Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Paja.Kopuleta
Paja.Kopuleta
Vloženo 15. 12. 2016
Líbí se mi

Doplněk stravy křemelina

Paja.Kopuleta
Paja.Kopuleta
Vloženo 15. 12. 2016
Líbí se mi
Doplněk stravy křemelina

Doplněk stravy křemelina

V dnešním příspěvku bych vám chtěla představit jeden nekosmetický produkt, se kterým jste se pravděpodobně nesetkali. A pokud ano, potěšily by mne vaše zkušenosti a poznatky z užívání. Jedná se o tento 100% přírodní doplněk stravy zvaný křemelina, s vysokým obsahem minerálů a stopových prvků. 
 
Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Jde o nezpevněnou sypkou horninu a jak je vidět na obrázku níže, jde o o hodně jemný prášek bez jakékoli chuti či zápachu.
 

Rostlinný křemík má významný pozitivní vliv na lidský organismus:

 • posiluje imunitní systém,
 • chrání před nebezpečnými volnými radikály,
 • působí jako antioxidant a je vysoce účinný při detoxikaci,
 • má protizánětlivé účinky, podporuje hojení ran,
 • podílí se na stavbě kostí,
 • působí proti kardiovaskulárnímu onemocnění, osteoporóze,
 • ovlivňuje kvalitu vlasů, nehtů a kůže,
 • působí jako čistič krve,
 • ovlivňuje močové cesty a funkci ledvin,
 • ničí špatné tuky,
 • a další.
Na lidský organismus působí křemelina třemi způsoby:
 1. absorbuje bakterie a viry v žaludku a trávícím traktu, ty jsou tak chyceny a vyplaveny z těla ven,
 2. čistí - když srovnáme diamant na stupnici tvrdosti, kde je na 9. stupni, křemelina je na stupni 7, stěna střev se tak vyčistí od hlenů,
 3. vyživuje minerály.
Krom vnitřního užívání se může křemelina používat u domácích mazlíčků na doplnění minerálů, ale také jako kosmetická pleťová maska. Tu jsem ještě nezkoušela. Zatím křemelinu užívám pouze vnitřně, ale určitě si trochu odsypu i na přípravu masky.
 
Křemelina by neměla přijít do styku s teplou vodou, ztratí tak svůj detoxikační efekt. Překvapivé je také zjištění, že křemelina nepodléhá expiraci a prakticky nikdy se nezkazí. Po pravidelném užívání ji tedy dříve spotřebujete, než vám projde.
 
Dávkování je jednoduché. K balení je přidaná plastová odměrka na nabírání prášku. Denně stačí užívat jednu až dvě odměrky prášku rozpuštěné ve studené vodě nebo v jiném oblíbeném nápoji. Ve vodě tedy není chuť nic moc, takže doporučuji dávat do džusu nebo jiné šťávy. Ačkoliv je prášek bez chuti a jakékoli vůně, při užívání jsem měla zvláštní pocit. Jde o hodně malé částečky, které na zubech trochu vržou a úplně se nerozpustí, je to jako byste jedli jemný písek nebo něco podobného. To se musí prostě zkusit Na první požití tedy nic moc, ale po pár dnech mě užívání začalo i docela bavit.

Vždy když začnu brát nějaký doplněk stravy, tak jsem důsledná a snažím se nezapomínat, i když mi to tolik nechutná. Když mi to pomůže a mohu udělat něco pro své zdraví, tak se pravidelnost užívání vyplatí. Zatím prášek užívám několik týdnů a ještě nemám úplně dobráno, takže nemohu zpozorovat všechny slibované účinky. A ty možná ani nijak zvlášť nezpozoruji, protože do sebe nevidím, ale co vím je to, že alespoň přírodními doplňky stravy můžu udělat něco dobrého pro své tělo a zdraví. Teď si dám chvíli od užívání přestávku a zbytek doberu jako "očistnou kůru" zase po svátcích, kdy člověk více hřeší.

 
Křemelinu v 250 g balení můžete zakoupit na e-shopu E-kremelina.cz za cenu 320,- Kč. Dostupné je i větší 540 g a 1250 g balení.

Používáte také nějaké doplňky stravy, ať už na detoxikaci organismu, výživu vlasů, posílení imunity nebo jiné přípravky? Nebo jste už někdy zkoušel právě křemelinu? Budu ráda za vaše zkušenosti

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 15. 1. 2018

O tom jsem ještě neslyšela

Odpovědět
Glady
Glady 16. 12. 2016

Odpovědět
Ovace
Ovace 15. 12. 2016

Budu používat

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 993
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.