Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Petra - Energy places
Petra - Energy places
Vloženo 1. 5. 2020
Líbí se mi

Ametyst –fialový rádce

Petra - Energy places
Petra - Energy places
Vloženo 1. 5. 2020
Líbí se mi
Ametyst –fialový rádce

Ametyst –fialový rádce

Ametyst patří mezi odrůdy křemene a je pověstný svojí jedinečnou okouzlující fialovou barvou, která očarovala nejednoho člověka. V minulosti mu bylo připisováno mnoho vlastností. Aristoteles ho doporučoval jako amulet proti opilosti. Ve středověku byl zase považován za symbol cudnosti, duchovnosti a vnitřní čistoty.

Ametyst vysílá do svého okolí výraznější energii a rád se propojuje s naší nejvyšší čakrou, které se nachází v oblasti temene. Zároveň je kamenem, který energie ve velké míře i absorbuje do sebe.

Velice dobře spolupracuje s naší intuicí a vnímání nehmotného. Dokáže vyrovnat naší mysl a city. Ametyst je ale hlavně kamenem duchovní čistoty a meditace. Takže pokud potřebujete podporu na zklidnění při cvičení jógy, meditaci či tvorbě. Tak tento kámen je pro vás jasná volba.

Dále je ametyst pověstný svojí schopností mírnit bolest. A to jak bolest fyzickou, citovou i bolest duše. Pomáhá mírnit dopady stresu a přepracování. Což je v dnešní době velice častý symptom.

Můj tip: vytvořte si ametystovou vodu. Stačí opláchnout kousek ametystu pod tekoucí vodou a potom umístit do karafy s vodou. Následně si ráno vždy dejte menší skleničku této vody. Toto působí pozitivně na látkovou výměnu a harmonii organismu. Při migréně je možné tento kámen umístit na oblast třetího oka. Ametyst je známý právě tím, že dokáže tyto bolesti zmírnit.

Očista kamene: Tento kámen má tendence značně pohlcovat energie ze svého okolí a vtahovat je do sebe. Proto je potřeba ho často čistit. Postačí kámen opláchnout vlažnou a tekoucí vodou a osušit. Pro zesílení jeho účinku je skvělé ho kombinovat s křišťálem.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
sasidlo
sasidlo 2. 6. 2020

Odpovědět
jitkakytka
jitkakytka 19. 5. 2020

ke kulatinám jsem od kamarádky dostala sadu = náramek i náhrdelník z ametystu

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 18. 5. 2020

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 5. 5. 2020

Ametyst je můj kámen a fialová moje barva !

Odpovědět
lemur
lemur 5. 5. 2020

Nádherná barva.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 129
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.