Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 14. 8. 2019
Líbí se mi

Hraj golf změn život aneb s tímto projektem si golf zamilujete!

avatar
Johanka Kotěšovcová
Vloženo 14. 8. 2019
Líbí se mi
Hraj golf změn život aneb s tímto projektem si golf zamilujete!

Hraj golf změn život aneb s tímto projektem si golf zamilujete!

Golf poskytuje přirozený pohyb v krásném prostředí přírody. V posledních letech už není jen životním stylem bohatých, ale stává se i sportem opravdu pro všechny. 

Golf přispívá ke zdravému životnímu stylu, pomáhá k udržení, ale i vylepšení kondice. Za jedno hrací kolo můžete ujít i deset kilometrů. Golf je nekontaktní sport a díky speciálnímu hendikepovému systému spolu mohou soutěžit i hráči s rozdílnou výkonností nebo rozdílného věku. Golf je také vhodným sportem pro rodiny, který umožňuje, aby celá rodina společně trávila čas v přírodě a užívala si zábavu. Nejlepším důkazem dostupnosti golfu je, že v ČR tento nádherný sport provozují oproti zemím střední a východní Evropy například i studenti vysokých škol. Možnostem hry odpovídá i prudký nárůst golfových hřišť a driving range.

V České republice se eviduje v současnosti přes sto sedmdesát klubů a na dvě stovky golfových hřišť. Majitelé čtyř desítek z nich se zapojili do celorepublikového projektu „Hraj golf, změň život“, který osobám, jež zatím nejsou registrovanými golfisty, umožní cenově velmi přístupnou výuku golfu prostřednictvím tzv. startovního balíčku. Dospělý zájemce o golf dostane v balíčku tři lekce hry, pravidel a etikety, dále míče, vybavení a služby profesionálního trenéra, nebo vyškoleného učitele. Mládež do patnácti let, na kterou se kampaň chce důrazně zaměřit, zaplatí ještě o polovinu méně. Hlavním podnětem a myšlenkou je zpřístupnit golf všem a konečně strhnout z golfu nálepku „sportu jen pro bohaté“.

Rozhodnutí začít hrát golf však znamená poměrně významný zásah do života. Pokud tomuto sportu propadnete, počítejte s tím, že si na golf budete muset udělat především dostatek času. Ale určitě to stojí za ten zážitek a pocit, že jste udělali něco pro své zdraví.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 27. 5. 2020

Odpovědět
lemur
lemur 16. 8. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 261
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.