Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 10. 11. 2020
Líbí se mi

Češi vyvinuli mezinárodně oceněný průhledný respirátor - podpoř je na HitHit

Ms Eclectic Mind
Ms Eclectic Mind
Vloženo 10. 11. 2020
Líbí se mi
Češi vyvinuli mezinárodně oceněný průhledný respirátor - podpoř je na HitHit

Češi vyvinuli mezinárodně oceněný průhledný respirátor - podpoř je na HitHit

Češi vyvinuli mezinárodně oceněný průhledný respirátor s vysokou filtrační schopností, nadstandardním dechovým komfortem a hledají cestu k sériové výrobě.

Turnovská firma 3Dtiskárna se po šesti měsících vývoje pokouší přijít na trh s novinkou v oblasti ochrany dýchacích cest.  Jedná se o průhlednou respirační čtvrtmasku, která umožňuje vidět mimiku a ústa uživatele, nepotí se a volně se v ní dýchá. Aktuálně probíhá její certifikační proces na VÚBP v Praze.

Za účelem získání prostředků pro zahájení sériové výroby přichází turnovská společnost s crowdfundingovou kampaní na www.hithit.cz. Zde je možné zakoupit Průhledný respirátor za zvýhodněnou cenu, zajistit si přednostní termín doručení a podpořit rychlý rozjezd sériové produkce.

Vzhled a technické provedení respirátoru zaujal mezinárodní porotu na prestižní soutěži German Design Awards, která v letošním ročníku udělila turnovskému nápadu zvláštní uznání v kategorii Lékařská, rehabilitační a zdravotní péče. 

 „Zareagovali jsme na potřeby, které k nám jako firmě pracující s 3D tiskem dolehly od zdravotníků a učitelů. Napadlo nás, že je možné vytvořit respirátor s vysokou mírou ochrany a zároveň nezakrýt jejich tváře“, říká k výrobku své firmy její majitel Peter Knobloch.  

Očekává se, že produkt nalezne využití především v oborech, kde tvář zakrytá filtrační maskou nebo rouškou, způsobuje problémy v mezilidské komunikaci (např. péče o sluchově postižené, seniory, dětské pacienty a v celé řadě dalších odvětvích). Respirátor nabízí ochranu na stupni H13 (řádově vyšší než FFP 3) je kompatibilní s aplikací face ID, díky hydrofilní vnitřní vrstvě se nemlží a nezamlžuje ani brýle uživatele. 

Průhledný respirátor lze používat opakovaně. Výměnné jsou pouze HEPA filtry, které firma Petera Knoblocha vyvinula a vyrábí. Provoz Průhledného respirátoru je výrazně levnější než v případě jiných průmyslově vyráběných filtračních masek či dokonce jednorázových roušek. Spektrum využití Průhledného respirátoru rozšiřuje redukce pro použití osvědčených filtrů od 3M.

Cena kompletního setu respirátoru a dvou filtrů je během start-up kampaně 999 Kč, po spuštění sériové výroby bude zvýšena na 1.499 Kč.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
benca
benca 16. 11. 2020

super

Odpovědět
lemur
lemur 13. 11. 2020

To je super.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 12. 11. 2020

že by to mělo na 100% účinkovat?

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 12. 11. 2020

Odpovědět
kosanka
kosanka 12. 11. 2020

Nevím, jestli se ty viry přes to nedostanou?

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 128
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.