Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

alenavidenska.cz
alenavidenska.cz
Vloženo 29. 6. 2017
Líbí se mi

Bobulky sem, bobulky tam...aneb proč konzumovat bobulovité ovoce?

alenavidenska.cz
alenavidenska.cz
Vloženo 29. 6. 2017
Líbí se mi
Bobulky sem, bobulky tam...aneb proč konzumovat bobulovité ovoce?

Bobulky sem, bobulky tam...aneb proč konzumovat bobulovité ovoce?

Rybíz, borůvky, maliny, ostružiny...léto nám konečně nadělilo tyto drobné zázraky přírody, které jsou nejen chutné, ale především zdraví prospěšné! Malé plody jsou plné antioxidantů a na základě vědeckých výzkumů bylo potvrzeno, že jsou pro lidský organismus mimořádně důležité. Bobulovité ovoce snižuje hladinu cukru v krvi a pomáhá zvyšovat citlivost buněk na inzulín, snižují hladinu cholesterolu v krvi, obsahuje vlákninu, která ovlivňuje delší pocit sytosti, prospívají pokožce, jelikož zmírňují tvorbu vrásek, chrání tělo před rakovinou a co je nejlepší? Dají se konzumovat v jakékoliv dietě, protože mají nízký obsah cukru .

OSTRUŽINY

Jsou známé pro své antibakteriální, antivirové a především protirakovinové účinky. Obsahují velkou koncentraci vitamínu C a tím posilují imunitní systém. Účinné látky ostružin posilují vaziva a stěny cév, čímž působí preventivně proti procesu stárnutí, žilním chorobám a hemeroidům. A pokud jste často nervózní a ve stresu, určitě ostružiny zařaďte do svého jídelníčku.

Čaj z ostružiníkových listů působí proti zánětům sliznice dutiny ústní. 

MALINY

Jsou skvělé při léčbě zánětlivých onemocnění, pomáhají zklidnit horečky, jsou mimořádně bohaté na vitamí C. Vitamín A obsažený v malinách je zase přírodním prostředkem proti očním obtížím. Vysoká koncentrace rutinu zpevňuje cévní stěny očí a zlepšuje přísun živin do těchto tkání. V čínské medicíně se maliny používají při nedostatečné ostrosti vidění a šerosleposti, a jako prostředek proti silnému krvácení během menstruace. Maliny odvodňují organismus a čistí střeva. 

BORŮVKY

Borůvky jsou zvláště bohaté na karoten, chrání imunitní systém a tělesné buňky proti bakteriím a volným radikálům. Silná koncentrace vitamínu C a tříslovin podporují tvorbu žaludečního hlenu a odolnost proti virózám. Borůvky dokáží zlepšit vidění při špatných světelných podmínkách. 

JAHODY

Působí protizánětlivě a antibakteriálně, díky určitým tříslovinám pomáhají odvádět z těla těžké kovy a dobře působí v případě trávících obtíží (plynatost, průjmy). Jahody jsou mimořádně bohaté na kyselinu listovou, vitamín C, draslík a obsahují mangan. Což je stopový prvek zajišťující krvetvorbu, vyživuje nervy a mozek, povzbuzuje libido, zásobuje barevnými pigmenty vlasy a kůži, podporuje činnost štítné žlázy. 

RYBÍZ

Každá bobulka rybízu v sobě ukrývá až 2mg vitamínu C. Barvivo rybízu obsahuje karoten, z něhož se při látkové výměně vytváří vitamín A - chránící sliznice. Rybíz obsahuje mnoho niacinu (vit. B3 důležitý pro nervy, kyseliny pantotenové (vit. B5 důležitý pro pěkné vlasy) a draslíku. Zvlášť vysoký je podíl vápníku. 

TŘEŠNĚ A VIŠNĚ

Třesně působí preventivně proti dně, jelikož snižují hladinu kyseliny močové. Obsahují přírodní barvivo antokyan, který působí na obnovu vazivové tkáně. Třesně jsou skvělou přírodní alternativou pro léčbu zánětů, parodontózy a artritidy. Třešně i višně obsahuje mnoho vitamínu C, kyseliny listové, vápníku, železa a draslíku. 

Omlazují a podporují zdravý vývoj kůže, proto jsou extrakty z tohoto ovoce často součástí pleťových krémů. Působí konejšivě při revmatickém onemocnění kloubů a podporují snížení tělesné váhy.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 2. 7. 2017

Miluji bobulovité ovoco .. jsou to skvělé antioxidanty

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 1. 7. 2017

mnam

Odpovědět
vendilka3
vendilka3 1. 7. 2017

chystám se na borůvky, snad najdu

Odpovědět
alenavidenska.cz
alenavidenska.cz 8. 7. 2017

já tento víkend byla v jižních čechách a tam jich tedy bylo!

Ovace
Ovace 1. 7. 2017

mnam

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 173
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.