Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

evabel
evabel
Vloženo 7. 3. 2019
Líbí se mi

Harmonie v duši nám pomáhá život zvládnout

evabel
evabel
Vloženo 7. 3. 2019
Líbí se mi
Harmonie v duši nám pomáhá život zvládnout

Harmonie v duši nám pomáhá život zvládnout

Jak už to tak bývá, život nám přináší nádherné chvíle plné pohody, radosti, spokojenosti a štěstí ale bohužel i ty, kdy nám právě není „do zpěvu“. S pomocí psychohygieny se však dají i ty ne zrovna příjemné chvíle v našem životě dobře zvládnout. 

Život není peříčko

Současný život je plný neklidu, spěchu a stresujících okamžiků, které nás do jisté míry mohou vést k lepším a vyšším výkonům, ale pokud je toto vypětí příliš časté, silné nebo trvá nadměrně dlouho, je provázeno úzkostnými stavy, obavami a celkovou pocitovou nepohodou. Proto je dobré naučit se stres zvládat a hlavně neustále pečovat o svou duševní očistu a uvolnění nahromaděného napětí. Možná se vám zdá „péče o duši“ zbytečná, ale nepodceňujte ji, protože jen s její pomocí předejdete případným psychickým a s tím souvisejícím zdravotním problémům, které se v důsledku stresu mohou objevit.Váš život tak bude v rovnováze a vy se budete cítit mnohem silnější a odolnější vůči všem okolním podnětům.

 

Jsme strůjci svého štěstí a pohody     

Kvalitu svého duševního zdraví můžeme dostatečně ovlivnit sami. Jejím základem je samozřejmě zdravý životní styl, dostatečný spánek a v neposlední řadě i aktivní pohyb. Pro spokojený život jsou velmi důležité bezproblémové citové vztahy s partnerem, dětmi i ostatními blízkými rodinnými příslušníky, tedy kvalitní rodinné zázemí, ale také dostatek dobrých přátel, smysluplná práce, pěstování koníčků a v neposlední řadě i vlastní sebevědomí a spokojenost sama se sebou.

 

Pár užitečných rad

Pečujte o sebe, o svou pleť, vlasy i tělo a dělejte to především pro svou spokojenost. Dopřejte si koupi něco hezkého na sebe a udělejte si radost. Důležitý je váš dobrý pocit a radost z toho, že vám to sluší, cítíte se a vypadáte dobře.

Starejte se o svou fyzickou kondici, sportujte a hýbejte se. Jakákoliv pohybová aktivita vede k udržení a upevnění dobré tělesné, ale také duševní kondice. Nemusíte denně mučit své tělo v posilovně, postačí pár minut každodenní svižné chůze nebo procházka na čerstvém vzduchu třeba ve společnosti vašeho domácího mazlíčka.

Učte se jednat asertivně. Co to znamená? Važte si sama sebe, nebojte se mít vlastní názor. Když s něčím nesouhlasíte, naučte se říkat NE, nemusíte přeci jen ze soucitu nebo pocitu „klidu“ v rodině či v práci pokaždé říkat ANO.

Buďte zdravě sebevědomá a nikdy se nepodceňujte. Buďte si každý den plně vědoma svých sil, kvalit, znalostí a zkušeností.

Nezapomeňte relaxovat a odpočívat podle své chuti. Najděte si volný čas jen pro sebe. Věnujte se bez obav svým koníčkům, přečtěte si knížku podle svého gusta nebo si zajděte s kamarádkami na kus řeči při dobré kávě a proberte s nimi své radosti i starosti. Náladu vám po celodenním maratonu určitě zlepší i koupel s esenciálními oleji, které mají antistresové účinky. 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
KamilaK
KamilaK 7. 3. 2019

svatá pravda

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 7. 3. 2019

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 11. 5. 2017

Odpovědět
evabel
evabel 11. 5. 2017

Děkuji

gustawka
gustawka 11. 5. 2017

krásné

Odpovědět
evabel
evabel 11. 5. 2017

Děkuji

Iveta N.
Iveta N. 11. 5. 2017

Mít se ráda a umět si udělat radost vede ke spokojenému životu. Krásný článek

Odpovědět
evabel
evabel 11. 5. 2017

Děkuji

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 459
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.