Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi

Cítíte se bez energie? Možná vám chybí vitamín „B“. Víte, jak jej snadno doplnit?

Martina | ŽENA s.r.o.
Martina | ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 5. 2017
Líbí se mi
Cítíte se bez energie? Možná vám chybí vitamín „B“. Víte, jak jej snadno doplnit?

Cítíte se bez energie? Možná vám chybí vitamín „B“. Víte, jak jej snadno doplnit?

Sluneční paprsky na mě působí jako ten nejlepší životabudič. Přesto se cítím po zimě unavená a bez energie. Nedávno jsme s kamarádkou začaly běhat, nicméně dostat se do kondice, to bude ještě fuška. „A co zkusit nějaké vitamíny?“, říkám si. Kromě pestré stravy je vhodné užívat také komplexní doplněk stravy. Jenže jaký vybrat?

Jak doplnit béčko?

Když se mě někdo zeptá, jaké vitamíny znám, zpravidla si hned vybavím vitamíny skupiny B. Jsou velmi důležité jak pro fyzickou, tak pro psychickou kondici.

Napadá mě hned otázka: „Když jím pestrou stravu, jak je možné, že mi vitamín B v těle chybí?“ Na to je snadná odpověď. Náš organismus si tyto vitamíny neumí vytvořit, a s výjimkou vitamínu B12, ani ukládat. Vyváženým jídelníčkem jej samozřejmě můžeme doplňovat. Nachází se především v pivovarských kvasnicích, v játrech, rybách a vejcích. Velkou část vitamínu B obsahují také ořechy. Jenže jich často nejím tolik, kolik je potřeba. Naštěstí můžeme vybírat také z doplňků stravy.

Zvýšenou dávku vitamínu B potřebujeme zejména v těchto případech:

-          Stresové období

-          Rekonvalescence po nemoci

-          Při dlouhodobém pocitu únavy či syndromu vyhoření

-          Při nevyváženém jídelníčku (diety, nepravidelné stravování)

Doplněk stravy je v případě vitamínů skupiny B, především vitamínu B12, vhodným zdrojem také pro vegany a vegetariány.

Není béčko jako béčko

Asi vás stejně jako mě napadne pouze jeden vitamín B – zkrátka béčko. Jenže pravda je taková, že každý z vitamínů skupiny B má své označení i jinou roli pro náš organismus. Tak například B1 známý jako thiamin ovlivňuje metabolismus. Vitamíny B2 - riboflavin, B3 – niacin a B7 – biotin mají skvělé účinky především v souvislosti s krásnou a zdravou pletí.

Vitamíny skupiny B jsou důležité i pro naši duševní pohodu a dobrou náladu. K ní přispívá například B6, tedy pyridoxin, který má příznivý vliv i na imunitní systém. Nesmíme zapomenout ani na B12 zvaný též cobalamin, který naše tělo potřebuje například pro krvetvorbu a stavbu buněk.

Moderní B-komplex aneb „Béčko“, jak ho neznáte

Jenže já tak nerada polykám tabletky. Existuje i jiné řešení?

Šest základních vitamínů skupiny B, tedy B1, B2, B3, B6, B7 a B12, které jsou nezbytné pro fungování lidského organismu, si lze dopřát v podobě nového tekutého a velmi chutného doplňku stravy Floradix® Vitamin-B-komplex. Tekutá forma je pro řadu z nás příjemnější než polykání tablet, především ale přispívá k lepší vstřebatelnosti obsažených látek.

Jaké jsou hlavní přednosti tohoto produktu?

-          Komplexní doplněk stravy

-          Obsahuje řadu dalších látek, které jsou prospěšné pro naše tělo

-          Přírodní složení – výtažky z bylin, ovocné šťávy

-          Lahodná chuť

Povzbuzení organismu podporují složky guarana a zelený čaj. Přípravek neobsahuje alkohol, laktózu, lepek, konzervační látky ani barviva. To ocení především zastánci veganské a vegetariánské výživy. Více informací najdete na www.salushaus.cz

A co vy milé dámy, máte nějaké osvědčené životabudiče, které pomohou proti únavě?

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Alena Otilová 10. 8. 2020

Únavu a stres znám hodně dobře. Kdo také v dnešní době ne. Člověk má tolik povinností, že se to skoro ani nedá zvládat. Když už jsem z toho všeho byla hodně unavená, tak jsem také začala přemýšlet, jestli mi nechybí nějaké vitamíny. Narazila jsem na zajímavý článek na https://www.hackni-svuj-zivot.cz/recenze-produktu/pharmanex-lifepak-a-marine-omega-recenze/ , ve kterém pán popisuje stejné příznaky, jako mám já, tak jsem si řekla, že i mě teda musí LifePak pomoci. Užívám ho už měsíc a musím říct, že i když pořád spím málo, tak mi přijde, že už nejsem tak unavená .

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 16. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
avatar
Eva Dudíková 28. 8. 2017

Já beru Béčko od Vitalvibe (obsahuje vit B1, B2, B6, B7 a B9). Líbí se mi, že je zcela přírodní v BIO kvalitě, vhodný i pro malé děti a ne jako ty ostatní Béčka, která jsou synteticky vyrobená. Naprosto výbornou mám zkušenost s jejich vitamínem B12: https://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/117-vitamin-b12.html Měla jsem kriticky nízkou hladinu B12 v krvi (jsem vegetarián) a doktorka říkala, že jediná pomoc je píchnout B12 přímo do žíly, že mi nic jiného nepomůže. Zkusila jsem ty kapky B12 od Vitalvibe a hladina se mi krásně srovnala Doporučuji všem veganům a vegetariánům vyzkoušet!

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 29. 5. 2017

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.