Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Marie V.
Marie V.
Vloženo 5. 9. 2016
Líbí se mi

7 chyb, které způsobují předčasné stárnutí pleti

Marie V.
Marie V.
Vloženo 5. 9. 2016
Líbí se mi
7 chyb, které způsobují předčasné stárnutí pleti

7 chyb, které způsobují předčasné stárnutí pleti

O svou pleť se pravidelně staráte, kupujete si kvalitní kosmetiku, ale stále to není ono? Možná děláte jednu z následujících chyb, která vám brání mít krásnou, zdravou a mladistvou pleť. Které to jsou?

Málo pijete

Jestliže zanedbáváte svůj pitný režim, jako první se to projeví na vaší pleťi. Organismus si totiž vodu zabere pro důležité tělesné funkce a jako první ošidí vaši pleť a pokožku. Jestliže máte suchou, šupinatou, svědivou pleť, pravděpodobně vám chybí voda. Při dlouhodobé dehydrataci se pak mnohem více a rychleji tvoří vrásky, a to přeci nechceme, že ne?

Velký problém s pitným režimem mají zejména starší lidé, kteří mají méně pohybu. Nemají potřebu pít a na kůži je to pak ihned vidět. Stalo se mi dokonce, že přišla na masáž klientka, jejíž kůže na zádech šustila jako papír. Olej po nanesení se okamžitě vpíjel a já musela nanášet další vrstvy. Klienta se po masáži přiznala, že velmi málo pije, jen zhruba půl litru tekutin denně! I na jejím obličeji to bylo znát, měla velmi mnoho hlubokých vrásek.

A kolik tekutin vypít?

Množství je individuální. Záleží, jestli sportujete, jaká je vaše váha. Neměli byste mít pocit žízně během dne a vaše moč by měla být světlá. Pokud máte moč tmavou, zapáchající, pak určitě nepijete dost.

Kouření

Všimli jste si někdy, že kuřačky vypadají starší, než jsou? Není vůbec divu, kouření způsobuje předčasné stárnutí pleti. Snižuje totiž podíl látek, které jsou schopny vázat vodu, zhoršuje soudržnost buněk horní vrstvy kůže, nepřímo ovlivňuje kvalitu cév ve spodní vrstvě pokožky. Kromě toho, také časté držení cigarety v ústech přímo způsobuje vrásky okolo úst. Ještě stále máte chuť na cigaretu?

Alkohol

Dáte-li si denně maximálně jednu skleničku vína, není to taková pohroma. Ale jestliže pijete alkohol podstatně více, poškozujete tak svůj vzhled.

Alkohol totiž připravuje buňky o vodu, což způsobuje předčasné stárnutí pleti, sušší pokožku a jemné vrásky. Alkohol také poškozuje a rozšiřuje cévy a spotřebovává důležité živiny včetně vitaminů A, B a E. Vašemu vzhledu tak přidává zbytečně léta navíc.

Sluneční paprsky a UV záření

Ultrafialové záření způsobuje zhrubnutí povrchové vrstvy kůže a úbytek kolagenních vláken. Pokud trávíte delší dobu na slunci, chraňte svou jemnou pleť na obličeji, krku a dekoltu kloboukem či jinou pokrývkou hlavy. Krém s vysokým UV faktorem by měl být samozřejmostí.

Špatná kosmetická péče

Základem péče o pleť a naprostou nezbytností je ranní i večerní čištění pleti vhodnou kosmetikou, dále denní a noční krém. Třešničkou na dortu je pak pravidelné kosmetické ošetření pleti u profesionální kosmetičky, která zkontroluje stav vaší pleti, doporučí v hodnou kosmetiku a pleť důkladně ošetří.

Stres a nedostatek spánku

Během spánku se pleť regeneruje. Pokud vám spánek chybí, vaše pleť je určitě bez energie, povadlá. A pokud jste často ve stresu, kůže se hůře prokrvuje a zásobuje živinami, což způsobuje předčasné stárnutí.

Stárnutí pleti z důvodu stresu můžete zmírnit pomocí relaxačních technik, jako je jóga, meditace.

 

Štětce a labuťěnky

Máte podrážděnou pleť, pupínky nebo ekzém a vaše pleť vypadá nezdravě a sešle? Je možné, že to způsobují nemyté štětce a labutěnky. Abyste zamezili šíření mikrobů, je důležité tyto pomůcky alespoň jednou týdně pořádně vymýt. Štětce i labuťěnky můžete jednoduše vyprat v dlani šamponem nebo jemným mýdlem.

 

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
matejm
matejm 24. 1. 2017

Pijidost,nekouřím,alkohol nepiji a presto pleť stárne. Že by to bylo věkem

Odpovědět
Amanda
Amanda 24. 1. 2017

Spánek!

Odpovědět
Amanda
Amanda 24. 1. 2017

Jojo

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 354
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.