Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Budou se na jaře očkovat i děti proti kovidu-19?

KamilaK
KamilaK
Vloženo 30. 12. 2020
Líbí se mi
Budou se na jaře očkovat i děti proti kovidu-19?

Budou se na jaře očkovat i děti proti kovidu-19?

Nebudou. Očkování pro děti bude mít za vakcínami pro dospělé zpoždění, a to nejen v Česku, ale po celém světě. Podle nedávno zveřejněného článku New York Times nemusí začít ani před začátkem příštího školního roku. Důvod je prostý – nyní vytvářené studie se primárně soustředí na dospělé.

 

Jak vysoká má být proočkovanost, aby to mělo smysl?

Podobně jako u dalších infekčních chorob, které se lidstvu podařilo dostat pod kontrolu, je i u covidu-19 důležitá míra proočkovanosti populace. „Pakliže proočkujeme až 70 procent dospělé populace, potom by to měl být dostatečný důvod k tomu, aby se zabránilo komunitnímu šíření kdekoliv na světě,“ míní ministr.

Podobně mluví i odborníci na vakcíny a lékaři. Potřebná proočkovanost, která by umožnila zastavení epidemie, se dá vypočítat i pomocí matematických modelů.

„Pro zastavení šíření viru SARS-CoV-2, které nám umožní plně se vrátit zpět do normálního života a opětovně nastartovat ekonomiku, je třeba dosažení kolektivní imunity. Dle dosavadních vyjádření odborníků to v případě covidu-19 znamená dosažení alespoň 70procentní imunizace společnosti,“ uvedl už dříve pro Seznam Zprávy Jakub Dvořáček, výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP).

Otázkou nicméně zůstává, jak velký zájem o očkování nakonec bude. Podle průzkumu agentury STEM, který si ministerstvo nechalo udělat, by se nechalo očkovat jen 40 procent lidí, dalších 40 procent vakcínu nechce a 20 procent je nerozhodnutých.

 

Obrázek: bing.com

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Siraellen
Siraellen 18. 3. 2021

Nic příjemného

Odpovědět
sasidlo
sasidlo 7. 2. 2021

To bych nedělal

Odpovědět
dasenaK
dasenaK 30. 12. 2020

Myslím, že děti z druhé stupně by se očkovat měly

Odpovědět
Kahomar
Kahomar 30. 12. 2020

ještě to tak....

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 30. 12. 2020

Ještě před rokem jsme o žádných problémech nevěděli.

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 30. 12. 2020

ale ano, už v listopadu se začalo hodně mluvit o koronaviru v Číně, jen jsme si naivně mysleli, že je to pro nás daleko....

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 606
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.