Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Myska
Myska
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi

Áčka a já – králík

Myska
Myska
Vloženo 12. 9. 2017
Líbí se mi
Áčka a já – králík

Áčka a já – králík

Nudíte se? Pořiďte si dítě. Stále se nudíte? Pořiďte si další. Furt? Tak svým dětem pořiďte živé zvířátko. Ideálně něco skladného, nenáročného na údržbu a zároveň chovacího. Sítem kritérií u nás prošel králík. Naivně jsem si myslela, že starší Áčko, se o králíka postará a mladší, bude nevšímavě chodit okolo. Náš první králík stihl zemřít  ještě než jsme si ho stihli vyzvednout ze Zverimexu. Jako důkaz ho pan prodavač schoval do mrazáku a jal se nám ho ukázat.  Druhý vydržel do pondělí. Než jsem stihla zjistit, kde je v okolí nejbližší veterinář, šel ho Kuba zahrabat. A díky králíkovi jsme otevřeli doma téma smrti. Starší Áčko pochopilo vcelku rychle. Ráno mě madam bleskurychle opravila, když jsem kamarádovi říkala, že nám králík odešel.  “Mami, on neodešel, on chcípnul“, byla jsem důrazně opravena.  A všichni v tom měli jasno. Takže jsme po týdnu uvítali doma Huga III. Ten drží už skoro rok. Nechápu to. Já už bych po péči mých dvou Áček měla infarkt. Naposledy mu urvaly drápek (a to přestože jsem mu podle návodu na You tube udělala pár dní předtím pedikúru na všech čtyřech packách).  V pokojíčku kaluž krve a řev. A já zrovna někam balila celou famílii. Takže jsem přiběhla, ohledala děti a nechápala, kde se vzalo tolik krve. Adi řvala jak tur, a mezi vzlyky se mi to snažila vysvětlit. Pak mi to došlo. Králíkovi jsem nohu zabalila do kapesníku a než nachystala cestovní přepravku, a ostatní nezbytnosti k veterináři (třeba peněženku), tak s to sám dorval a pečlivě olízal. Krev už z něj už necrčela, takže výlet na veterinu se zrušil. Škoda, chtěla jsem je obě vzít z výchovných důvodů s sebou, no i z čistě praktických, kdo by je hlídal, že? Prostě je postavit před veterináře, ať jim přísným hlasem vysvětlí, co nesmí králíkovi dělat a co ne. Výchovná lekce se nekonala, šlo se aspoň ven, aby si králík oddechl. No a abych si náhodou neoddechla já, našlápla Adi v pískovišti na dětském hřišti do hov.. takže jsem měla o další zábavu postaráno . A jak se nudíte vy?

Ps. Rada pro matky, které nikdy kromě sourozence a psa sdíleného s celou rodinou neměly žádné domácí zvíře – nepodlehněte nátlaku svých potomků, ani když to zvířátko vypadá jak z reklamy na dokonalý domov. Kromě večeří pro celou rodinu budete muset ještě nakupovat seno, granule a jiné pamlsky, před odjezdem na všechny dovolené shánět hlídání a kydat klec. O podestýlce a bobkách po celém bytě nemluvě.  A hádejte, kdo to uklízí? Btw klidně si k nám přijďte pro osobní zkušenost, je k nezaplacení

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 14. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 18. 10. 2017

Křečky ne....

Odpovědět
Myska
Myska 9. 1. 2018

proto máme králíka zatím žije D

Myska
Myska 9. 1. 2018

proto máme králíka zatím žije D

lemur
lemur 14. 9. 2017

Odpovědět
Tamara
Tamara 13. 9. 2017

My zvolili křečky a celkem dobrý, jen jsme je pořád hledali do bytě. Naštěstí na salátek jsme je vždycky nalákali. Pěkný článek, pobavila jsem se.

Odpovědět
Myska
Myska 19. 9. 2017

no křečka jsme chtěli původně, ale ten není tolik chovací a starší Áčko chtěla vodit na vodítku Jinak díky za pochvalu

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
98 286
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.