Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 1. 2017
Líbí se mi

Goji obohatí váš jídelníček a posílí zdraví i krásu

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 30. 1. 2017
Líbí se mi
Goji obohatí váš jídelníček a posílí zdraví i krásu

Goji obohatí váš jídelníček a posílí zdraví i krásu

V zimě si nejčastěji uvědomíme, jak důležité je cítit se dobře a být zdravý. Každého z nás občas potrápí nějaká ta viróza, chřipka, angína, nebo jen obyčejná „rýmička“ či věčná únava. Obvykle to není nic vážného, pokud se to však opakuje stále dokola, je to otravné a vyčerpávající. Proto jsem si před několika měsíci řekla, že vyzkouším to zázračné „Goji“, o kterém se teď hodně mluví. V Číně věří, že konzumace těchto červených plodů podporuje dokonce dlouhověkost a udržuje pevné zdraví. A něco pravdy na tom určitě bude!

Odkud se vzalo?

Goji jsou plody asijské rostliny kustovnice čínské. Tyto červené bobule na první pohled připomínají malá cherry rajčátka. Největší oblibě se těší v Číně a Tibetu, kde rostou poměrně hojně. Tamní obyvatelé věří, že konzumace Goji vede k jejich dlouhověkosti a kráse.

Tajemství věčného mládí

Elixír věčného mládí ještě nikdo nevynalezl. Nicméně odborníci říkají, že právě Goji můžeme takto označit. Kustovnice čínská je považována za nejvýznamnější rostlinu naší planety, což hovoří za vše. Jen pro zajímavost, její bobule obsahují obrovské množství vitamínu C, beta-karoten a cenné aminokyseliny.

Malé sladké plody skrývají nekonečnou studnici tělu prospěšných látek a antioxidantů. Polysacharidy pomáhají harmonizovat imunitní systém. Náš organismus je tak mnohem odolnější proti chřipce, viróze i běžnému nachlazení. A dámy pozor, říká se, že kustovnice čínská funguje jako vynikající prostředek proti stárnutí.

Je libo sušené, tekuté nebo v kapslích?

Pokud se rozhodnete do toho jít a vyzkoušet na vlastní kůži tento zázrak, zklamaní jistě nebudete. Zdraví máme pouze jedno a měli bychom si jej hýčkat jako v bavlnce. Goji patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co si lze dopřát.

Plody se jedí vařené, sušené, syrové, můžeme je také přidat do bylinných čajů, šťáv nebo si jej zakoupit jako doplněk stravy. Bohužel čerstvé se v našich končinách shání velmi špatně. Sušené plody trochu připomínají hrozinky a jsou velmi chutné v jogurtu nebo je můžete přidat například do ovocného salátu či smoothie.

Další možností je šťáva z Goji, kterou nabízí několik různých výrobců. Můžete si ji dopřát samotnou na lžičku, nebo přidat do nápoje, polévky, omáčky, zkrátka fantazii se meze nekladou. A pokud raději spolknete tabletky, můžete si jednoduše zakoupit výživové doplňky, které obsahují výtažky z tohoto ovoce.

Před spaním raději ne!

Goji lze užívat kdykoliv během dne. Ovšem večer už bychom měli být opatrní, podobně jako například s kávou. Zkrátka pokud se chcete dobře vyspat, tak Goji si ve večerních hodinách už nedávejte. Je to totiž silný životabudič, který vás doslova nakopne.

Nevím, jestli jsem krásnější, ale zdravější určitě ano

O Goji jsem se rozhodla napsat, protože jej sama užívám. Nejprve jsem uzobávala sušené plody. Ovšem ty se mi po čase „přejedly“. Vyzkoušela jsem tedy šťávu, kterou dávám i svému šestiletému synovi a samozřejmě se přidal i manžel. Zatím jej užíváme teprve pár týdnů, nicméně mohu s klidným svědomím říci, že se nám virózy letos obloukem vyhýbají. A to je velká motivace v tom pokračovat.

A co říkají znalci?

V tradiční čínské medicíně má Goji nezastupitelné postavení a využívá se po staletí. Podle dostupných informací by pravidelná konzumace Goji, ať už v sušeném či tekutém stavu, nebo jako výživový doplněk v kapslích, měla vést:

- k lepšímu zraku

-  posílení imunitního systému

-  snížení cholesterolu v krvi

-  má protizánětlivé účinky

-  zpomaluje stárnutí

-  snižuje stres a zvyšuje energii

Pevně věřím, že všechny tyto pozitivní účinky brzy pocítím. A když ne, tak se zkusím spolehnout na pořekadlo: „víra tvá tě uzdraví“

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Marsy
Marsy 15. 2. 2017

také ji ráda používám

Odpovědět
Jana7
Jana7 3. 2. 2017

hodně jsem o ni četla a také si ji dávám

Odpovědět
Alinka
Alinka 3. 2. 2017

také jsem před několika dny začala pojídat a docela mi chutná

Odpovědět
Ovace
Ovace 2. 2. 2017

Používám

Odpovědět
CB
CB 2. 2. 2017

miluji ji, jedla bych porad...

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 031
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.