Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 19. 6. 2019
Líbí se mi

Dneska je asi běžné platit za zubaře stovky tisíc. Ale kdo si nešetří nebo nedostane úvěr je v pasti

Michaella
Michaella
Vloženo 19. 6. 2019
Líbí se mi
Dneska je asi běžné platit za zubaře stovky tisíc. Ale kdo si nešetří nebo nedostane úvěr je v pasti

Dneska je asi běžné platit za zubaře stovky tisíc. Ale kdo si nešetří nebo nedostane úvěr je v pasti

Zajímá mě poslední dobou problematika kolem slova "zubař". Najít toho správného vyžaduje maximální úsilí a mnohdy si sáhnete na dno svých sil, protože zubaři došli. 
 

Čím se to stalo, že nejsou zubaři?

 
Většina zubařů šla do důchodu nebo se na odchod chystají. Mladých zubařů je málo a ti, co jsou v produktivním věku mají tolik pacientů, že nestíhají registrovat nové. Ze zubařiny se stal docela dobrý kšeft a mít v dnešní době soukromou kliniku je vysněná cesta k bohatství.
 

Moje zkušenosti byly v posledních letech docela děsivé

 
Po odchodu skvělé paní zubařky do důchodu, jsem přešla k její kolegyni, která brala pacienty jako na běžícím pásu a neřešila záněty nebo léčení zubů, na každého měla tak 10 minut maximálně. Dokonce mi dva zuby vedle sebe zaplombovala jednou plombou. Po roce mi vznikl ve vrchních zubech postupně takový zánět pod plombou, že jsem musela využít služeb jiné zubařky a zuby si nechat vytrhnout, jelikož se zánětem kosti není dobré si zahrávat. 
 
Hledání nového zubaře mi trvalo dva roky, měla jsem bolesti a trápila se.  Když mě nová zubařka zaregistrovala a vzala si poplatek 500 Kč za vstup, začala jsem být v pozoru, protože se o ní nemluvilo nic pěkného. Říkala jsem si, důležité je vydržet a nechat si opravit těch pár zubů a pak půjdu jinam.  Zarazilo mě jedno placení za druhým. Nebyla jsem na placení zvyklá, vždy se vše hradilo z peněz pojišťovny (mimo bílé plomby) a najednou po mně někdo chtěl peníze za injekci proti bolesti, peníze za čištění kanálků, v tisících... Na mé otázky zubařka reagovala agresivními poznámkami, že pokud se mi nechce platit, ať jdu jinam. Že ona není povinná mě ošetřit a čekat na ubohé peníze od pojišťovny. Pak mi strčila do ruky letáček ohledně ošetření zubů - rozdíl při péči placené pojišťovnou a při péči hrazené pacientem. Koukala jsem s otevřenou pusou a pochopila. Když si zaplatíte a připlatíte, máte ošetření lepší a zubař vám věnuje více svého času.
 
Až mám pocit, že v tomto kšeftu se jede pouze na peníze a o blaho pacientů se nikdo nestará. Proč? Protože taková je doba a my zubaře potřebujeme. Jsme nuceni platit nesmyslné poplatky a hradit peníze navíc za služby, protože zubaři necouvnou a je jim jedno, zda na to máme nebo ne. Mluvím teď o poplatcích za čištění kanálků, kdy jeden zub mnohdy vyjde přes tři tisíce a pokud bolí, vracíte se za dva měsíce zpět na další placené čištění. Určitě se najde pár slušných zubařů, kteří se snaží dbát na lidskost a dělají pro pacienty maximum, ale takových je opravdu málo. Jelikož mi bílé plomby a jakékoli ošetření nevydrželo déle než tři měsíce, rozhodla jsem se změnit zubaře pro celou naši rodinu. 
 

 

Podařilo se, ale jsem opět v pasti

 
S pomocí sestřičky (z poradny uLekare.cz) se mi podařilo najít zubaře. Dokonce kousek od našeho domu. S velmi dobrou pověstí, je opravdový profík. Asi lítal někde kolem anděl štěstí, že se takový zubař objevil. Má novou kliniku s luxusním vybavením. Ale má to háček, oprava všeho, čeho se na mě dopustily dvě předešlé zubařky (na pár zubech) mě bude stát desítky tisíc, možná i padesát a já začínám být nervózní. 
 
Cena ošetření zubů roste nahoru. Když bolí jsme ochotni pro jejich vyléčení udělat cokoli, třeba se i zadlužit. Ale, jakého ošetření se dočká pacient, pokud nemá desítky tisíc navíc nebo nedostane úvěr?  Kdo mu pomůže? Proč pojišťovny nezakročí a neproplácí lékařům za nás více peněz? Vždyť na neléčený zub a zánět se dá i umřít. Zahrávat si se zuby není žádná legrace. 
 
Jaké máte zkušenosti vy? Jste spokojeni se svým zubařem? Kolik platíte? Nemáte zubaře a nedaří se vám ho najít, jak řešíte bolest zubů nebo vypadlou plombu? 
 
Blogerka Michaella
 
(zdroj obrázků - pixaby)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 28. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

mám super zubaře

Odpovědět
lemur
lemur 20. 6. 2019

My máme dobrou zubařku.

Odpovědět
Michaella
Michaella 20. 6. 2019

To je moc dobře a přeji Vám takovou zubařku

hudlenka
hudlenka 19. 6. 2019

Je to tak, my jsme odešli od naší zubařky, kde jsem já platila za 8 let asi 200 Kč za jeden zub, který mi opravovala, jinak nic, manžel měl tedy více problémů, tak i něco poplatil, ale tato zubařka měla pro nás hrozně nevyhovující prac. dobu, nebera ráno bolestivé případy /to právě často potřebuje manžel - často jsme jezdili na pohotovost/, tak si nechal poradit a našel si novou zubařku. Ovšem kamarád, který vlastní autoservis, takže pro něho asi peníze nehrají takovou roli, mu neřekl, že se tam krutě platí...A tak jsme přešli jinam, z Varů do Plzně, ovšem jedno sezení manžela stálo 3500 Kč...., já tam jdu prvně v pondělí na prevenci...tak uvidím, kolik budu platit

Odpovědět
Michaella
Michaella 19. 6. 2019

Děkuji za Váš komentář, který opět potvrzuje, jak je složité dnes najít dobrého zubaře. Přeji Vám, ať první schůzka dopadne ok. Náš poslední zubař měl podmínku, že nás zaregistruje, pokud půjdeme prvně na dentální hygienu za 1000 Kč /osoba, tak jsme šli a zaplatili. Potom mi při prvním sezení ošetřil zub, kde se udělal dle rentgenu pod kořeny váček. Sestra mě upozornila, že s tím zubem budu muset přijít na další sezení, kde zaplatím tři tisíce za čištění 3 kanálků a pak asi cca 6 tisíc za opravu zubu (plomba a podobně) takže za jeden zub zaplatím po první návštěvě cca 9 tisíc, to snad ne! Když vše propočítám, může se tohle opakovat, jelikož zánět se nedá předvídat. Ale moje peněženka není nafukovací. Fakt síla!

hudlenka
hudlenka 20. 6. 2019

jj, bohužel

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 286
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.