Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
WolfLake
Vloženo 11. 1. 2019
Líbí se mi

Deprese - když je vám tak blbě, že si ani nemůžete říct doktorovi o pomoc...

avatar
WolfLake
Vloženo 11. 1. 2019
Líbí se mi
Deprese - když je vám tak blbě, že si ani nemůžete říct doktorovi o pomoc...

Deprese - když je vám tak blbě, že si ani nemůžete říct doktorovi o pomoc...

Na téma emoce:

Mívala jsem deprese. Je to teď lepší, není mi blbě furt, přichází to jen cyklicky a zase odejde a už jsou to asi "jen" úzkosti.

Předtím to jenom přišlo. A už neodešlo. 8 let izolace. 2 pokusy o sebevraždu. Tuny anxiolytik. A antipsychotika.

V současné době to zhoršení nálady hodně souvisí už jen se změnou  počasí a ženským  cyklem. Důležité je vědět, od čeho to člověk má a že to "samo odejde". Když je člověku blbě a neví z čeho a proč, tak to přirozeně chce nějak řešit. "Nějak" = jakkoliv. Je to pak ještě horší. Když člověk pomyslný důvod "nevyřeší", tak ten hrozný pocit, že nic nemá cenu, ta bezmoc, že člověk nemá pro co žít, ani neodejde. Z pocitu se stane stav. 

Spíš se vás ti psychiatři vyptávají na důvod, proč je vám blbě, a mučí vás blbými otázkami proč. Člověk neví, proč mu je blbě.

Ale to má vědět ten doktor - ne vy!

On by vám sám měl říct důvod,  proč je vám blbě a ne vy jemu.

Později už se ani neptají. Jen přidávají dávku léků a Vám je čím dál hůř, když se ta deprese táhne měsíce, roky.

Člověk se bojí  usnout - bojí se usnout, protože ví, že se zase  vzbudí.

Když člověk teď už ví, proč se to děje, a že je to v souvislosti s menstruačním cyklem a počasím (tlaková výše/níže) , tak mu není blbě furt - ví že to řešit nemusí a ani nemůže a že si to samo poradí a nechat to odeznít.

Jedině tak to odejde, když tomu necháte volný průběh. Když pořád budete s doktorem vymýšlet pseudo-důvody PROČ, tak se utrápíte, protože to "proč" - je a není mimo vás a je a není to tady a teď.

Přirovnejme "proč" k takové kvantově fyzikální Schrödingerově  kočce. Proč "je a není".

Furt byste jen řešili něco co ovlivňuje vás, existuje mimo vás, ale vás ovlivňuje až sekundárně. Tzn. řešili byste práci, rodinu, peníze.

To ale v případě těžkých   depresí není důvod toho špatného psychického stavu. Jen byste to řešili a odváděli  pozornost od skutečného problému.

Jen byste se zdržovali a cítili tu bezmoc.

Nemůžete ovlivnit to, co je jakoby mimo vás, ale ovlivňuje to vás přímo - primárně - třeba menstruační cyklus nebo srážky.

Teprvé poté, až Vás nějak ovlivní "krámy" teprve potom můžete řešit sekundární rodinu, práci, peníze. Sekundarní tedy ne proto, že by tyto oblasti byly méně důležité, ale proto, že do nich vstupuje již s určitou náladou navozenou primárním problémem. 

Jde tedy o rozdělení pořadí, které na Vás působí dřív, s primární náladou se už ráno probudíte, prostě to cítíte na sobě, když máte premenstruační syndrom, že se Vaše dny přiblížily.

Rodinu, peníze a práci, školu, dávám jako sekundární - to proto, že je to většinou něco, na co ani nemyslíte, přesto je to s Vámi a provazí vás to tak nějak v režimu "...spuštěno na pozadí..." celý den, celý život. 

Není žádné proto na otázku "proč".

Člověk musí žít.

Chtělo by se napsat, musí žít "tady a teď".

Ale člověk vůbec musí  žít

a změnit své vnímání reality, nikoliv měnit realitu.

To jsou ty  články na webech pro ženy a v ezoterických  a duchovních knihach, "nechte to plynout" - takovéhle líbivé nadpisy - ale to člověk musí prožít, nějak si k tomu sám dojít, nelze to třema slovy předat a tak ty ezo-články většinou vypadají jako snůška kydů. 

Asi to většina těch pisálků na vlastní kůži do hloubky nezažila, ale opsala to z těch naučných knížek tak, aby to bylo lehce  vstřebatelné. Pak se to "gró" ztrácí. Musí se to prožít. Celým svým já. Duší, duchem i tělem.

Není to úplně Reiky, není to jen minfulness, není to jediné náboženství.

Ale inspirovaly mě tyto směry. Vždy jsem někde něco pochytila, ať už v kostele při prípravě na křest, v synagoze, při psaní práce o halaše, nebo stúpě. V mešitě jsem nebyla a ani tam nepůjdu.

Byla jsen zasvěcena do reiki, myšlenka ok, ale už tomu neholduji, jak se do toho člověk víc dostane, začne sám zevnitř, souhlasit se skeptiky a sisyfy a pak to dopadá tak, že "poturčenec horší Turka".

K úplně stejnému pochopení, jako po prečtení různých duchovních nauk a cest ke štěstí přijdete sarkastickým sh*t happens a f*ck it.

- "Nech to plynout" + "shit happens" je úplně přesně stejná myšlenka, ke které dojdete dvěma rozdílnými cestami. Ta cesta je na tom to nejdůležitější, protože bez ní můžete okolo cíle chodit, mít ho na dosah, ale nepochopíte.

Je to den, kdy jsem začala vnímat rozdíl mezi "je mi to jedno" a "nezáleží na tom".

NENÍ TO LHOSTEJNOST, JE TO NÁHLED 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
koudynka 24. 2. 2019

Vím o čem je řeč, taky jsem si své zažila a občas se mi stavy vracejí...

Odpovědět
avatar
TerezaZlin 13. 2. 2019

Odpovědět
avatar
janinkad 12. 1. 2019

Deprese nemám-na mě až moc složitý článek-spíše mám někdy blbou náladu a také nevím proč, ale to asi každý.

Odpovědět
avatar
Siraellen 12. 1. 2019

depresemi naštěstí netrpím

Odpovědět
avatar
Ovace 12. 1. 2019

deprese už naštěstí nemám

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 191
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.