Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 13. 5. 2019
Líbí se mi

Co pomáhá na stres?

avatar
Dominika Šimonová
Vloženo 13. 5. 2019
Líbí se mi
Co pomáhá na stres?

Co pomáhá na stres?

Stres je v našem životě skutečným vrahem a každý rok nás ovlivňuje stále více a více. Když se pracovní termíny začnou hromadit a kalendář kanceláře je rezervován, není téměř žádný čas na zdravé stravování. Ale pokud jde o boj proti úrovním stresu, jen málo z nás prostě nepotřebuje stresovou kouli nebo několik hlubokých dechů, aby nás zastavili pocity těchto stresových momentů.  Pokud jde o boj proti úrovním stresu, to, co jíte, může mít ve skutečnosti vliv na co je třeba poznamenat, že uklidňující potraviny neznamenají správnost potravin. Některé potraviny mohou opravdu uklidnit a klid vám dopřát, zatímco jiné mohou pomoci stabilizovat hladinu cukru v krvi, postarat se o své emocionální reakce, jako je duševní stres, úzkosti, atd. Zde jsou nejlepší potraviny, zmírňující stres, které lze snadno začlenit do jakékoli stravy.

1) Čokoláda 

Kromě zdravějších možností pomáhá čokoláda také zklidnit. Čokoláda byla dokonce označována jako „nová droga proti úzkosti“. Nedávná studie uvádí, že ženy i muži jedí více čokolády, protože depresivní symptomy se zvyšují. Tmavá čokoláda, zejména pokud se užívá s mírou, se ve skutečnosti cítíte lépe.

2) vločky

Komplexní  uhlohydrát  v ovesných vločkách způsobuje, že mozek produkuje serotonin, chemickou látku s dobrým pocitem. Má také antioxidační vlastnosti. Studie ukázaly, že lidé, kteří jedí ovesné vločky k snídani zůstávají ostřejší po celý den a aktivní po celý den.

3) Zelený čaj

I když obsahuje kofein, zelený čaj má také aminokyselinu zvanou theanin. Kromě ochrany proti některým druhům rakoviny, tato hubnutí jídlo je velký posilovač mozku také, čímž se zvyšuje duševní výkon. Pití dvou šálků denně je zdravotní tajemství.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 29. 5. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 26. 3. 2020

Odpovědět
Tamara
Tamara 15. 5. 2019

|Čokoládu, vločky i zelený čaj miluji. Ale občas mi to na stres nestačí. A pak přichází ke slovu joga. A s ní spojená meditace.

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 14. 5. 2019

no a tmavú horkp čokoládu chrúme zase môj syn...každý deň zopár kocočiek...aj ja si občas zobnem...

Odpovědět
avatar
Mirka Vaľová 14. 5. 2019

no tak áno...zelený čaj som si práve zaliala a ovsené vločky chrúmem skoro každý deň...tak už viem, prečo ich mám tak rada...super...ďakujem za nové poznatky....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 857
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.