Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 16. 2. 2017
Líbí se mi

6 zásad, jak zatočit s roztřepenými konečky jednou provždy!

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 16. 2. 2017
Líbí se mi
6 zásad, jak zatočit s roztřepenými konečky jednou provždy!

6 zásad, jak zatočit s roztřepenými konečky jednou provždy!

Vlasy jsou korunou krásy. Jsou odrazem toho, jak žijeme, jak o sebe pečujeme a to nejen zvenku, ale i zevnitř. Roztřepené konečky nevypadají nijak vábně a taky je nelze jen tak opravit. Ideální je ošklivé konce vlasů ostříhat, účes se tak celkově ozdraví a dostane i větší šmrnc. Svěřte se raději do rukou odborníka a pak dodržujte tyto důležité zásady:

1. Nemilosrdně ostříhat!

Konečky krátkodobě zacelíte speciální kosmetikou, ale není to dlouhodobé řešení. Takže jednoznačně a nemilosrdně ostříhat!

2. Dostatek tekutin!

Pitný režim není důležitý jenom pro naše tělo uvnitř, ale také pro pokožku, vlasy a nehty. Pokud trpíme dehydratací, tak jako první to odnesou právě vlasy a nehty, poté pokožka a nakonec zbytek našeho těla. Dodejte tělu denně aspoň 6-8 sklenic čisté vody. Při fyzické námaze, detoxikaci, nebo pokud trávíte dlouho čas v přetopených místnostech ještě víc!

3. Vitaminy

Vlasy potřebují především vitaminy A, C, E a B-komplexu. Z minerálů jsou to selen, křemík, zinek, síra, draslík, mangan, jod a hořčík. Je jich docela dost a pokud máte jakékoliv poškození vlasů, nebo vlasové pokožky, není na škodu je přidat i ve formě kvalitních přípravků. V lékárně i v drogeriích seženete volně prodejné komplexy určené přímo pro vlasy, nebo pro vlasy, kůži a nehty.

4. Omezte fénování a žehlení!

Časté sušení horkým vzduchem vlasy vysušuje a tím jsou náchylnější na poškození. Rychle se lámou a konečky se třepí. Žehlení vlasům dává zabrat ještě víc, navíc je můžete i nenávratně poškodit. S fénováním a hlavně žehlením vlasů tedy opatrně a pokud možno jen sporadicky. Pokud spěcháte, a navíc teď v zimě, je sušení fénem na místě. Jinak nechte vlasy uschnout volně, nebo zvolte mírnější teplotu a na vlásky až tolik nespěchejte

5. Kvalitní kosmetika

Na trhu je už hodně hezký výběr kvalitní a šetrné kosmetiky. Dejte si při výběru vlasové kosmetiky záležet a vlasy se vám odvděčí bohatostí, krásou a zdravím vzhledem. Ne nadarmo se říká: „Vlasy, koruna krásy!“ Věřte, že budete vypadat krásně a taky se cítit krásně. Ono totiž pod oblečením ledacos schováme, ale čepice a šátky na hlavě nenosíme pořád. A krásna hříva přitáhne pozornost.

6. Rychlá pomoc a ochrana

Jako rychlou pomoc pro akutní případy, tedy než se dostanete ke kadeřnici na stříhání, použijte vlasový olej. Stačí na konečky, nebo dolní třetinu vlasů. Olej vlasy zvláční a konečky zacelí. Neléčí však jejich porušení, je to opravdu jenom rychlá pomoc. Po ostříhání však olejíček používejte dál. Konečky budou chráněné a méně náchylné na poškození.

 

A můj top olejíček na vlasy?

Můj oblíbený pomocník je Dove Pure Care suchý olej na vlasy. Je to vyživující a pečující olej, ale nijak vlasy nemastní. Jsou po něm krásně hebké a lesklé a přitom vypadají přirozeně. Na jedno použití stačí 1-2 kapky, aplikujte jenom na konečky nebo na jednu třetinu spodní délky. Nejlepšího výsledku docílíte, když olejíček aplikujete ještě na mokré vlasy a pak je necháte volně uschnout, nebo lehce vyfénujete.

 

Přeji krásné a zdravé vlasy po celý rok! 

Silva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 15. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 2. 8. 2017

Užitečné

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 2. 8. 2017

Užitečné

Odpovědět
Ovace
Ovace 2. 8. 2017

Užitečné

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
96 333
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.