Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 18. 3. 2020
Líbí se mi

Desatero psychické pohody

SAMA SEBOU.
SAMA SEBOU.
Vloženo 18. 3. 2020
Líbí se mi
Desatero psychické pohody

Desatero psychické pohody

Řešíš, co bude? Máš strach o sebe, o děti? V krizové situaci teď pomůže následující desatero. Já ho dodržuju průběžně po celý rok

1. Vybírej správné myšlenky

Nejlepší, co teď pro sebe můžeš udělat je být v pohodě. Zdraví začíná u myšlenek a psychické pohody. Já to vím, protože jsem se takhle před x lety uzdravila. Doktoři mi nedávali žádnou šanci na uzdravení a já se rozhodla, že to zvládnu, budu se zase smát a jezdit na kole. Teď to samý můžeš udělat i ty. Rozhodni se pro myšlenky, které podpoří tvoji imunitu..

2. Obklop se pozitivními lidmi

Úplně chápu, že každý z nás teď musí zažívat pocity strachu a nejistoty. To je přirozený, protože základní funkce mozku je „ochránit tě“. Jenže! Myšlenka = energie. Pokud se sejdeš s rodinou, kamarádkou a dokážeš se od vnějšího dění odpoutat a zasmát se, vysíláš tím pozitivní energii do celýho světa. Víra v dobrý konec k němu nakonec přispěje.

3. Hejbej se

Pohyb je super! Udělá ti dobře po všech stránkách. Napumpuje svaly a endorfiny do žil. Hlavně sportem podpoříš psychiku. Úplně nejlepší varianta je vzít prcka ven a provětrat se procházkou. Nemusíš podávat strhující výkony. Já kombinuju venkovní pohyb s domácím cvičením. To mi vždycky udělá dobře.

4. Jídlo jako lék

Na tohle jsem přišla až nedávno. Když jíš střídmě a zdravě, jsi ve větší pohodě a líp zvládáš stres. Zkus omezit cukry a polotovary. Nejlepší je stejně domácí jídlo, tak si uvař kotel něčeho dobrýho a bude ti fajn po těle i po duši.

5. Spi jako dudek

Když jsi nevyspalá, tak tě každá maličkost rozhodí. Ty teď potřebuješ pravý opak. Místo sledování televize a večerního sjíždění Facebooku si večer povídej s partnerem nebo si přečti knížku. Jdi dřív spátRáno bude veselejší6. Jdi do lesa

Japonci mají speciální učení o tom, jak chodit po lese. Já ho teda ještě nestudovala, ale kdykoliv vyrazím do lesa, je mi blaze. Zkus to i ty. Děti se zabaví a budete mít náhradní program, když je teď všechno zavřený.

6. Jdi do lesa

Japonci mají speciální učení o tom, jak chodit po lese. Já ho teda ještě nestudovala, ale kdykoliv vyrazím do lesa, je mi blaze. Zkus to i ty. Děti se zabaví a budete mít náhradní program, když je teď všechno zavřený.

7. Uvolni se

Teď určitě není čas k tomu být dokonalá. Dovol si zvolnit doma a čas si naopak užívat! S dětmi i partnerem! Dej si vanu, zapal svíčky… Až děti usnou, šup spolu pod peřinu. Milování tě dostane do jiné dimenze. Láska je nejlepší lék, který si tyhle dny můžeš dopřát.

8. Mluv o svých pocitech

My ženy máme mozek jak výbušný karburátor. Potřebuješ vyventilovat svoje pocity a obavy. Dej si ale limit! O negativních věcech mluv maximálně 15 minut denně, víc ani ťuk! Vzpomeň si na energii, kterou tím sama vytváříš. Pamatuj: co vytváříš = máš.

9. Vykřesej z krize to nejlepší

Možná tě až do teď nenapadlo, že z krize můžeš těžit. Krize je dobrá, když se zastavíš a změníš všechno, co ti do teďka nevyhovovalo. Máš k tomu ideální příležitost. Jakmile krize pomine, můžeš začít lépe a radostněji. Je to na tobě

10. Pomáhej

Tam, kde je potřeba. Buď ohleduplná. Mysli na to, co svým chováním přinášíš světu. Každá z nás může přispět k tomu, abychom se všichni měli líp. Začít můžeš už dnes.

Ostatně, nic není náhoda. Vše se děje z nějakého důvodu. Možná se máme zastavit, zapřemýšlet nad našim způsobem života a změnit svět k lepšímu. Sdílej dál, jestli souhlasíš… Stáhni si Tahák z krize a buď v klidu a pohodě.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 25. 3. 2020

super

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 19. 3. 2020

snažím se, snažím

Odpovědět
lemur
lemur 19. 3. 2020

Super článek.

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 18. 3. 2020

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 092
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.