Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 13. 10. 2014
Líbí se mi

Editorial šéfredaktorky: Jak zhubnout, ušetřit a vylepšit si život ZADARMO

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 13. 10. 2014
Líbí se mi
Editorial šéfredaktorky: Jak zhubnout, ušetřit a vylepšit si život ZADARMO

Editorial šéfredaktorky: Jak zhubnout, ušetřit a vylepšit si život ZADARMO

Jana LeBlanc má pro vás editorial, který vám poradí s tímhle vším a ještě přidá pár užitečných tipů, co si rozhodně nepořizovat do kuchyně.

Herečka Uršula Kluková kdysi kdesi řekla, že nejlepším způsobem, jak ušetřit, je zavést si deník všeho, co si strašně potřebujete nebo chcete koupit, ale nakonec – taky díky zápisu - to neuděláte. Nevěřili byste, jak snadno se takovým způsobem šetří!

Z vlastní zkušenosti doporučuji tuto metodu praktikovat hlavně u hubnutí (co jste chtěla sníst a dokázala si odepřít – tolik ušetřených kalorií!) nebo u kuchyňských přístrojů, které máte pocit, když si je kupujete, že vám změní život.

Pamatuju si, když nám Ježíšek pár let po revoluci konečně nadělil popkornovač a my si mysleli, že počínaje tím dnem už si nikdy v životě nekoupíme popkorn nikde jinde. Párkrát v něm kukuřice praskala, ale stejně ten popcorn z kina nebo ulice byl pořád jaksi … chutnější. Před lety jsem zase věřila, že můj život navždy změní římský hrnec, v němž se maso dělá skoro samo a superzdravě. Dnes stojí na nejvrchnější polici ve spižírně v domě mých rodičů společně s odšťavňovačem, bez něhož jsem především za éry doktorky Kateřiny a pořadu Jste to, co jíte, měla pocit, že se neobejde žádná domácnost, v níž chtějí být její členové štíhlí a zdraví. Problém byl "jenom" v tom, že po pár minutovém odšťavnění přišlo na řadu mnoha minutové rozmontovávání a zhruba půlhodinové mytí, ideálně ještě předtím, než vypijete tu porci vitamínů, protože není nic horšího na nervy než stres z toho, že už jste měla být pět minut na cestě do práce a zatím pořád drhnete zaschlé kousky mrkve! První a zřejmě poslední domácí smoothie nebo co to bylo v životě mě vyšlo bratru na 3 tisíce korun.  A tak bychom mohli pokračovat. Topinkovač. Domácí pekárna, která mi postavená na kuchyňské lince (jinam se totiž nevešla) každý den po příchodu domů připomněla, jak špatná jsem hospodyně, že jsem chleba zase koupila místo upekla, přestože ze směsi, a ještě hůř, že mě ani nenapadlo, že mám raději než chleba koupit tu směs! V plánu byl jogurtovač, sušička na ovoce a také kávovar, ty už jsem si ale raději zapsala do sešitu – díky, Uršulo!

Pravda, po letech má teď opět své období znovuobjevený rýžovar, bohužel zřejmě jen do doby, po kterou ho dokážu tolerovat už na tak dost přecpané kuchyňské lince. Do jakékoliv skříňky se totiž vejde jen po složité operaci, kdy musím vyndat všechny plechy na pečení, hrnce, pánve, rýžovar zasunout úplně dozadu a když ho náhodou chci použít, všechno to zase nejdřív vyskládat, což je rychlejší tu rýži prostě … uvařit v hrnci. Vlastně jsem ho před pár měsíci vytáhla, abych ho vyhodila, a zpětně už ani nevím, co ho zachránilo.

Musím říct, že vlastně až letos při zařizování třetí domácnosti mi došlo, že nejlepší investice do ní jsou takové, které uskutečním tak nějak automaticky a neočekávám od nich žádné zázračné zvýšení kvality mých výkonů v kuchyni a vlastně ani života, natož zdraví. Největší porci štěstí mi domů jak už to tak bývá přinášejí věci úplně nejobyčejnější. Ostatně, máme to všechny tak nějak podobně, jak napovídá naše anketa. Berte ji jako poučení nebo trochu předčasnou nápovědu k Ježíšku, to nechám na vás.

Každopádně vám přeju krásný týden,

Vaše Jana

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 3. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 6. 4. 2020

super

Odpovědět
Dee
Dee 9. 1. 2015

Diety - věčné téma

Odpovědět
gustawka
gustawka 25. 10. 2014

super

Odpovědět
18. 10. 2014

Moc pěkný článek i pravdivý je to tak i já se snažím dodržovat takovou stravu abych byla v pohodě

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.