Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 12. 5. 2014
Líbí se mi

EDITORIAL: Dieta od pondělí do pátku

Jana LeBlanc
Jana LeBlanc
Vloženo 12. 5. 2014
Líbí se mi
EDITORIAL: Dieta od pondělí do pátku

EDITORIAL: Dieta od pondělí do pátku

Šéfredaktorka Jana Benešovská a její editorial na tento týden, tentokrát na téma diety!

Nevím, jak vy, ale já jsem schopná držet vlastně jakoukoliv dietu, tedy od pondělí do pátku. Jakmile padne páteční sedmá hodina večerní, ztrácím veškerou sebekontrolu, která v neděli vrcholí, a teď upřímně: dvěma palačinkami k snídani, sendvičem ze Subway + čokoládovou cookies, ochutnávkou italských sladkostí na Dni otevřených dveří italské ambasády, no a konečně opulentní mexickou večeří (burito, kopec rýže, fazole, salát) a zmrzlinou.

Ačkoliv ještě u pojídání kornoutu jsem schopná si svůj „cheat day“ (podváděcí den, jak tomu tady v USA říkají a neustále zmiňují jeho důležitost ) obhájit včetně pečlivého plánu, jak s těmi všemi kaloriemi hned zítra (nepsala jsem o tom minule?) zatočím, s posledním polknutím na mě padnou výčitky, nenávist všech, všeho a nejvíc sama sebe. Jako: Co jsem si proboha myslela, když jsem si v pátek v noci brala ČTVEREČEK čokolády? Že si vezmu jen jeden, zbytek zabalím, schovám do kredence a zapomenu na něj? Komu jsem to chtěla namluvit, že ta tabulka vydrží měsíc? Nebo: opravdu jsem musela svého muže nechat, aby udělal v neděli k snídani palačinky? Vážně by nám zničilo vztah, kdyby řekla, že jsme toho včera měli dost a že je prostě nechci? Kdo mi to zase namluvil, že víkend se musí užít, takže jsem se chovala, jako by se víkendové kalorie nepočítaly a teď si připadám jako hořko-sladko-slaná popelnice? Tyhle kolapsové stavy se opakují pravidelně. Někdy končí pondělkem, někdy až tím následujícím, někdy úplně jiným dnem, kdy už se nemůžu ani vidět.

Četla jsem dnes shodou okolností průzkum, že pro určité lidi je lepší si některé věci úplně zakázat, než si říct, že „si dají trošku“. To totiž ochutnáte jeden čtvereček, druhý, a třetí už vlastně nepotřebujete, ale vždycky na něj dojde. No a pak už to nemá cenu, v sobotu vůbec ne a v neděli … znáte to. Patřím dozajista mezi tyto zmíněné. Teď už jen vědět, co s tím.

Tento týden pro vás chystáme velké téma diety spojené se soutěží – víc se dozvíte zde. Naše První ŽENA s.r.o. Eva už téma načala svým blogem – přečtěte si zde. Čekají vás všechny pravidelné rubriky, na které jste zvyklé a taky jedno velké překvapení. No a jestliže už jste pondělní dietu stihla porušit croissantem a cappuccinem, pak žádné výčitky – ty totiž, co se kalorií týká – váží nejvíc. A zítra je taky den.

Radostný týden,

Jana Benešovská

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 16. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 5. 7. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 7. 4. 2020

Odpovědět
konatovka
konatovka 6. 2. 2015

Já mám tu výhodu, že díky dlouholetému stravování dle dělené stravy nemám na sladké žádnou chuť, nahrazuji to ovocem nebo různými dezerty slazenými 97% stévií.

Odpovědět
Dee
Dee 10. 1. 2015

No nevím. Pro mě ne.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 247
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.