Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi

Co vám akné říká a jak na něj I. – horní část obličeje

Petra Kratochvilová
Petra Kratochvilová
Vloženo 8. 12. 2016
Líbí se mi
Co vám akné říká a jak na něj I. – horní část obličeje

Co vám akné říká a jak na něj I. – horní část obličeje

Říká se, že kůže je oknem do života člověka – je odrazem aspektu jeho zdraví, zvyků, životního stylu, charakteru a osudu. Na kůži se ve formě vrásek, rýh, jizviček, zbarvení a skvrn zaznamenává, jak na tom nyní jsme i čím jsme si již prošli.

Tělo je natolik důmyslné a inteligentní, že pokud je v s ním vše v pořádku, naše kůže vypadá zdravě a zářivě. Pokud se ale v těle objeví nemoc nebo jakákoliv nerovnováha, projeví se to změnou barvy, tvaru, textury nebo vzhledu obličeje.

Naše tělo je tak mocné, že svůj stav projevuje různými způsoby a jen čeká, až se v nich naučíme číst.

To, co v dnešní době nazýváme „mapování obličeje“ ve skutečnosti pochází ze starověké čínské praxe „čtení obličeje.“ Čínští lékaři, vědci a další odborníci věřili, že v obličeji se projevuje zdraví, štěstí a energie osoby a že při značných zkušenostech si lze vytvořit fyzický, psychický a emocionální profil daného jedince díky důkladnému zkoumání tvaru a stavu obličeje. Na základě vzhledu obličeje tak mohli určit osobnostní a povahové vlastnosti jedince a stejně tak onemocnění a poruchy jeho těla. Dnes nám diagnostika obličeje slouží zejména určení onemocnění.

Z obličeje se tedy dá vyčíst nerovnováha v jednotlivých orgánech. Já jsem se podrobněji zaměřila na akné a vytvořila jsem třídílnou sérii článků k diagnostice akné na jednotlivých částech obličeje.

  • Díl I. – Horní část obličeje (čelo, oblast mezi obočím a spánky)
  • Díl II. – Střední část obličeje (nos, tváře)
  • Díl III.  – Spodní část obličeje (oblast kolem rtů, brada, krk)

V tomto článku se zaměříme na diagnostiku akné v horní polovině obličejea navrhnu vám ověřené řešení na oblast čela a oblast mezi obočím a spánky.

StockSnap_8NK7QTGQY8

Čelo

Podle tradiční čínské medicíny oblast čela souvisí  s trávicím systémem. Možných příčin nerovnováhy v trávicím systému je několik. Je možné, že vaše ledviny dostávají velkou zátěž a nestíhají se zbavovat odpadu, protože nepijete dostatek vody. Nebo možná v poslední době více holdujete nezdravým rychlým jídlům, která jsou plná cukru a tuků. Možná za vaše akné může stres, který jak je známo, nepříznivě působí na zažívání a způsobuje v těle nespočet problémů.

Na hlavní příčiny akné na čele a řešení se teď podíváme detailněji.

1) Dehydratace organismu

  • Pro správné fungování trávicího systému a celého těla potřebujeme každý den přijmout dostatečné množství pitné vody (nejlépe filtrované, neperlivé a neochucené). Voda pomáhá tělu odplavit ven všechny škodliviny a nežádoucí odpad. A pokud málo pijete, může se dehydratace projevit právě v oblasti čela.
  • Řešení: Pijte více vody. Každé ráno ihned po probuzení vypijte velkou sklenici teplé vody s citronem. Vybudujte si z pravidelného popíjení návyk. Mějte sklenici nebo láhev s vodou vždy při ruce. Káva a kofeinové nápoje přispívají k dehydrataci organismu, proto je ze svého pitného režimu nejlépe úplně vyřaďte.

2) Bakteriální nerovnováha

  • Stres, špatná strava, antibiotika a jiné faktory mohou narušit křehkou rovnováhu v trávicím systému, což často vede k projevům akné na čele.
  • Řešení: Jezte více potravin bohatých na probiotika – jogurt, kefír, kombucha, miso polévka a kysané zelí. Případně si vezměte kvalitní probiotika.

akne_plet_traveni

3) Nadbytek cukru a tučných jídel ve stravě

  • Nadměrný příjem cukru a mastných jídel může zpomalovat trávicí systém, což se opět projeví ve formě akné na čele. Cukr ve stravě může nepříznivě ovlivňovat funkčnost hormonálního systému. Navíc při jeho nadměrné konzumaci touží naše tělo po dalším a dalším cukru, což může vést k přejídání, které ovlivní trávicí systém.
  • Řešení: Zařaďte do svého jídelníčku více nezpracovaných potravin, zeleniny, ovoce. Nezdravé tuky (máslo, rostlinný olej, slanina) nahraďte těmi zdravými (avokádo, losos, lněné semínko). Jezte potraviny v co nejpřirozenějším stavu.

4) Problémy s trávením jídel

  • Akné na čele se můžu objevovat i v období, kdy vaše tělo nedokáže správně zpracovat přijatou stravu. Často se tak děje v náročných životních obdobích (zkoušky ve škole, přepracování, časté cestování). Možná vašemu tělu chybí trávicí enzymy a proto si musí pracně vytvářet své vlastní. Nedostatek enzymů má za následek to, že potrava zůstane pouze natrávená, nikoliv plně zpracovaná.
  • Řešení: Jezte jednotlivá jídla s nejméně 3 hodinovým časovým odstupem, ať vaše tělo stihne předchozí stravu řádně zpracovat. Jezte v klidu, vědomě a každé sousto několikrát požvýkejte. Pomůže navýšit příjem RAW stravy a potravin bohatých na enzymy (avokádo, med, mango, hrozny, kiwi, ananas, papája). Dalším řešením jsou i trávicí enzymy ve formě tablet, které tělu pomáhají efektivně strávit potravu.

5) Stres a nekvalitní spánek

  • Jak už jsem zmínila výše, stres je jednou z hlavních příčin špatného zažívání. Stres překyseluje organismus a překyselení pak způsobuje nerovnováhu.
  • Nedostatek spánku nepříznivě ovlivňuje hormonální systém – hormony v nás nabudí touhu po tučných, sladkých a nezdravých potravinách a tím svému trávení ještě více přitížíme.
  • Řešení: Každý den si dopřejte kvalitní a dlouhý spánek. Před usnutím věnujte čas psychohygieně – relaxujte, zhodnoťte celý den a vaše aktivity, meditujte, pečujte o sebe. Těsně před usnutím se nedívejte na televizi ani počítač, nepijte kofein a alkohol.

 

Spánky a oblast mezi obočím

Tato oblast je spojena s játry a také se zde projevují potravinové alergie a vše, co nadměrně zatěžuje játra, proto stojí za to, prověřit možnou alergii na potraviny. Játra jsou považována za součást trávicí soustavy, protože jsou zodpovědná za detoxikaci celého těla, odplavování škodlivin z organismu, syntézu bílkovin, tvorbu látek potřebných pro trávení a mnoho dalšího. Játra jsou hlavní „čističkou“ našeho těla, jejich funkčnost je tedy nezbytná.

 

Pokračování článku najdete na >>> http://uzdravsvouplet.cz/co-vam-akne-rika-i/

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 25. 2. 2017

Tak já mám teda nejvíce akné na čele a o trochu méně na bradě a kolem úst.

Odpovědět
TerezaZlin
TerezaZlin 21. 2. 2017

zajímavé čtení!

Odpovědět
Olidor
Olidor 21. 2. 2017

Je to tak, musím dát přečíst dceři

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 880
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.