Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Dáváte přednost tekutému mýdlu před tuhým?

KamilaK
KamilaK
Vloženo 18. 7. 2019
Líbí se mi
Dáváte přednost tekutému mýdlu před tuhým?

Dáváte přednost tekutému mýdlu před tuhým?

Jak ušetřit sebe, svoji peněženku a životní prostředí?

"Eko" myšlenky se v současnosti šíří téměř do všech odvětví
Výjimkou nejsou ani kosmetický či módní průmysl a zejména, naše koupelny a šatní skříně, kde vládneme my. Procedury, které na těchto místech pravidelně podstupujeme, nejsou vždy přátelské k přírodě. I když se říká, že "pro krásu se trpí", nemusí to být právě ekosystém, který si všechno odnese. Pokud si osvojíte několik drobných návyků, bude se snadněji dýchat naší planetě i vám.

 

Méně sprchování
I když nás horka zahánějí do sprchy častěji než v zimním období, počet sprch bychom měli omezit nebo zkrátit na co nejkratší dobu. Kvalitní pitné vody je stále méně a ze všech stran se ozývá potřeba k jejímu šetření. Sprcha dodává pocit svěžesti. Ale příliš časté mytí nemusí být vždy prospěšné. Nejviditelněji se časté zásahy vody a šamponů projevují na vlasech. Pravidelným přehnaným rozmazlování ztrácejí schopnost udržet se v bezproblémovém stavu a dochází k jejich maštění.

 

Všude samé lahvičky
V každé domácnosti se nacházejí alespoň dvě umyvadla, respektive dřezy. A na každém z nich je alespoň jedna nádobka s čisticím prostředkem nebo mýdlem. Ještě více toho najdeme v okolí vany. Materiálem, z něhož je většina nádob, je plast. A vždy, když se náplň vypotřebuje, vyhazujeme je a kupujeme nové. Eliminujte množství vyhozeného plastu například tím, že si nádobky ponecháte a kupovat si budete jen náhradní náplň. Ta je k dispozici v prodejnách ve větším objemu a často i za lepší cenu.

 

Obyčejné mýdlo
Mýdla si dnes můžeme kupovat v tekuté podobě a aplikovat je na ruce ze sice praktické, ale konvenční lahve nebo klasickou tuhou formu, kterou lidstvo zná již stovky let. Přestože lidé, kteří si potrpí na hygienu by mohli protestovat, lepší volbou je tuhé mýdlo. Používat by se nemělo na veřejných toaletách či umývárnách. Doma je však zcela bezpečné a přátelštější k přírodě. Nezatížíte ji plastovým odpadem po vypotřebování a ušetříte i vaši peněženku.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
hudlenka
hudlenka 19. 7. 2019

já už XX let jen tekutá mýdla, nevím proč, ale sahat na tuhé mýdlo, které použil i někdo jiný, je mi nepříjemné. Ještě doma bych to zvládla, ale na veřejném prostranství už ne...

Odpovědět
lemur
lemur 19. 7. 2019

Já používám obojí.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 19. 7. 2019

ŽENY s.r.o. v číslech

3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
2 922
testovaných produktů
86 960
registrovaných inspirativních žen
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.