Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 14. 5. 2019
Líbí se mi

Dětská strava aneb můj názor na ni...

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 14. 5. 2019
Líbí se mi
Dětská strava aneb můj názor na ni...

Dětská strava aneb můj názor na ni...

I když mi je teprve 22, tak mohu říct jak podle mě bude a by měla vypadat strava mého dítěte.

 Díky  mnoha důležitým prvkům v životě dítěte je snadné zapomenout na kvalitní stravu pro děti. . Tyto prvotní potraviny jsem  rozdělila do tří kategorií, což zhruba korelovalo s vývojem dítěte . Samozřejmě, všechny děti se vyvíjejí odlišné, ale i tak  mohou být zdravé a nejenom na bázi polotovarů určených pro děti .

Kdy je vaše dítě připraveno k jídlu? Záleží. Americká akademie pediatrů navrhuje 6 měsíců, ale někteří lékaři říkají 4 měsíce. Obecně platí, že budete chtít začít dávat dětem jednoduché  typy jídla a když začnou projevovat zájem o to, co jíte, a když mohou držet hlavu nahoru a sedět s určitou podporou. Váš pediatr může potvrdit, zda je vaše dítě připraveno.

Zkuste začít sladkými ingrediencemi, jako jsou jablka a sladké brambory, protože děti k nim snáze přistupují lépe než kyselé nebo hořké potraviny. Během těch prvních týdnů tuhých potravin, budou jíst jen několik lžíce pyré k doplnění mateřského mléka nebo slavného sunaru. Zpočátku se jim možná nelíbí, ale když si na to zvyknou, tak to bude mít úspěch.

Vzhledem k tomu, že se děti stávají silnější s pevnými jídly a mohou sedět sami, jejich zájem poroste a můžete zavést robustnější a složitější kombinace chuti. Začněte s párováním, které se vám líbí, jako jsou banány s borůvkami nebo jahodami; broskve a hrušky; hrášek a kuře.

Jakmile se děti začnou plazit, mohou se pravděpodobně vypořádat s malými kousnutí, což vám umožní předvést své dovednosti s nožem. Představte si některé z receptů, které se vám líbí, upravené s menšími kostkami a jemnějšími kořením, ale bez soli, protože vyvíjející se ledviny dětí jsou na to citlivé.

Občerstvení by mělo být přibližně tak velké, aby se jednalo o dětskou pěst. (Hodně z nich může skončit jako oběť.) Vzhledem k tomu, že děti přistupují ke svým prvním narozeninám, pravděpodobně pijí méně mateřského mléka nebo receptury a konzumují více pevných potravin. Nyní mohou jíst lehké občerstvení, které využijí k tomu, aby předvedli svou novou sílu jak s tím jídlem umí házet.  Občerstvení může být stejně jednoduché jako malé kostky jemného čedaru, nakrájené banány, borůvky nebo některé z těstovin. Uchovávejte malé kousky. Neměli by být příliš tvrdí, než aby je mohli držet nebo žvýkat, a porce by měly mít přibližně stejnou velikost jako pěst dítěte. Pokud jde o recepty, zkuste výplň z kuřecího, některé druhy kurkumy s  rýží nebo sladké brambory. Míchaná vejce, sušenky, rozbité karbanátky nebo dle vaší fantazie a do dob kdy prckovi chutná..

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 15. 5. 2019

Je fajn, že i mladé generaci není lhostejná strava prcků. I když mám jen dvě děti -každé bylo úplně jiné co se týče jídla. Starší syn byl "hladovec" a snědl cokoliv, mladší prostě "nejedl". A to byla výzva. A navíc se skoro ze všeho "osypal". Jednomu jsem mačkala jídlo vidličkou, druhému mixovala kašičky. U obou jsme se snažili, aby měli kvalitní potraviny, pokud možno domácí produkce (dnes bio), Mrkev, jablka, hrušky. Ale co tady budu rozepisovat. Každá maminka se snaží o to nejlepší pro své miminko a každá brzo pozná, co tomu jejímu prckovi chutná.

Odpovědět
avatar
Dominika Šimonová 15. 5. 2019

Koukám , že jste to neměla jednoduché..

Tamara
Tamara 15. 5. 2019

Asi jako každá mamča.

lemur
lemur 15. 5. 2019

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 856
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.