Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 10. 4. 2017
Líbí se mi

4 tipy, jak správně pečovat o intimní partie v každém věku

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 10. 4. 2017
Líbí se mi
4 tipy, jak správně pečovat o intimní partie v každém věku

4 tipy, jak správně pečovat o intimní partie v každém věku

My ženy chceme být krásné a zdravé. Často však více pečujeme o svůj zevnějšek a na určité důležité věci zapomínáme. Jaké jsou zásady správné intimní hygieny? Věřte, že pouhé mýdlo rozhodně nestačí.

1. Používejte pouze přípravky určené k intimní hygieně

Správná intimní hygiena je důležitá nejen pro dospělé ženy, ale také pro dívky od předškolního věku. Měly bychom tedy již malým holčičkám vysvětlit, jak je důležité o sebe pečovat. Důkladná hygiena intimních partií chrání a udržuje rovnováhu vaginální flóry.

K tomuto tématu se vyjádřila také gynekoložka MUDr. Klára Braunová. „Speciální prostředky pro intimní hygienu jsou oproti mýdlu s výhodou  používány v každém věku ženy. Obsažené látky pomáhají zamezit vstupu  škodlivých mikroorganismů do poševního prostředí, udržují kyselé prostředí pochvy a některé obsažené látky  snižují vysychání pochvy a zlepšují poševní komfort,“ vysvětluje.

2. Preferujte sprchu před vanou

Také se ráda koupete ve vaně? Je to úžasná relaxace. Ale nic by se nemělo přehánět. Pro intimní hygienu je vhodnější preferovat sprchu před vanou. A už vůbec bychom neměly používat k otírání intimních partií houbičky či žínky. Sprchu si vždy dopřejte také po pohlavním styku.

3. Hygiena po koupání ve veřejných prostorech

Veřejná koupaliště a bazény skrývají potencionální riziko různých infekcí. Předejít jim můžete tím, že se ihned po koupání důkladně osprchujete včetně intimních partií.

4. Péče o intimní partie začíná od narození

Maminky by se měly naučit správně pečovat o intimní partie svých dcer již od narození. Při každodenní koupeli je třeba lehce oddálit stydké pysky od sebe a jemně je očistit včetně oblasti poševního vchodu. Preferujte vodu před hygienickými ubrousky. Odborníci také upozorňují na to, že je důležité genitálie oplachovat od vyústění močové trubice směrem ke konečníku, nikoliv opačně. Stejnou zásadu bychom měly dodržovat také v dospělosti.

Opomíjení těchto hygienických zásad může vést k výrazným zdravotním problémům.

Správná intimní péče přinese „ovoce“

Všechny tyto informace jsou poměrně známé, přesto mnoho žen netuší, jak s nimi přesně naložit. Abych to tedy celé shrnula. Intimní hygienu je třeba začít pečlivě dodržovat již od dětství, ideálně od tří let věku holčiček po celý život.

Na trhu je mnoho přípravků, které jsou určeny k péči o intimní partie. Jako skvělý tip přinášíme produkt GYNELLA Intimate. Jde o ryze český výrobek, který nabízí společnost Heaton. Všechny produkty mají speciálně upravené pH pro ženy a dívky. Navíc neobsahují barviva a jsou dermatologicky testovány.

Vaginální infekce potrápí za život každou z nás. Určitě ten nepříjemný pocit dobře znáte. Proto není na škodu zkusit dodržovat tyto pravidla a vyzkoušet opravdu kvalitní intimní přípravky.

Produkty GYNELLA můžete zakoupit ZDE.

 PS: Testujte s námi produkty Gynella ZDE.

 

Zdroj úvodní fotky: georgerudy © 123RF.com

 

 

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
sipeji
sipeji 15. 6. 2017

Já jsem s ní opravdu moc spokojená, velmi mi vyhovuje.

Odpovědět
k.eva
k.eva 14. 6. 2017

Odpovědět
Tereza N.
Tereza N. 17. 4. 2017

Krásně napsané

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
102 639
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.