Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Michaella
Michaella
Vloženo 6. 6. 2018
Líbí se mi

Chcete začít den s úsměvem a plní života? Snídejte!

Michaella
Michaella
Vloženo 6. 6. 2018
Líbí se mi
Chcete začít den s úsměvem a plní života? Snídejte!

Chcete začít den s úsměvem a plní života? Snídejte!

Podle průzkumu se ukázalo, že přes 10 procent Čechů ráno nesnídá a nevede k tomu ani svoje děti. Pokud se ptáte PROČ, tak odpověď je jednoduchá – většina lidí snídat ráno nestíhá nebo mají sevřený žaludek stresem z práce a školy. Někteří tvrdí, že stačí vypít kávu místo jídla a nemusí jíst. Jak to teda je? Má snídaně v našem životě nějakou důležitou úlohu nebo se bez ní obejdeme?

Fakta jsou jasná, SNÍDANI POTŘEBUJEME! Z jakého důvodu? Tak především, doplňuje potřebnou energii a je tím správným startem pro nový den. Se snídaní nebudete mít tak velký hlad a také se budete lépe cítit. Většina ví, že po nočním spánku potřebujeme nový přísun vitamínů, minerálů, bílkovin, tuku, sacharidů, vlákniny. Když tělu tohle nedáme, budeme unavení a bez života, což se podepíše nejen na psychice, ale i vzhledu. Tělo potřebuje po ránu přísun tekutin, potřebuje rozproudit krev a probudit. Tu správnou dobíjecí baterii mu dá ovoce, zelenina, celozrnné pečivo, cereálie, jogurty, mléko, sýry, sacharidy, vláknina, nenasycené tuky, bílkoviny. Všimněte si rozdílu: bez snídaně je člověk malátný, bledý, bez energie a má náběh k nadváze, jí více během dne a má větší chuť na sladké. Se snídaní, je v pohodě a s úsměvem na tváři, plný energie, během dne méně jí a má větší chuť do života.

Udělejte si ze snídaně pravidelný rituál a přivítejte nový den s radostí!

Patříte k těm, kdo nesnídají? Změňte to a najděte potraviny nebo tekutiny, které vás a vaše děti po ránu potěší. Někdo miluje bílé jogurty, jiný cereální sušenky, další se neobejde bez zeleniny a chleba s tvarohovou pomazánkou. K tomu všemu si klidně dejte kávu, kakao nebo čaj. Kdo snídá, má lepší výsledky v práci i ve škole. Může za to dostatek energie po ránu a ten správný start, kdy si tělo dobije baterky. Pamatujte, bez snídaně budete mít pořád hlad. Bez snídaně se vám bude chtít spát, k tomu se většinou přidává podrážděnost, roztěkanost, bolest hlavy a žaludku. S jídlem + tekutinami po ránu, se zlepšuje nejen soustředěnost a výkon, ale i barva tváře je zdravější a vyhnete se otokům.  Jedno staré pravidlo říká, že člověk by měl snídat sám, o oběd se podělit s přítelem a večeři podarovat nepříteli. Přesně tak. Snídejte! Jsme příkladem také pro naše děti. Co vidí, berou jako samozřejmost, takže pokud rodiče nesnídají, nebude snídat ani naše dítě. U nás doma uspěl v prvních školních letech: jogurtový nápoj, banán, ovocné i tvarohové jogurty a také čokoládové cereální křupky s mlékem. Teď si už syn kupuje jídlo po cestě do školy a snídá za chůze třeba koblih s marmeládou.

Důležité je přijmout fakt, že snídaně patří k našemu životu, stejně jako mytí zubů. Bez snídaně naše tělo přepíná na úsporný režim a jakékoli jídlo uloží do tuku (břicho, zadek, stehna). Pleť nedostatkem příjmu tekutin po ránu strádá a má více vrásek než běžně, mnohdy vypadá vyčerpaně a má nezdravou barvu.  Také vodu si tělo zadržuje, pokud ji nedostává pravidelně a vznikají nežádoucí otoky. Chcete vypadat hezky a být fit? Pak ráno snídejte a doplňujte tekutiny!

Pár rad na závěr:

  • Nikdy nejezte ve spěchu nebo z donucení, nastavte si budík o 10 minut dříve a dopřejte svému tělu probuzení formou kvalitní snídaně. Spěch a stres způsobuje vznik žaludečních vředů, dochází k překyselení a nežádoucím pocitům, také se prohlubuje deprese.
  • Celozrnné nebo tmavé pečivo je zdravější než bílé, má dobrý vliv na střeva a celé trávení, stejně jako čistě bílé jogurty, které se doporučuje užívat pro udržení správné střevní mikroflóry.
  • Po ránu si klidně můžete dopřát koláč s marmeládou nebo tvarohem, kalorie pak spálíte během dne.
  • Naučte sebe i své děti, že zelenina a ovoce je přísunem cenných látek, které našemu tělu pomáhají. Můžete volit čerstvé ovocné šťávy s přísunem vitamínu C.
  • Uvědomte si, že okamžiky s rodinou u stolu ráno, mají příznivý vliv na psychiku, tak proč si tyhle chvíle nevychutnat.
  • Ten kdo snídá je více uvolněný a působí dobře na své okolí.
  • Ke snídani a pitnému režimu, připojte během dne pohyb na čerstvém vzduchu, dostatečný spánek v noci a odpočinek po práci.  Naše tělo potřebuje dostatečnou péči, odměnou pro nás pak bude pěkný vzhled a pevné zdraví.

Já například snídám vždy podle toho, co náš dům dal, například tmavé pečivo se sýrem nebo jogurt, ovesné vločky, koláč, někdy si udělám vaječinu. Po ránu miluji jemnou kávu s mlékem.

Přeji krásný den!

 

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
lemur
lemur 9. 6. 2018

Já také snídám celý život. Jsem tak zvyklá.

Odpovědět
Michaella
Michaella 10. 6. 2018

Super

KamilaK
KamilaK 7. 6. 2018

Také snídám. Je to základ dne.

Odpovědět
Michaella
Michaella 7. 6. 2018

Jako dítě jsem neměla nikdy na snídani chuť, protože jsem stresovala ze školy a teď si bez snídaně neumím představit začátek dne. Čím více máme let, tím více si uvědomujeme důležitost určitých věcí.

sipeji
sipeji 28. 5. 2018

to jsme na tom podobně

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 27. 5. 2018

Snídám celý život, maminka nás to naučila a já zase svoje děti. Ráno zobnu na lačno své pilulky a do půl hodiny mám hlad jako herec...musím se najíst, i kdyby nevím co....

Odpovědět
Michaella
Michaella 27. 5. 2018

Jo, snídaně je super!

WolfLake
WolfLake 8. 6. 2018

Já ty svoje "pilulky" beru až po jídle, ona mi na lačný žaludek apatyka nedělá dobře.

hudlenka
hudlenka 8. 6. 2018

tomu rozumím, každý to máme nastavené jinak. Já mám přímo určené, že je musím brát nalačno, nejméně půl hodiny před jídlem, už je tak beru léta letoucí....

ŽENY s.r.o. v číslech

1
žena na začátku (naše Eva)
3.
rok startujeme v novém
10
regionálních Pracoven ŽENY s.r.o.
3 000
žen v průměru na jedné akci v OC
84 516
registrovaných inspirativních žen
2 922
testovaných produktů
43 290
odeslaných produktů
165 073
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.