Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

7 důvodů proč si pořídit kočku. Víte, kam si ji přiložit?

KamilaK
KamilaK
Vloženo 3. 9. 2019
Líbí se mi
7 důvodů proč si pořídit kočku. Víte, kam si ji přiložit?

7 důvodů proč si pořídit kočku. Víte, kam si ji přiložit?

Jak vlastně kočky léčí - Stačí je jen položit na správné místo

Blahodárné účinky koček na zdraví člověka, to je už dávno dokázaný fakt. Jejich mňoukání a teplo, kterým nás zahřívají, eliminuje stres a únavu, dodává pocit pohodlí a klidu, to nám dávají kočky každý den. A když jsme nemocní, všemožně se nám snaží pomoci. Kočky, které léčí lidi nejsou neobvyklé. Lehají si na bolavá místa a zbavují jejich bolesti.

Kočkám je často vytýkáno, že nemají rády své pány. Existuje však mnoho případů, kdy kočky léčí na úkor svého zdraví. Takto to bylo i s kočkou, jejíž pán dostal rakovinu. Pokoušela se ho vyléčit, ale nakonec ona sama dostala rakovinu a její majitel se zotavil. Posuďte sami, není to projev oddanosti a lásky?

Kočky odebírají od lidí negativní energii, čímž jim pomáhají se zbavit nemocí. Ve skutečnosti kočku nemusíte nutit, jen ji zvedněte a pohlaďte. Obvykle sami přicházejí ke svým majitelům a lehají si na bolavá místa, po nasycení energií odejdou. Podívejme se, jaké nemoci mohou naše kamarádky vyléčit.

1. Kardiovaskulární systém

Existuje mnoho příběhů o tom, jak kočky zachránily své majitele před infarktem. U pacientů, u kterých došlo k záchvatu, se tlak a puls normalizují při několikaminutovém hlazení kočky. I přitulení se ke kočce snižuje krevní tlak u pacientů s hypertenzí. Zvláště dobře tento úkol zvládají dlouhosrsté kočky.

2. Trávicí soustava

Hlazení koček je také užitečné pro trávicí systém. Krátkosrsté kočky léčí onemocnění trávicího traktu a močových cest mnohem lépe než jiná plemena.
 
3. Nervový systém

Kočky jsou také vynikající psychoterapeuti a neuropatologové. Jsou schopné zmírnit únavu, stres a migrénu, a to především již jednou zmíněné dlouhosrsté kočky.

Tyto načechrané léčitelky se objevují i ​​v oblasti psychoterapie. Pacienti, kteří trpí duševními poruchami, kočky nedráždí ale uklidňují je. Jednoduché a nenápadné mazlení kočky může pomoci při nervozitě. A abyste se zbavili deprese, stačí si hrát s kočkou alespoň 20 minut denně.

Kočky jsou také úžasní posluchači. Mnoho lidí si se svými kočkami povídá, což jim pomáhá se vyrovnat s různými problémy. Navíc je mnohem jednodušší vylít si duši kočce, neboť ta vaše tajemství neprozradí.

4. Nespavost

Nespavost velmi často pochází ze stresu a nadměrného podráždění. Před užitím sedativ nebo léků na spaní se pokuste uzdravit pomocí kočky. Přiložte si kočku na čelo nejméně na 5 minut. Ještě lepší je lehnout si se svým miláčkem. Ochrání váš spánek, zbaví negativní energie a špatných myšlenek.

5. Imunitni systém

Kočičí mňoukání může zlepšit imunitní systém. Probíhá při frekvenci 4-16 Hz, díky čemuž má pozitivní účinek na náš imunitní systém.

6. Kosti a klouby

Vědci předpokládají, že mňoukání koček se svým účinkem podobá ultrazvukovému ošetření. Díky tomu lze urychlit hojení ran a také zlepšit růst a pevnost kostí. Perské kočky pomáhají zmírnit bolest kloubů při artritidě. Mňoukající kočka je nejlepší prevencí osteochondrózy a osteoporózy u starších pacientů.

7. Dlouhověkost

Kočky mají pozitivní vliv na délku života svých majitelů. Studie ústavu gerontologie dokazují, že majitelé koček žijí o 5-10 let déle ve srovnání s lidmi, kteří tyto domácí zvířata nemají. Tlak u těchto lidí je stabilnější a hladina cholesterolu v krvi je mnohem nižší.

Právě jste si přečetli 7 důvodů, proč mít kočku a věnovat jí více času. Jsou to atraktivní a roztomilé bytosti, které mohou do vašeho života přinést pohodlí a teplo. Možná někdy neprojevují lásku tak, jak bychom očekávali, ale jsou schopné nám pomoci, čímž dokazují svou oddanost.

Zdroj obrázků: bing.com

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
avatar
Jana Beranová 10. 9. 2019

Člověk může mít mizerný den a pak přijde ten chlupatý mazlík a hned je líp. A z mé zkušenosti, kočky umí své lidi skutečně milovat. Moje kočka nás zbožňuje, starší dcerku chodí každý večer uspávat tak, že leží u ní na koberci a neodejde, dokud dcera neusne. Když byla o prázdninách u babičky, sedávala kočka u dveří a věrně čekala na uspávací rituál. Naopak kocourek u babičky vždycky po odjezdu dcer ještě několik dní chodí po domě a všude je hledá

Odpovědět
Mišel
Mišel 4. 9. 2019

Bydlíme v domě se zahradou, takže mít psa nebo kočku je téměř standard. Ale vzhledem k tomu, že jsme časově dost vytížení a doma trávíme prakticky jen noci, tak jsme usoudili, že než aby bylo to zviřátko neustále samo, tak to radši žádné mít nebudeme. Nějakého chlupatého mazlíka bych ale jinak měla moc ráda....

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
87 752
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.