Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 6. 2016
Líbí se mi

Jak jíst a úspěšně shodit přebytečná kila? Pomůže proteinová dieta?

Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Ifča Edith | ŽENA s.r.o.
Vloženo 29. 6. 2016
Líbí se mi
Jak jíst a úspěšně shodit přebytečná kila? Pomůže proteinová dieta?

Jak jíst a úspěšně shodit přebytečná kila? Pomůže proteinová dieta?

Chcete zhubnout, ale stále se nedaří? Chybí vám vůle, nevíte, kde začít? Pro vaše odhodlání je důležité udělat ten první krok a vidět výsledky, které podpoří vaše odhodlání a pomohou vytrvat. Jak na to?

Nejprve si odpovězte na otázku, proč chcete změnu. Nevejdete se do šatů, necítíte se svá v plavkách? Zadýcháváte se do schodů, běžet na autobus je vyčerpávající? Zatěžujete své klouby, pohyb už vám nedělá radost? Víte, že je třeba něco změnit, abyste se cítila lépe? Udělejte to pro sebe, jde o vše zdraví.

Najděte si pomocníka, který vaši snahu podpoří a podrží vás i v těžké chvíli

Není to cesta snadná, ale vždy je možná. Vydat se na ni chce velkou dávku silné vůle, dodržování jistých pravidel a využívání odborných znalostí. Je tedy dobré mít po boku i nějakého zkušeného pomocníka, který vám bude oporou a poradí, jak na to. Jakmile se vám podaří shodit prvních pár kilo, uvidíte, že další kroky už půjdou snáz. Pomocníkem v této rozhodující fázi může být například proteinová dieta KetoDiet.

„KetoDiet beru jako skvělý odrazový můstek, díky kterému jsem shodila nadbytečná kila. Naučila jsem se jíst pravidelně a stačí mi menší porce. Vůbec už mi nechybí sladké, smažené a jiné nezdravé jídlo a naučila jsem se jíst více zeleniny. Jsem plná energie. Hodně sportuji a vše se mi dělá snadněji,“říká Markéta, které má za sebou celý dietní plán proteinové diety.

Můžete si vybrat ze tří programů podle výše nadváhy

Podle toho, jak velkou nadváhu řešíte, si můžete vybrat jeden ze tří dietních plánů. Pokud máte jen malou nadváhu (do cca 8 kg), postačí využít dietní plán Basic. Pro redukci střední nadváhy (8 až 15 kg) je vhodný plán Medium a pro nadváhu vyšší než 15 kilogramů pak dietní plán Intense.

Každý z plánů ketodiety probíhá ve třech krocích, během kterých se naučíte pravidelně stravovat, jíte proteinová jídla, dostatek zeleniny a doplňovat je třeba i pohyb. Po celou dobu jsou vám k dispozici online výživoví poradci, kteří vaši snahu podpoří a vždy vám poradí.

Jak dieta funguje a co je ketóza?

„Protože je tato dieta založena na ketóze, tedy přednostním spalování tuků, výsledky jsou vidět velice rychle,“ říká Martina Dvořáková, hlavní výživová poradkyně KetoDiet. Program je postaven na minimalizaci příjmu sacharidů, jež tvoří běžně podstatnou část našeho jídelníčku a jsou velkým zdrojem energie. Po pár dnech dochází k vyčerpání zásob glykogenu a tělo začíná spalovat jako náhradní zdroj energie tuky.

„Jídelníček  obézních lidí se běžně skládá z opravdu velkého množství sacharidů. Tělo je ale v takové míře nepotřebuje, protože příjmu neodpovídá dostatečný výdej. Proto je přeměňuje v tukové zásoby a odkládá na horší časy,“ vysvětluje Martina Dvořáková. „ Teprve když omezíme příjem sacharidů na minimum a tělo po třech až čtyřech dnech vyčerpá zásoby glykogenu ze svalů i jater, začne si přeměňovat tukové zásoby na energii. Podmínkou  je přítomnost tukových zásob. Proto není proteinová dieta vhodná pro lidi, kteří nadbytečné tuky nemají,“ dodává.

Každý dietní plán se skládá ze tří důležitých kroků

Celý dietní program KetoDiet se skládá ze tří na sebe navazujících kroků a každý z nich má svůj důležitý význam a funkci. 

V prvním kroku nahrazujeme běžná jídla pěti proteinovými jídly denně, čímž výrazně snížíme celkový přísun sacharidů v jídelníčku. Díky tomu se naše tělo přirozeně dostane  do ketózy a začne využívat jako náhradní zdroj energie vlastní tukové zásoby. Ztrácíme tedy velké množství tuků a poměrně rychle hubneme. Učíme se jíst pravidelně, hlídáme si pitný režim,“ popisuje Martina Dvořáková.

Ve druhém kroku se začneme postupně vracet zpět k běžnému jídlu. Návrat ale musí být pomalý, sacharidy přidáváme velmi pozvolna, abychom předešli jojo efektu,“ vysvětluje. „Nejprve zařadíme jedno na bílkoviny bohaté jídlo, poté další. Ideální je začít obědem, následně přidat večeři.“ 

Třetí krok je pak zaměřen především na stabilizaci nové hmotnosti. Přidává se běžná snídaně a pravidelnost stravy se hlídá pomocí jednoho či dvou KetoDiet proteinových jídel. „Je to snadné, ale zároveň i zcela zásadní pro udržení hmotnosti. Smyslem je, aby se náš klient naučil jíst pravidelně, dával si pozor na to, co jí, a nezapomínal na pitný režim.

Samozřejmě je potřeba vnímat celý program jako odrazový můstek ke změně stravovacích návyků. Pokud se po jeho ukončení vrátím k tomu, jak špatně jsem jedla předtím, nemohu očekávat, že se mi kila nevrátí zpět,“ vysvětluje princip hubnutí výživová poradkyně.

Vybírat můžete z nabídky sladkých i slaných jídel

Se všemi dietními plány jíte pravidelně pětkrát denně, k dispozici jsou vám proteinová jídla, která si vyberete v e-shopu, svůj jídelníček doplňujte zeleninou. Nehladovíte, jste dostatečně sytí a vaše tělo přesto může spalovat uložené tuky. Ochutnáte proteinové nápoje, kaše, omelety, polévky, pyré…

„Snažíme se, aby si každý mohl vybrat jídlo podle své chuti, proto nabízíme jídla sladká i slaná, vždy v několika příchutích. Věřím, že každý si v nabídce své oblíbené proteinové jídlo najde. Chceme klientovi hubnutí  usnadnit, zpříjemnit a dbáme na vysokou kvalitu surovin, ze kterých KetoDiet jídla a nápoje vyrábíme,“ říká Martina Dvořáková. „Zároveň ale prosazujeme jednoduchost a především celkovou změnu stravovacích návyků, díky které bude klient spokojený dlouhodobě.“

Proteinové jídlo z nabídky je možné si dopřát i mimo dietu a doplnit si tak běžný racionální jídelníček. Na stránkách KetoDiet najdete také vhodné recepty, kterými se můžete inspirovat, jíst zdravě, hubnout, či si udržovat váhu.

Praktičnost této diety si chválí také Václav Kopta: „Sáčky s polévkou, koktejl, nebo třeba i tyčinky si můžete přibalit do tašky a dá se tak zvládnout i náročný den,“ říká. „KetoDiet se ukázala jako optimální řešení. Netrpěl jsem panickými ataky z hladu, ani návaly slabosti. Zvládl jsem to a kila šla utěšeně dolů. Kontrolní krevní odběry po dvou měsících užívání KetoDiet navíc ukázaly, že všechny sledované hodnoty mám nyní zcela v normě. Teď už je to jen na mě a mé vůli, a tak s jednou mou filmovou postavou pravím: Vydrž Prťka, vydrž!“ dodává s úsměvem.

Pro koho dieta není vhodná?

Dieta je velmi účinná, nemusí být však vhodná pro každého. „Jednou ze zásadních kontraindikací proteinové diety je závažné onemocnění jater či ledvin, což jsou orgány, které se podílí na odstraňování odpadních látek z těla. A při spalování tuků, kdy tyto odpadní látky vznikají ve větší míře, je bezvadný stav těchto orgánů potřeba,“ vysvětluje Martina Dvořáková. „Dieta také není vhodná pro těhotné, kojící ženy či děti, které mají zcela jiné výživové potřeby. V případě nejasností je vždy nejlepší poradit se se svým ošetřujícím lékařem,“ dodává.

Dietní režim lze také upravit podle potřeby, tedy využít proteinová jídla jako náhradu jen některých jídel během dne, kombinovat je s běžnou stravou a podobně. „S tím nejlépe poradí naše zkušené výživové specialistky. Klienti se mohou na naši výživovou poradnu obrátit prostřednictvím emailu, telefonu či chatu na našem webu ketodiet.cz,“ doporučuje Martina.

Co se během diety naučíte a může to být dobrý start pro změnu?

V případě, že se vás tato zdravotní omezení netýkají, může být dieta dobrým startem ke změně. „Klient se naučí jíst pravidelně, přemýšlet nad tím, co jí. Začne se zajímat o složení potravin, zlepší svůj pitný režim. Výrazně sníží svou hmotnost, což se pozitivně projeví na jeho psychice a sebevědomí, zlepší svůj zdravotní stav,“ říká výživová poradkyně.“ A protože se nechce vrátit  zpět, mění své původní stravovací návyky. V novém těle je mu lépe.“

Pokud stále hledáte ten vhodný impuls, vyzkoušet můžete i tuto variantu, třeba bude právě pro vás tím správným nastartováním vaší proměny k lepšímu a zdravějšímu já. Protože důležité je začít. První úspěch pak bude vaším motorem vytrvat i dál.

 

Zajímá vás, jak jste na tom s nadváhou vy? Opravdu potřebujete hubnout? A který KetoDiet program by byl pro vás nejvhodnější? Využijte kalkulačku dietního plánu.

 

Zajímáte se zdravý životní styl? Další články najdete ZDE.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 10. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

Odpovědět
Martinaaa
Martinaaa 2. 11. 2018

k tomu bych přidala běhání aspon obden. A kdo s ebude vymlouvat na bolest kloubu tak je to blbost, protože i tohle se dá řešit

Odpovědět
Haňulle222
Haňulle222 22. 9. 2016

Já jsem si teď nechávala sestavit osobní stravovací plán. Vzali mi i krev a podle toho jsme se domlouvali, jak budeme postupovat. Už jsem byla dost zoufalá, nic mi nepomáhalo, tak jsem se musela obednat do poradny.

Odpovědět
Bobinka452
Bobinka452 27. 9. 2016

Taky jsem si tohle nechávala dělat. Bylo to hodně zajímavé, protože můj metabolický věk byl mnohem vyšší než mi ve skutečnosti je. Hodně mi tam pomohli. Zhubla jsem 10kg a stále si to držím. Je vidět že to dělají odborníci, kteří tomu rozumí. Jezdila jsem do poradny do Brna a byli tam skvělí.

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 392
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.