Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 7. 2. 2017
Líbí se mi

4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 7. 2. 2017
Líbí se mi
4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

Jedlá, tedy kuchyňská sůl je snad v každé domácnosti. V poslední době je ta obyčejná jaksi slabá, evidentně ošizená a není nejlepší. Málo ochucuje a obsahuje víc zbytečností, než prospěchu. Snažíme se solit méně, někdo nesolí vůbec. Žádný extrém však není dobrý. Sůl určitě nezavrhujte, jen pečlivě vybírejte.


Klasická jedlá sůl je sloučenina sodíku a chlóru, chemicky NaCl. Přiznejte se, kdo si to ještě ze školy pamatuje? Sodík je potřebný pro přenos nervových vzruchů, svalovou činnost, regulaci krevního tlaku a udržování rovnováhy tekutin v těle. Chlor je důležitou složkou pro správné trávení v žaludku. Je skvělý pomocník nejen v kuchyni, ale i při relaxaci. Nedávno jsem si pro sebe dělala malý průzkum a tyto čtyři vřele doporučuji:


1. Draselná sůl

Chlorid draselný potravinářský, lidově zvaný drasloš. Je skvělý doplněk pro klasickou kuchyňskou sůl i pro relaxační koupel. Na etiketě potravin ho najdete pod označením E508. Můžete jej v malém množství přimíchat do klasické jedlé soli, kterou doma používáte a tím sůl obohatíte o další důležitou složku. Draslík pomáhá proti únavě, alergiím a omlazuje pleť. Přisypte ho do horké koupele a dopřejte si příjemnou a ozdravnou relaxaci.


2. Mořská sůl

Má výraznější chuť než klasická kuchyňská a je rozhodně zdravější. Přirozeně obsahuje jód, který nám ve vnitrozemi hodně chybí. Potřebujeme ho pro správnou funkci štítné žlázy, která reguluje hormony v těle. Najdeme v ní i brom, který skvěle posiluje nervový systém. V kuchyni má své místo jasné. Jako koupel je také skvělá, regeneruje a tím i omlazuje kůži. Směs s olivovým olejem urychluje hojení drobných popálenin, zanícených koutků nebo pupínků. Smíchaná s medem 1:1 je skvělá jako pleťová maska.


3. Epsomská sůl

Jinak známa i jako hořká sůl je sloučenina hořčíku a síranu. Tyto dvě složky se lehce vstřebávají do těla přes kůži, proto je to skvělý kandidát na koupelovou sůl a to milujeme Hořčík má za úkol regulaci enzymů, snižuje záněty, pomáhá svalům a nervům. Pomáhá produkovat serotonin, hormon důležitý pro pocit štěstí a pohody. Sírany pomáhají detoxikaci těla, zmírňuji bolesti hlavy a zlepšují vstřebávání živit. Koupel v této soli pomáhá léčit kůži, uvolňuje nervový systém, zbavuje bolesti svalů a kloubů. Snižuje krevní tlak a pomáhá lépe usnout a kvalitněji se vyspat. Je to miláček!


4. Himalájská sůl

Říká se jí také "bílé zlato" obsahuje 84 přírodních látek a minerálů prospěšných pro naše tělo, včetně hořčíku, sodíku, draslíku, vápníku, fosforu a železa. To musíte prostě mít! Je to nejvhodnější forma soli, můžete ji používat jak v kuchyni, tak v koupelně. Většinou se prodává jako hrubozrnná, ale seženete jí i jemnější. Zajímavé jsou velké kusy, které při nemoci snadno olíznete a vydesinfikujete si tak ústní dutinu a krk Nebo kameny této soli dekorujte vanu a při koupeli nějaký ten kus šoupněte do vody a nechtě rozpustit.


TIP pro malé domácí čarování : Pokud rády pálíte svíčky, ať už pro jejich romantické kouzlo nebo pro kouzlení samotné, používejte vždy i sůl. Sůl je očisťující a nehořlavá. Použijte ji pod svíčku jako izolant. Po vyhoření ochrání místo pod svíčkou a navíc odpadne pracné odstraňování zbytků vosku. A miska s nasypanou solí a na ní hořící svíčka vypadá elegantně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Amanda
Amanda 1. 3. 2017

Aha

Odpovědět
lemur
lemur 10. 2. 2017

Pěkný a zajímavý článek.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 2. 2017

Zajímavé

Odpovědět
Mary1203
Mary1203 9. 2. 2017

Dobre informacie.my doma pouzivame himalajsku sol.prave preto co obsahuje.no samozrejme,vsetko s mierou.

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 9. 2. 2017

Ďakujem, som rada, že sa článok páči

Asuka
Asuka 9. 2. 2017

Sůl je skvělá na čištění prostoru, stačí dát do nádoby a umístit do všech rohu mistnosti

Odpovědět
silta - blogerka
silta - blogerka 9. 2. 2017

Díky za tip. Já se přiznám sůl sypu přímo do rohů místnosti a pak při úklidu povysávám a znovu nasypu

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
88 603
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.