Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 20. 9. 2016
Líbí se mi

5 tipů, jak se lépe soustředit

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 20. 9. 2016
Líbí se mi
5 tipů, jak se lépe soustředit

5 tipů, jak se lépe soustředit

Jak se odpoutat od všech rušivých vlivů, které odrazují od práce? Není to lehké, ale ani nepřekonatelné. Tipy pro vás sdílím od Anděly Králové.

Známe to asi všechny. Jsou dny, kdy nás rozptyluje tolik věcí, že se absolutně nemůžeme soustředit. Já mám upřímně takový den zrovna dnes. Čím víc se blížím nějakému "deadline", tím těžší je pro mě koncentrovat se na práci.

Vypněte televizi, rádio, email a profily na sociálních sítích

Ano, někdy je živá hudba povzbuzující, nabíjející a naopak vás k práci motivuje. Pokud už jste ale v takové krizi, že si víc zpíváte, než vytvoříte pracovních hodnot, něco je špatně. Oprostěte se od těchto vlivů. Stejně tak pořád nekontrolujte emailovou schránku. Je to jedna z věcí, které rozptylují nejvíc. Nic se nestane, když odpovíte za půl dne místo za deset minut.

Ztlumte telefon

Nevím jak vy, ale vedle mě když leží mobilní telefon, mám tendenci se na něj každých deset minut podívat. Nepřišla mi náhodou sms? Kolik je hodin? Podle jednoho loňského průzkumu se průměrný uživatel podívá na svůj mobil 150krát denně a tato frekvence roste. Jen při pomyšlení, že do této skupiny patřím, si řeknu, že pár hodin se svět nezbortí, pokud nebudu zvedat telefon. Když ho dokážete nejen ztlumit, ale úplně vypnout, bude vám ještě lépe.

Uspořádejte si stůl

Jakmile budete mít kolem sebe pořádek, odpadnou tendence rovnat a uklízet věci kolem sebe. Proto si raději tento pořádek udržujte - nebudete se k němu muset pořád vracet v době, kdy se to zrovna nehodí. S tím souvisí i úklid v případě, že pracujete z domu. Věřte, že i ten může počkat.

Nedělejte více věcí najednou

Ženy jsou na to přebornice. Dokáží mluvit s někým na telefonu, do toho si psát, co je potřeba koupit večer v potravinách a ještě si rozmýšlí, co by měla obsahovat nová obchodní strategie. Určete si priority a úkoly si naplánujete jeden po druhém, aby měly smysl a byly provedeny pořádně. Zároveň tak budete vědět, co váš čeká a jak si můžete plány časově rozvrhnout.

Pryč z domu

Doma jsem vždy pracovala ráda. Dokonce jsem toho udělala víc, než v napěchovaném open office. Teď už je tomu ale jinak. Jelikož se nemohu koncentrovat, vidím na podlaze každou skvrnku, kterou zkrátka musím hned uklidit. Časem kolem mě jistě budou běhat děti, a i když je manžel v podvečer rád pohlídá, soustředit se v tom hluku nebude lehké. Najděte si proto v okolí knihovnu, coworkingové centrum (co třeba Pracovnu Ženy s.r.o.?) nebo dobrou kavárnu. Možností je dnes spousta a budete tam mít klid na práci a nic vás rozptylovat nebude. Třešničkou na dortu mohou být i nové kontakty, které například v podnikatelských pracovnách a hubech získáte.

Napadá vás tip, který byste ráda přidala?

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 21. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 2. 4. 2020

Odpovědět
Ovace
Ovace 26. 11. 2016

Přínosné

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 21. 10. 2016

Užitečné

Odpovědět
origi
origi 18. 10. 2016

občas zjišťuji,že mi klid vadí asi jsem fakt divná ,ale jsou dny ,kdy nevnímám nic,jen ležím a v tu chvíli mi přijde,že mám hlavu úplně prázdnou a lehkou

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
99 377
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.