Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Eva K.
Eva K.
Vloženo 17. 7. 2020
Líbí se mi

Hvězdný souboj štafet v rámci Runway Runu v Praze

Eva K.
Eva K.
Vloženo 17. 7. 2020
Líbí se mi
Hvězdný souboj štafet v rámci Runway Runu v Praze

Hvězdný souboj štafet v rámci Runway Runu v Praze

Český atletický svaz a RunCzech se propojují v projektu Elite Run, který se uskuteční v rámci Runway Runu na pražském letišti Václava Havla v neděli 19. července 2020. Elitní závod štafet s předními českými reprezentanty bude vyvrcholením běžeckého svátku v rámci pražského Runway Run.

"Běhání je integrální součástí atletiky a Český atletický svaz podporuje a provozuje nejen atletiku na dráze, ale věnujeme se také běhům mimo dráhu. Bohužel v současné sice již uvolněné pokoronavirové situaci stále platí, že masové běhy nelze provozovat v tak velkém počtu závodníků, a tak jsou někteří organizátoři značně handicapovaní," říká předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník a dodává: "Chceme proto tento segment podpořit. Hledáme možnosti, jak i přes současnou situaci závody a příležitosti pro běžce uskutečňovať. Domácí šampionát v půlmaratonu se minulý víkend uskutečnil, sice ne v Pardubicích, ale o mistrovské tituly závodníci nepřišli. Zároveň chceme podpořit další organizátory, mezi než patří Run Czech."

Český atletický svaz dlouhodobě podporuje běhy mimo dráhu a projektem Český běh se snaží být autoritou a zárukou běžcům, svaz certifikuje tratě, spolupracuje s organizátory běhů, pořádá odborné trenérské semináře a další aktivity na podporu běhání v České republice, které se kloubí na platformě ceskybeh.cz "A nyní také podporujeme projekt Česko běží dál a Runway Run s vyvrcholením elitního běhu českých reprezentantů," doplňuje Varhaník.

"RunCzech reagoval na danou situaci a jsme rádi, že jsme našli způsob, jak znovu umožnit tisícům běžců zažít závodní adrenalin a užít si akce na speciálních místech. Ať už je to letní výzva Česko běží dál, kde se běhá na trasách certifikovaných Českým atletickým svazem, nebo závod Runway Run Praha, kde můžeme společně uspořádat závod pro elitní atlety. Těšíme se na hodně účastníků, televizních diváků přímého přenosu a návštěvníků Runway Parku na Letišti Praha. Celá akce začne sobotním Sunset Runem na 5 kilometrů a bude pokračovat v neděli. Běžce čeká v 8:30 Breakfast Run a poté dva DM rodinné běhy. Jeden v 10:30 a druhý v 17:00, takže účastníci budou moci sledovat elitní závod přímo na místě z diváckého sektoru," uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

Vrcholem nedělního programu Runway Run tak bude štafetový závod Elite s významnými českými reprezentanty. Pod vedením dvou kapitánek Kristiiny Mäki a Diany Mezuliáníkové se diváci mohou těšit na štafetu s úseky 1000 - 500 - 500 - 1000 metrů na ranveji pražského letiště Václava Havla. Netradiční "silniční" mix štafeta složená ze dvou mužů a dvou žen se uskuteční 19. července 2020 od 16:15 hodin v přímém přenosu České televize.

"Těším se na netradiční závod, zajímavé to bude už jen v tom, že druhá štafeta nebude vědět, jak sestavíme pořadí závodníků. Jména do svého týmu jsem volila tak, aby štafeta byla silná, ale zároveň pestrá ve věkových kategoriích mladších účastníků jako je Bára Malíková či čerstvá dorostenecká rekordmanka na 1000 metrů Pavla Štoudková. Věřím, že sestavení štafety se nám povede tak, abysme tým modrých roznesli na kopytech," říká Kristiina Mäki.

Červená štafeta s kapitánkou Dianou Mezuliáníkovou se představí ve složení Jan Friš, Filip Šnejdr a Lada Vondrová s náhradníky Annou Šimkovou a Jakubem Hoftou. "Jsem ráda za každou příležitost zviditelnění atletiky a věřím, že takový souboj štafety bude divácky zajímavý i vzhledem k tomu, že se na startu objeví zvučná jména. S druhou kapitánkou Kristiinou jsme vybíraly členy tak, aby byl závod vyrovnaný, přesto o vítězství mého týmu vůbec nepochybuji," říká Diana Mezuliáníková. Kapitánky budou losovat o to, kdo poběží v prvním úseku, další taktika je pak již na každém z jednotlivých týmů. Podmínkou je, že kilometrové úseky musí běžet jak muž, tak žena.

Červená štafeta: Kristiina Mäki, Filip Sasínek, Barbora Malíková, Pavel Maslák

Náhradníci: Pavla Štoudková, Hakim Saleh

Modrá štafeta: Diana Mezuliáníková, Jan Friš, Lada Vondrová, Filip Šnejdr

Náhradníci: Anna Šimková, Jakub Hofta

Na záver jen přpomenu, že den před soubojem štafet v Elite Run se konají i závody pro rekreační běžce a také dva rodinné běhy DM - jeden v 10:30 a druhý v 17:00 hodin.

Poběží někdo i z našich čtenářek?

Jsem zvědavá

Přeji vám příjemné sportovní zážitky

Eva

 

 

Foto: Eva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 22. 7. 2020

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 22. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 18. 7. 2020

super

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 998
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.