je základ, protože dobrý spánek pa ovlivňuje celý náš den. Já jsem si proto na výběru matrace dala záležet a nakonec jsem objednala z https://www.vesna.cz/matrace latexovou matraci, která je na můj typ zad nejlepší volbou.

lemur
lemur 16. 2. 2019

Zajímavé.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 15. 2. 2019

také se na to chystám

Odpovědět
Tvořilka97
Tvořilka97 15. 2. 2019

Taky mě to čeká

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 238
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.