Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Líbí se mi

Diety a hubnutí?

Líbí se mi
Diety a hubnutí?

Diety a hubnutí?

Ano… také hřeším, dám si něco sladkého a někdy i něco strašně nezdravého. A proč ne?

Přiznám se, nejsem zastánce žádných hubnoucích diet, očistných rituálů, držení půstu, omezování pečiva, držení bezlepkové diety bez zdravotní příčiny. Jsem propagátor intuitivního stravování.
Toto stravování je na podkladě skutečného vnímání hladu a sytosti. 

 

Není to zajídání emocí, není to hledání a luštění kalorických čísel, přesně vymezených časovek na jídlo …V jednoduchosti lze říci, že jíme dle své intuice a nepřejídáme se jak vepřík, nezapíjíme žízeň litry sladkých nápojů a nevyjídáme lednici pozdě v noci. 
Občas si také vzpomeneme, že pokud je příjem větší než výdej … prostě se to na váze odrazí. 

Hladovění skutečně nic nevyřeší … naopak! Zajídání problému a pak následné sebe-týrání hladem skutečně nikam nevede, jen čísla na váze jdou směrem nahoru. 

Nemusíme dřít v posilovnách, ale můžeme si jít zacvičit pro dobrou náladu, pro dobrý pocit z výkonu nám přiměřeného. 

Občas vytáhnout zaparkované kolo nebo se jít projít někam, kde je nám dobře.

Jídlo by mělo být rituál a tento způsob propagovat i v rodině.

Stáňa

koučka a lektorka

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
dondova
dondova 5. 9. 2019

děkuji, za odpověď.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 5. 9. 2019

Zajímavý a velmi pravdivý pohled na jídlo. Na stravování.

Odpovědět
dondova
dondova 5. 9. 2019

krásně napsané, ale nemohu zhubnout, i když se snažím jak mohu. Pohybu si myslím, že mám dost , nepiju sladké. co s tím ?

Odpovědět
avatar

Dobry den, souvisi s tim cela řada souvislostí. Vek, hormony, vztahova intimita, dedičnost, spanek... cely zivot nemuzeme mit stejny jidelnicek, stejne navyky... je potreba nekde u ubrat, jiny rezim... kazda vime, co nam dela dobre nebo ceho se vyvarovat. A hlavne, tohle Vam zadny poradce nenastavi, Vy znate svoje telo a jen Vy vite, kde jsou jeste rezervy. Urcite bych z medicinskeho hlediska doporucila zjistit hladinu hormonu/ ale je to jen pomocny faktor...

hudlenka
hudlenka 3. 9. 2019

Krásný článek, ale já ani nepiju (už dobrých 30 let) sladké, nevyjídám lednici, nepřejídám se, nejíme uzeniny, atd...tak stejně nehubnu. Je pravda, že mám málo pohybu, ale snažím se denně chodit, když to jde. Letní vedra mi nedělají dobře, to jsem byla doma zalezlá jako krtek, ale ani jsem nemohla cvičit. To vím, že mi chybí...a váha je děsivá, už mnoho let. (Ovšem jsem taky nemocná a beru plno léků, zde vidím také problém)

Odpovědět
avatar

Úplně nejdůležitější je vlastní spokojenost, musíte se líbit sama sobě, přijmout se. Tělo nebude spolupracovat, pokud mu budete ubližovat i formou své vlastní nespokojenosti. Jestliže jíme, je to rituál, udělejme si na něj čas, nehltejme, vychutnávejme ... a hlavně bez výčitek ... tělo se v průběhu života mění, je to jedna velká chemická laboratoř, takže určitě chůze, plavání ... všechno, co nás naplňuje a děláme to s láskou a pro dobrou náladu. Tělo se pak uklidní a nastaví proces klidu a uvidíte, že nějaké kilčo půjde dolů...

hudlenka
hudlenka 6. 9. 2019

Děkuji Stanislavo za podporu

Tamara
Tamara 3. 9. 2019

Hezky napsané. Naprosto s Vámi souhlasím. Já zhubla v okamžiku, kdy jsem hodila za hlavu všechny diety, rady, doporučení a zapojila zdravý selský rozum a držím se zásady "přiměřeně" - ve všem - v jídle, spánku, v práci, v odpočinku, ... . A taky nedám dopustit na přirozený pohyb. Život neřeším, ale žiju a užívám si ho. Ale to je asi také věkem.

Odpovědět
avatar

je to tak

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 961
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.