Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Čarůvka
Čarůvka
Vloženo 23. 9. 2020
Líbí se mi

Imaginace na Píseň srdce

Čarůvka
Čarůvka
Vloženo 23. 9. 2020
Líbí se mi
Imaginace na Píseň srdce

Imaginace na Píseň srdce

Aktivní imaginace můžeme popsat jako řízený proces navození představ či příjemných
obrazů, který v běžném životě používáme bezděčně. Jedná se o techniku, která pomáhá napojit se na
podvědomí a vnitřní moudrost. Většinou je třeba se uvolnit  v pohodlném posedu , nejpépe v leže se zavázanýma očima
a s nějakým záměrem nechat volně přicházet vnitřní obrazy. 
Proces podporuje příjemná hudba nebo mluvené slovo, které člověka navádí,  na jaké téma nebo otázku pozornost.

Představuji si… Jdu ve své imaginaci po schodech ke dveřím a někde v sobě cítím ten jinaký svět. Svět, který je tak pravdivý, až nám při kontatku s ním v celém těle projíždí chvění, někdy až na kost…Každý z nás dostal do vínku ten jedinečný dar přepnout se, oživit tento magický svět a najít si své dveře.

Ty mé jsou z proutí a bílé voskové látky. Prosvítá jimi hřejivé světlo…Jak snadné je vzít za kliku a vejít…Je tady čas tady a teď. Dýchám naplno  ten živoucí svět a jsem čím dál více uvolněná… najednou hluboko v sobě cítím, co tady hledám. Vydávám se na cestu a procházím místem, kde je podél cesty mnoho velikých, barevných, léčivých kamenů. Ty házejí odlesky duhy a světlo tvoří přirozenou bránu. Za ní je svět živoucí, perlivé vody, zeleně a mnoha roztodivných pestrobarevných květů i živočichů…Uvnitř je jeskyně. Právě teď nastal čas vstoupit…Stojím ve tmě. Ze tmy přichází žena…je křehká, krásná, oduševnělá.

Září  vnitřní moudrost… Nese mi dvě zlaté truhlice. Mám je otevřít a podívat se do první. Je v ní to, proč jsem přišla na svět. Co přináším. Jdu blíž a otevírám ji. Raduji se z daru uvnitř...

 Vnitřní moudrost však má ještě jednu truhlici. Říká, že v ní najdu to, co potřebuji, abych své poslání mohla naplnit. Jdu blíž a otevírám nedočkavě i  ji. Postupně mne celou zalije veliká vděčnost.

Potom dostávám také možnost položit této ženě i i několik, pro mě důležitých otázek. Poslouchá mě plně… Je tolik přející.

Mluví se mnou v metaforách. Její řeč je jako píseň a lahodí mému srdci, které se postupně rozezvučí jako měch, a také hraje…Při východu z jeskyně sedím u jezírka a jen tak chvíli jsem. Cítím, že až se vrátím do reality, začnu žít ten barevný svět.  

Zahradu pozemských radostí.

https://www.youtube.com/watch?v=nvmOoSFhhJ4&fbclid=IwAR08ofQsfCwe8Gaj87vsrjv6D2Iu6lkqlVA9jvSfKO4OJ-84OhiP3gmfZ0w&app=desktop

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 24. 9. 2020

Prima.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.