Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar
Vloženo 11. 8. 2018
Líbí se mi

Fibromyalgie, nemoc, která ovládne vaše tělo i mysl

Vypravěčka Dagmar
Vypravěčka Dagmar
Vloženo 11. 8. 2018
Líbí se mi
Fibromyalgie, nemoc, která ovládne vaše tělo i mysl

Fibromyalgie, nemoc, která ovládne vaše tělo i mysl

Před pár dny, když jsem pátrala po stránkách o tajemném programu ovládání mysli Monarch, jsem se dostala až k Lady Gaga a informaci, že díky své nemoci s názvem fybromyalgie, musela přerušit kariéru. A hledala jsem dál, až jsem s úžasem zjistila, jakou nemoc pravděpodobně mám, vlastně teď už spíše – měla jsem řadu let i já.

Psychiatrie mi totiž dala svou diagnozu, díky které jsem dostala invalidní důchod prvního stupně, ale teprve až nyní jsem objevila fibromyalgii. Moje prvotní pocity byl šok, pak úžas a nakonec úleva, obraz mého života se totiž opět více zaostřil a zapadl do obrazu mnohem většího.

Tento text jsem napsala kvůli sobě, abych nezapomněla, jaké to bylo kdysi a jaký mám život dnes. A také pro všechny, kdo trpí podobnými nebo stejnými příznaky jako kdysi já. Pro ty, co jsou rozhodnuti začít se svými problémy něco dělat. Ráda bych vás svým příběhem podpořila a ujistila, že změna je možná, pokud člověk neztratí víru v sebe a v něco, co nás převyšuje a vede nás správným směrem, když najdeme odvahu naslouchat.

 

 Jak se  fybromyalgie projevuje?

 

Trvalá bolest celého těla

  • Části těla mohou bolet při dotyku nebo lehkém stisknutí, pacienty s fibromyalgií obvykle bolí oblast kolem klíčních kostí, horní části hrudníku, zadní část krku, střed ramen, horní část zad, horní a střední část hýždí, stehen..

Únava

  • Přetrvávající únava je dalším klíčovým příznakem této choroby. Únava je jednou z nejčastějších stížností pacientů s touto nemocí.Na rozdíl od běžné únavy, která může být popsána jako stav vyčerpání, únava související s fibromyalgií je doprovázena pocity deprese a často i vyhýbáním se sociální interakci.

Poruchy spánku

  • Lidé s fibromyalgií mají potíže s usínáním, a když konečně usnou, tak mají potíže si zdravý spánek udržet a probouzejí se s pocitem nevyspalosti a bez energie. U pacientů s fybromyalgií na jedné straně bolest zabraňuje spánku, a na druhé straně nedostatek spánku bolest zvyšuje.

Smyslové přetížení

  • Lidé, kteří trpí fibromyalgií jsou často citliví na nízké teploty, hluk, jasné světlo i pohyb. Ve skutečnosti je tento komplex poruchou spojenou s vyšší chemickou citlivostí (jsou přecitlivělí i na některé chemické látky a vůně).

Syndrom dráždivého tračníku

  • Syndrom dráždivé tračníku je gastrointestinální porucha, která se projevuje průjmy, zácpou a bolestmi břicha. Je častější u žen než u mužů. Syndrom dráždivého tračníku a fibromyalgie se často vyskytují společně. Je pravděpodobné, že pokud máte jeden z problémů, pravděpodobně máte i ten druhý.

Problémy s pamětí a koncentrací

  • V souvislosti s tímto problémem se objevilo spojení „fibro mlha“ nebo mentální mlha, která se tvoří v myšlení  pacientů s fibromyalgií, a která jim brání se soustředit a pamatovat si věci. Pacienti zapomínají, pletou se jim jména a další podrobnosti. Často si všímají náhlé, značně snížené pozornosti.

Ranní ztuhlost

  • Pokud trpíte výše uvedenými příznaky a probouzíte se s pocitem ztuhlých kloubů a svalů, což vám znemožňuje se pohnout z postele, můžete trpět fibromyalgií. Ranní ztuhlost byla identifikována jako společný symptom u pacientů s fibromyalgií. Ranní ztuhlost navazuje na nekvalitní spánek a neustálé bolesti celého těla.

 

Všechny toto problémy jsem měla i já. Nesnesitelné bolesti především nohou, únava, která se nedala nijak zmírnit, protože díky bolestem jsem nemohla usnout. Trpěla jsem depresemi, které můj stav ještě zhoršovaly, měla jsem úpornou zácpu, takže jsem třeba i 14 dní nešla na velkou, při každé změně počasí mne bolelo celé tělo a hlava, zapomínala jsem a žila v jakémsi stavu izolace.

 

Hlavní viník?

Tuto nemoc způsobuje buďto náhlé obrovské trauma, nebo naopak dlouhodobý, neřešený stres, – například smrt blízké osoby, ztráta základních existenčních potřeb – rodina, domov, přátelé, dítě, dále třeba účast na těžké autonehodě, znásilnění, atd.

A za vším v rovině těla stojí hlavně nadledvinky. Trochu jsem pátrala a na stránce www.prirodaleci.cz jsem našla toto vysvětlení. (Pokud vás lékařský popis procesu onemocnění ve fyzickém těle nezajímá, přeskočte na další kapitolku).

Nadledvinky se skládají ze dvou částí, z dřeně a kůry. Jsou to vlastně rozdílné orgány, které mají zcela odlišné funkce a spadají do různých orgánových systémů. Zatímco dřeň patří do autonomního nervového systému, tak kůra nadledvin je endokrinní orgán, který vylučuje zcela jiné látky než dřeň.

Dřeň nadledvin produkuje hormon adrenalin a noradrenalin. Hormon adrenalin se vylučuje do krve při strachu a úzkosti. Jestliže se člověk cítí ohrožen, někdo na něj zaútočí, nebo se cítí ve stresu, vykazují nadledvinky zvýšenou produkci adrenalinu. Díky tomu se zrychlí tep, rozbuší se srdce, zbledne kůže, zježí se vlasy. Probíhá ještě mnoho dalších procesů v organismu, aby se člověk připravil k boji, nebo útěku. U člověka, který trpí úzkostí, se všechny uvedené stavy dostavují přesto, že není přímo ohrožen, ale stačí k tomu pouhý pocit ohroženosti. Pokud se tyto stavy často opakují, dojde ke změně fungování autonomního nervového systému, ale i ke změnám ve fungování jiných orgánů. Může například dojít k poruše metabolismu cukrů, k vysokému tlaku apod.

Dalším hormonem, který je vylučován dření nadledvin, je hormon noradrenalin, který má vzhledem k adrenalinu opačné účinky. Na srdci například způsobuje zpomalení tepu a arytmii, zúžuje dýchací cesty. Tyto hormony se vzájemně doplňují a mají velký vliv na mnoho funkcí našeho těla. Porucha v produkci těchto látek způsobuje mnoho zdravotních problémů. Ať už jde o nespavost spojenou s bušením srdce, zácpu, tak také zvýšený krevní tlak či zúžení průdušek. Může také docházet ke zvýšenému vyplavování cukru do krve, které nutí organismus k častějšímu vyplavování inzulinu a tím dochází k oslabení slinivky břišní.

Kůra nadledvin produkuje hormony, které nazýváme steroidy. Nejvýznamnější a také jedním z nejsledovanějších z nich je život zachraňující antistresový hormon kortizol. Jeho vylučování je kromě nadledvin úzce spjato s nadřízeným řídícím orgánem, hypofýzou. Ta produkuje řídící hormon pro kůru nadledvin. Dalším důležitým hormonem kůry nadledvin je aldosteron-je to hormon patřící mezi mineralokortikoid, jejichž hlavním úkolem je regulovat přítomnost solí v organismu. Významně se podílí na regulaci vody v organismu. Nadledvinky se při produkci kortizolu nespokojují jen s vlastní činností, ale využívají játra k tomu, aby se z kortizolu vyráběl kortizon, který je pak tím vlastním řídícím hormonem.

Účinek kortizonu je jednoznačně spjat se stresem a tak nadledvinky musí být schopny ve stresu tyto hormony správně produkovat. Kortizon má také protizánětlivé účinky a snižuje citlivost na bolest. Problémy s tímto hormonem jsou jednoznačně spojeny se stresem, kterého je v naší společnosti více než dost, a který se ne vždy naučíme dokonale zvládat.

 

Utrpení, které vám druzí nevěří

Nejhorší na celé věci je fakt, že se jedná o celý komplex příznaků, které však nejsou diagnostikovatelné klasickými metodami. A i když jsem v době svých nejhorších příznaků navštěvovala přední odborníky pražských léčebných ústavů, ani jeden na to, co se se mnou doopravdy děje, nepřišel. Postupně jsem ztrácela důvěru v lékaře, v lidi kolem sebe a nakonec v sebe sama. Nevěděla jsem, zda si  vše jen nevymýšlím, či zda jsem doopravdy nemocná.

Pro psychiatry nebyly mé příznaky dostatečné pro trvalý invalidní důchod. A stejně tak pro ostatní odborníky klasické medicíny, naopak, mnohdy jsem si připadala, jako hypochondr. Bylo to velmi frustrující a dál to můj stav zhoršovalo. A přitom já někdy ani nemohla vstát z postele a jakákoli činnost mne stála obrovské množství sil. Bylo nesmírně těžké v takovém rozpoložení pracovat, takže když jsem se definitivně sesypala, bylo to pro mne vlastně v daném okamžiku vysvobozením. Odteď jsem se mohla začít skutečně léčit.

Na internetu jsem v několika diskuzích zjistila, že úplně stejné problémy nepřijetí a nepochopení jak ze strany rodiny, tak ze strany lékařů, zažívá mnoho dalších lidí. Někteří jsou už naprosto zoufalí, protože se nemají kam obrátit, neví, co mají dělat, jak žít…

 

Pomohla jsem si sama

Antidepresiva a léky proti bolestem jsem odmítla užívat už v Praze s pevným rozhodnutím, že to zvládnu bez nich, protože jsem po všech těch peripetiích přestala věřit doktorům i zaručeným radám druhých. I přes to, že ke konci jsem byla schopná usnout teprve tehdy, až jsem si napustila vanu plnou teplé vody. Jen tak jsem se totiž aspoň trochu uvolnila a pak na chvíli zadřímala.

Někdy jsem však měla tak strašné bolesti, že jsem se do nohou tloukla klackem, abych tu nesnesitelnou bolest uvnitř, která mne zcela ovládala, „přehlušila“ bolestí z vnějšku. Dávalo mi to paradoxně pocit, že ji mám aspoň trochu pod kontrolou…

Přelomovým okamžikem v mém životě a potažmo zdravotním stavu bylo rozhodnutí zásadním způsobem vše změnit. Odešla jsem z nevyhovujícího vztahu, z Prahy, která mne čím dál více stresovala, a přestěhovala se domů, do přírody. Protože ta je sama o sobě nesmírně léčivá.

A i když jsem mnohdy měla s bídou jen na holou obživu, díky přírodě, nocích na horách a pobytu v hlubokých lesích, jsem se začala dostávat ke své přirozené spiritualitě.

Začala jsem se otužovat v ledové vodě v místním Balneoparku. Čím více jsem se otužovala, tím rychleji mizela bolest nohou a já víc a více mohla chodit ven, do lesa, do hor. Což dál zlepšovalo můj psychický i fyzický stav.

Se souhlasem ošetřujícího lékaře jsem také rozhodla užívat konopné máslo. Zprvu jsem tuto skutečnost tajila i před přáteli, protože na mé opatrné dotazy jak se dívají na léčbu pomocí konopí, jsem dostávala samé odmítavé odpovědi. A tak jsem si k němu musela najít svou vlastní cestu a přístup. Z počátku jsem velmi intenzivně prožívala všechna od společnosti převzata schémata myšlení – stanu se narkomankou, budu na konopí závislá a nakonec se vrhnu na silnější drogy, bude ze mě feťačka, změní se mi myšlení a skončím jako lidská troska. Jenže se stal přesný naopak, z trosky jsem se začala vracet ke svému člověčenství a zdraví. Takže jsem se naučila přistupovat ke konopí s úctou a pokorou – jako k šamanskému prostředku ulevujícímu od bolesti fyzické i duševní. Načež s touto ztrátou bolesti, se bloky ve fyzickém i energetických tělech pomalu rozpouštěly a mizely, a tím se mi dále zcela přirozeně začalo rozšiřovat mé vědomí.

Zvládla jsem i svého démonakterý mne ovládal až na fyzické úrovni bolestmi těla. Dala jsem mu totiž přesně to, co chtěl a co skutečně potřeboval, tedy lásku a přijetí.

A jako završení celého procesu jsem použila terapii psanímSvůj příběh, vše, čím jsem prošla, co jsem zažila, jsem sepsala do několika eknih.

Dnes mohu konstatovat, že po pěti letech léčení jsem téměř zdravá. I když přecitlivělost, kterou jsem díky prožitému získala, mi už zřejmě zůstane. Na druhou stranu mi toto mé nastavení umožňuje „vidět“ do druhých lidí…vidět jejich problémy i masky, kterými je zakrývají.

A i když mé tělo už netrpí bolestmi, dál chci upevňovat své zdraví, a mám v plánu absolvovat kurz Wim Hofa – pobyt v ledu. Myslím, že tato technika by mi mohla umožnit zcela přenastavit mou mysl ve vztahu ke zdraví fyzickému a hlavně psychickému. Plně ji uchopit a ovládat, místo toho, aby ona ještě občas ovládala mě.

A jsem zpět u problematiky ovládání mysli, kterou jsem zmiňovala na začátku v souvislosti s Lady Gaga. Program Monarch je projekt, díky kterému je možné ovládat mysl nevědomých lidí tak, že sami padají do pastí z traumat a strachů. A jehož autoři jsou současně i tvůrci NWO. Čímž se kruh uzavírá…tedy pokud to člověk neví a pokud spoléhá jen na sílu a pomoc z vnějšku. A nechá se unášet.

 

Místo aby šel stále v před, aby věřil sám sobě, své síle, intuici, vnitřnímu léčiteli a svému vyššímu já.

 

https://dagmar-barankova.cz

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 7. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Zaujímavé

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

supe

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 312
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.