Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

avatar
Jana Konečná
Vloženo 14. 6. 2019
Líbí se mi

Panáka na zdraví aneb Co jsou to healthy shots

avatar
Jana Konečná
Vloženo 14. 6. 2019
Líbí se mi
Panáka na zdraví aneb Co jsou to healthy shots

Panáka na zdraví aneb Co jsou to healthy shots

Takzvané healthy shots neboli zdravé panáky jsou jedním z nejnovějších trendů v oblasti zdravé výživy. Každý, kdo se o zdravý životní styl trochu zajímá, se už asi setkal s různými šťávovými půsty a odšťavňováním obecně. Healthy shots právě z odšťavňování vycházejí. Jde o chuťově i výživově koncentrované nápoje, které se objemem vlezou akorát tak do většího panáku nebo menší skleničky. A to je asi i dobře, protože jejich chuť může být přece jenom trochu dost...intenzivní, takže je rychle kopnete jako opravdový panák.

K přípravě zdravých panáků budete potřebovat hlavně odšťavňovač, a to nejlépe opravdu kvalitní, šnekový. A dál pak už jen zvolené suroviny, se kterými si můžete opravdu vyhrát. Z čeho healthy shots poskládat?

Šťavnatý základ

Jako základní tekutá složka poslouží ideálně nějaké citrusové ovoce - pomeranče, citrony, grepy nebo limetky. Použít však můžete třeba i okurek nebo meloun. Oba jsou šťavnaté až až. Jen meloun je vhodné místo odšťavnění spíš rozmixovat a s dalšími složkami smíchat až následně. Pokud budete mít ovoce v bio kvalitě, můžete odšťavnit i se slupkou. V citrusové kůře se totiž nachází prospěšné flavonoidy a byla by škoda o ně své tělo ochudit.

Zdravé kořeny

Dál můžete do odšťavňovače přihodit takzvané zdravé kořeny. Vybírat můžete z exotického zázvoru nebo kurkumy. Výborné účinky má ale i “obyčejná mrkev”, která je bohatá na beta karoten. Zázvor a kurkuma má zase silný protizánětlivý a detoxikační efekt. Pokud do healty shotu použijete kurkumu nebo mrkev, přidejte pak do šťávy také kapku kvalitního rostlinného oleje - olivového, kokosového nebo třeba olej ze semínek ostropestřce. Zdravé tuky totiž zvyšují efekt těchto potravin. Napomůžou přeměně beta karotenu na vitamín A a v případě kurkumy zase rostlinný olej zkvalitňuje vstřebávání protizánětlivého kurkuminu.

Zelená tečka

Zdravé panáky můžete zakončit kapkou “zeleného” navrch. Použijte jakoukoliv zelenou listovou zeleninu - klasický salát, špenát, listy pampelišky nebo jiné divoké volně rostoucí superpotraviny,mladý ječmen a pod. Listy nejsou nejsou moc bohaté na tekutiny, takže váš pohárek zdraví už moc nenaplní. Co jim ale chybí do obsahu tekutin, to doženou obsahem výživných látek. Například chlorofylem, který pomáhá omladit krev a kompletně celý organismus.

Všechny zvolené suroviny odšťavněte a pak už jen podávejte do panákových skleniček. 

Vyhrajte si jak s chutěmi, tak s výživovým přínosem jednotlivých složek .

Tip: Odšťavněná kombinace pomeranče, pampeliškových listů a trocha čerstvého zázvoru chutná jako vodka s džusem. Ale po takovém míchaném nápoji vás nebude na druhý den bolet hlava. Naopak, pampeliškové listy mají na vaše játra skvělý detoxikační účinek.

fotozdroj: www.pexels.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 18. 6. 2019

Zdravé a chutné.

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 15. 6. 2019

Lákavé. Hezké barvy.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 15. 6. 2019

také bych si dala, kromě cibule mám ráda všechnu zeleninu a ovoce, ale stále mi chybí ten odšťavňovač .-(

Odpovědět
konatovka
konatovka 15. 6. 2019

Určitě v odšťavňovači něco vyzkouším, je to velmi lákavé a zdravé.

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 6. 2019

Hned bych si dala

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 925
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.