Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 30. 6. 2016
Líbí se mi

Dokonalé letní opálení pro všechyn typy pleti!

TerezaZlin
TerezaZlin
Vloženo 30. 6. 2016
Líbí se mi
Dokonalé letní opálení pro všechyn typy pleti!

Dokonalé letní opálení pro všechyn typy pleti!

Docílit perfektního opálení, aniž bychom riskovaly rakovinu kůže nebo kosmetické trable v podobě spálenin, není snadné. Vím o čem mluvím - stačí jedno nedokonalé natření opalovacím krémem a hned můžete letní sezónu zahájit spáleným čelem, od kterého vám následující dny otékají oční víčka. Chvílemi jsem připomínala boxera Klička a adorovala sluneční brýle, které mi pomáhaly tu spoušť zakrýt. Tak pozor, ať nedopadnete jako já

Obecná pravidla opalování nejsou tak úplně směrodatná, protože neberou v potaz váš fototyp. Můžete být jeden ze čtyř fototypů, pojďme se na ně blíže podívat.

  • Bledule a sněhurky – fototyp 1

Typická je pro ně velmi citlivá pokožka, která na slunci rudne a nikdy nehnědne. Nejrychleji se jim spálí uši, nos, víčka a dekolt. Fototyp 1 bývají blondýny, zrzky, ale také tmavovlasé ženy s alabastrově bledou pletí se sklonem k tvorbě pih.

Tyto ženy mají minimum ochranného pigmentu, bez opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem by neměly vycházet na ulici ani v zimě, natož v létě.

Co potřebujete?

Opalovací krém s faktorem na 30, u moře 50. Pokud na tom trváte, opalovat se v létě choďte mezi 9. a 11. a po 16.hodině. Broskvového nádechu pleti dosáhnete, když budete opakovaně denně na sluníčku asi 15 minut, ne déle.

  • Račice, které nakonec zhnědnou – fototyp 2

Tento fototyp na sluníčku vždy zrudne a chvíli trvá, než se změní v odstín hnědé. Pro tento fototyp je typická světlá pleť, někdy pihy, blond až světle hnědé vlasy a modré, zelené nebo šedé oči.

Co potřebujete?

V Česku si vystačíte s opalovacím krémem s ochranným faktorem 20-25, k moři si vezměte minimálně 40. Opalovat se můžete denně 20 minut, ale pouze se správným krémem. Před sluněním nepoužívejte deodoranty, ty mohou kůži podráždit.

  • Hnědnoucí většina – fototyp 3

Pokožka fototypu 3 zrudne, jen když ji vystavíme nadlouho a prudce slunečním paprskům, jinak hezky hnědne. Tento fototyp má asi 78% populace a typická je pro něho hnědá barva vlasů, světle hnědá pleť bez pih, šedé nebo hnědé oči. Pleť má po opálení bronzovou barvu až po odstín světlé čokolády.

Co potřebujete?

U nás stačí krémy s ochranou 10-15, u moře 20. Na sluníčku můžete být až půl hodiny, aniž byste se spálila. Pozor na mateřská znaménka, která je třeba před opalováním ošetřit přípravkem s vyšším ochranným faktorem.

  • Přírodní čokolády – fototyp 4

Jejich pokožka je přirozeně hnědá, nikdy nerudne a stačí jí pár minut, aby byla ještě víc čokoládovější. Pro tento fototyp je typická olivová pleť bez pih, hnědé až černé vlasy a tmavě hnědé oči.

Co potřebujete?

Na slunci můžete být klidně 45 minut, a pokožku tím neohrozíte. Ikdyž to vypadá, že opalovací krémy nemusíte používat, není to tak. Vystačí vám výše ochrany 4-10, u moře 15.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 13. 1. 2021

Mě opalování nikdy nebavilo. Představa, že celý den ležím na sluníčku a jen se otáčím ze stany na stranu, tak bych asi zešílela . Já jsem opálená skoro za jeden den na sluníčku. Na zahradě máme bazén, takže se s dětmi pořád koupeme, a když už je to přestane bavit, tak jdeme domů. Máme klimatizaci, kterou jsme si koupili ze Vzdušínu https://www.vzdusin.cz/nastenne-split-klimatizace , takže si od toho úmorného vedra máme kde odpočinout, což je příjemné .

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 24. 6. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 23. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 3. 4. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 12. 2. 2017

Také se ráda opaluji a dost se mažu.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 359
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.