Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Amanda
Amanda
Vloženo 18. 4. 2016
Líbí se mi

Bludný balvan z Klubu skeptiků pro doktora Hnízdila

Amanda
Amanda
Vloženo 18. 4. 2016
Líbí se mi
Bludný balvan z Klubu skeptiků pro  doktora Hnízdila

Bludný balvan z Klubu skeptiků pro doktora Hnízdila

Přestože dostal doktor Hnízdil toto ocenění, které si i převzal, musím se s ním ztotožnit v některých věcech, na základě rozhovoru v MF Dnes minulý týden. Ve čtvrtečním magazínu.

Časem se článek asi objeví na webu, tedy drobný výtah z něj.

 

 

Proč se v posledních letech objevilo tolik poradců, finančních, výživových, kondičních, nejsem sami schopni vládnout svému životu a potřebujeme na všechno rady?

 

JH - radit potřebují malé děti, k čemu dospělý člověk potřebuje výživového poradce, kondičního trenéra? To je informace, že je malé dítě. Nezodpovědné, nezralé, nesvéprávné.

 

Spousta lidí se urputně snaží dosáhnout zdravého životního stylu tím, že jedí vše bio, raw nebo tzv. superpotraviny

 

JH - lidé lítají od extrému k extrému. Jak byli posedlí tím, že chtějí na všechno prášky, teď je zase trendem bio. Byl jsem na jednom veletrhu zdravé výživy, někteří z vášnivých protagonistů bio zrovna moc zdravě nevypadali.

 

Jsem ráda, že to říkáte, nejradikálnější jsou právě vyznavači zdravého životního stylu. Někteří by nejraději poslali sociálku na matku, která dítěti nedá bezlepkovou stravu.

 

 

JH - je to fanatismus, stejně jako má někdo závislost na lécích, jiný ji má na biostravě. S ničím se to nemá přehánět. Měl jsem pacienta s poruchou štítné žlázy. Stresoval se a honil proto, že byla manželka posedlá biostylem a on mi říkal, je to drahé a já na to nestačím vydělávat, takže čím zdravěji žijeme, tím více se musím honit v práci.

 

Celý článek Scarlett Wilkové v magazínu.

SVÉRÁZNÝ DOKTOR HNÍZDIL. Rozhovor o stresu, uspěchané době i zbytečnosti výživových a jiných (třeba i finančních) poradců. "Za dost nemocí si můžeme sami," říká muž, který teď od vědců za své názory dostal anticenu Bludný balvan. Rozhovor ve čtvrtek v magazínu. Znáte názory doktora Hnízdila? Souhlasíte s nimi?

 

 

Ad cena -

 
 
 

V pátek jste si převzal anticenu Bludný balvan, kterou uděluje Český klub skeptiků Sisyfos. Vy sám jste dříve býval členem tohoto klubu. Jak jste tedy vnímal, když jste od nich nyní obdržel cenu za pseudovědeckou činnost?

Poté, co mi před měsícem mediální skupina čilichili založila fakebook (satirická rubrika publikovaná na serveru čilichili.cz – pozn. red.) je to další prestižní ocenění. Na předávání Bludných balvanů jsem se těšil, cen není nikdy dost. Když jsme ale poslouchal laudatia, měl jsem chuť odejít. Cítil jsem z nich zášť, netoleranci a zlobu. Pomohlo mi toltécké „nic neber osobně, nehřeš slovem, dělej vše, jak nejlíp dovedeš“. Říkal jsem si, že s humorem a nadhledem se dá zvládnout jakákoliv situace. Vzal jsem to jako test vlastní tolerance.

 

http://echo24.cz/a/wvZtG/nejsem-sarlatan-deti-si-za-rakovinu-nemuzou-haji-se-lekar-hnizdil

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 4. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 22. 4. 2016

Všeho s mírou...

Odpovědět
jjana
jjana 19. 4. 2016

Po návštěvě v Hnizdě zdaví a rozhovoru s MUDr. Janem Hnizdilem, jsem se rozhodla zůstat z práce doma.Nehonit se a užívat si života.

Odpovědět
Amanda
Amanda 19. 4. 2016

Zajímavé, takže dobrá zkušenost?

gustawka
gustawka 18. 4. 2016

Perfektní

Odpovědět
Glady
Glady 18. 4. 2016

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 824
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.