Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 22. 7. 2018
Líbí se mi

Čínská medicína se zaměřuje na zdravý tok energie a pátrá po původu nemoci

Michaella
Michaella
Vloženo 22. 7. 2018
Líbí se mi
Čínská medicína se zaměřuje na zdravý tok energie a pátrá po původu nemoci

Čínská medicína se zaměřuje na zdravý tok energie a pátrá po původu nemoci


Tradiční čínská medicína
patří mezi tzv. orientální medicíny. Tento termín zahrnuje různé lékařské poznatky a myšlenky, vyvinuté na dálném východě: v Číně, Japonsku, Korei, Tchaj-wanu a Vietnamu. Vznikla ve starověké Číně a následně se v průběhu tisíciletí postupně vyvíjela. Praktici této medicíny používají přírodní a rostlinné léčiva a různé praktiky na tělo i mysl. Jejich způsob léčby vychází z vnitřku člověka a taoismu, tedy filozofie, která učí člověka kráčet životem přírodní cestou a v naprostém souladu s vesmírem. Shrnuje cenné zkušenosti z pochopení života a doslova pěstuje harmonii v životě člověka.

Tato medicína neléčí následky nemoci, ale zjišťuje samotnou příčinu a energetickou nerovnováhu těla i ducha. Klíčovým principem je životní energie čchi, rozdělená na jin (vše vnitřní, ženské, temné a chladné) a jang (vše na povrchu mužské, světlé a teplé). Nesoulad mezi jin a jang (dle čínské medicíny) způsobuje nemoci a vede k celkovému kolapsu organismu.

Když je člověk zdravý, energie čchi plynule protéká meridiány těla, což je síť neviditelných kanálků. V případě, že se síť ucpe, nebo pokud dojde k nedostatečné zásobě čchi, pak tělo nedokáže udržet harmonii, rovnováhu a řád a probudí se uvnitř nás nemoc. To se může stát především u stresových událostí, dlouhodobého trápení, deprese, přepracovanosti nebo třeba důsledkem špatné stravy. Také má na nás vliv: životní prostředí, počasí, životní podmínky a další faktory životního stylu. Čínská medicína se snaží pojmenovat a odhalit příznaky i následky a tím zjistit důvod, proč a jak se tělo stalo nemocným. Podle toho se navrhuje možná léčba.

Čínská medicína se vztahuje na vše, co se týká zdraví, stravy, cvičení, vnitřní rovnováhy, stresu, vztahu s rodinou a přáteli, zajímá se i o prostředí, ve kterém žijeme. Je praktikována mnoha léčiteli po celém světě.

Obsahuje různé druhy léčby jako je: akupunktura, bylinná léčiva, masáže, cvičení, dechová terapie, strava a životní styl.

 

Blogerka Michaella

(zdroj obrázku: pixabay.com)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 4. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 29. 3. 2020

Odpovědět
Adonis
Adonis 22. 9. 2018

Z vlastní zkušenosti vím, jak citlivé a lehko zranitelné jsou toky energií v těle. Každé narušení jejich přirozených proporcí a vazeb se dříve či později nutně promítne do tělesných funkcí. Dnešní hektická doba a zaměření lidí pouze na výkon a peníze přináší velkou vnitřní nerovnováhu a tím i nárůst všech možných nemocí, na kterých si zase parazituje naše komerční zdravotnictví.

Odpovědět
Michaella
Michaella 29. 8. 2018

Děkuji za hezké komentáře!

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 29. 8. 2018

pravdivé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
101 518
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.