Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 4. 10. 2018
Líbí se mi

Chutné plody acai z pralesa vypadají jako borůvky. Patří k nejsilnějším antioxidantům

Michaella
Michaella
Vloženo 4. 10. 2018
Líbí se mi
Chutné plody acai z pralesa vypadají jako borůvky. Patří  k nejsilnějším antioxidantům

Chutné plody acai z pralesa vypadají jako borůvky. Patří k nejsilnějším antioxidantům

Když jsem plody acai viděla poprvé, připomněly mi svým tvarem a barvou naše borůvky. Zatím jsem neměla příležitost čerstvé plody ochutnat, ale říká se, že mají příchuť ovoce a čokolády.

Malé, tmavě fialové bobule rostou na palmách v deštném pralese Amazonie, kde je příroda čistá, bez zásahu lidí a techniky

Daří se jim hlavně kolem řek a domorodci je mohou sklízet až dvakrát ročně. Plody jsou výborné na posílení imunity. Acai bojuje proti stárnutí, má antioxidační účinky, působí dobře na srdíčko, nervy, cévy a mozek. Tělo díky přísunu vitamínů a minerálů, dostane potřebný přísun energie. Napomáhá zvýšit odolnost proti různým vážným nemocem, ke kterým patří například rakovina. Acai pomáhá redukovat váhu, podporuje hubnutí a spalování kalorii. Snižuje tlak, rozšiřuje cévy, bojuje s cholesterolem, má výborný vliv na červené krvinky, zlepšuje zrak.

Plody obsahují:


* nenasycené mastné kyseliny 3,6,9
* velké množství vitamínů A, B, C, D, E …
* minerály: magnesium, mangan, vápník, fosfor, draslík…
* vlákninu, antioxidanty, bílkoviny, volné radikály, karbohydráty

Jelikož se ovoce Acai rychle kazí, dochází k pečlivému a rychlému zpracování, které probíhá bez zásahu chemie, konzervantů, barviv

Většina plodů se zpracovává jako mražená dřeň, pyré nebo prášek, v některých zemích se dá sehnat i sušené plody. Vše podléhá přísným kontrolám a normám, jedná se o bio produkt. Používáním plodů Akai chráníme své zdraví a kupováním podporujeme záchranu deštných pralesů. Nedalo mi to a začetla jsem se do různých informací kolem ničení pralesů v oblasti celé Amazonie. Vše probíhá díky těžbě vzácných dřev nebo kvůli získání dalšího kusu půdy pro zemědělství. Možná si to málokdo uvědomuje nebo jen před pravdou zavíráme oči, ale v těchto oblastech je obrovské množství rostlin, živočichů, různých divošských kmenů, které teprve čekají na objevení a žijí zde také desítky ohrožených druhů zvířat, například jaguár, mravenečník, želvy, papoušci.

Tím, že se největší prales na světě ničí a odstraňují se stromy, dochází ke změně klimatu a ovzduší, což se dotýká celé planety Země


Amazonie má obrovský vliv na ekosystém, a pokud nebudeme k přírodě všímavější a ohleduplní, zničíme tím přijatelné podmínky pro život nejen pro sebe, ale i pro další generace. Amazonie je stará přes padesát miliónů let a je plná života, patří mezi největší bio oblasti na světě, stojí za záchranu a povšimnutí. Souhlasíte?

Dle informací a různých měření, patří plody k nejsilnějším antioxidantům, které nám příroda nabízí

Kdo chce regenerovat své tělo a potřebuje dostat svoji imunitu pod kontrolu, může bez obav acai zařadit na svůj stůl. Plody se hodí do různých nápojů, k ochucení cereálií a zdobení zmrzlin. Mražená dřen se dá rozmixovat spolu s banánem nebo jiným ovocem a pak se většinou kombinuje s müsli nebo jogurtem. Pyré nemusíte mixovat, má zajímavou chuť a dá se jednoduše rozmíchat ve vodě nebo džusu, je také vhodné jako svačinka, dezert.

Blogerka Michaella

(zdroj obrázků - pixabay, pinterest)

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 2. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 28. 3. 2020

krása

Odpovědět
lemur
lemur 6. 10. 2018

Užitečné.

Odpovědět
gustawka
gustawka 5. 10. 2018

zase něco nového..

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 10. 2018

zajímavé, díky za seznámení s něčím novým

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
100 200
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.