Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 7. 2. 2017
Líbí se mi

4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 7. 2. 2017
Líbí se mi
4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

4 druhy soli pro vaše zdraví, aneb bez soli to opravdu nejde

Jedlá, tedy kuchyňská sůl je snad v každé domácnosti. V poslední době je ta obyčejná jaksi slabá, evidentně ošizená a není nejlepší. Málo ochucuje a obsahuje víc zbytečností, než prospěchu. Snažíme se solit méně, někdo nesolí vůbec. Žádný extrém však není dobrý. Sůl určitě nezavrhujte, jen pečlivě vybírejte.


Klasická jedlá sůl je sloučenina sodíku a chlóru, chemicky NaCl. Přiznejte se, kdo si to ještě ze školy pamatuje? Sodík je potřebný pro přenos nervových vzruchů, svalovou činnost, regulaci krevního tlaku a udržování rovnováhy tekutin v těle. Chlor je důležitou složkou pro správné trávení v žaludku. Je skvělý pomocník nejen v kuchyni, ale i při relaxaci. Nedávno jsem si pro sebe dělala malý průzkum a tyto čtyři vřele doporučuji:


1. Draselná sůl

Chlorid draselný potravinářský, lidově zvaný drasloš. Je skvělý doplněk pro klasickou kuchyňskou sůl i pro relaxační koupel. Na etiketě potravin ho najdete pod označením E508. Můžete jej v malém množství přimíchat do klasické jedlé soli, kterou doma používáte a tím sůl obohatíte o další důležitou složku. Draslík pomáhá proti únavě, alergiím a omlazuje pleť. Přisypte ho do horké koupele a dopřejte si příjemnou a ozdravnou relaxaci.


2. Mořská sůl

Má výraznější chuť než klasická kuchyňská a je rozhodně zdravější. Přirozeně obsahuje jód, který nám ve vnitrozemi hodně chybí. Potřebujeme ho pro správnou funkci štítné žlázy, která reguluje hormony v těle. Najdeme v ní i brom, který skvěle posiluje nervový systém. V kuchyni má své místo jasné. Jako koupel je také skvělá, regeneruje a tím i omlazuje kůži. Směs s olivovým olejem urychluje hojení drobných popálenin, zanícených koutků nebo pupínků. Smíchaná s medem 1:1 je skvělá jako pleťová maska.


3. Epsomská sůl

Jinak známa i jako hořká sůl je sloučenina hořčíku a síranu. Tyto dvě složky se lehce vstřebávají do těla přes kůži, proto je to skvělý kandidát na koupelovou sůl a to milujeme Hořčík má za úkol regulaci enzymů, snižuje záněty, pomáhá svalům a nervům. Pomáhá produkovat serotonin, hormon důležitý pro pocit štěstí a pohody. Sírany pomáhají detoxikaci těla, zmírňuji bolesti hlavy a zlepšují vstřebávání živit. Koupel v této soli pomáhá léčit kůži, uvolňuje nervový systém, zbavuje bolesti svalů a kloubů. Snižuje krevní tlak a pomáhá lépe usnout a kvalitněji se vyspat. Je to miláček!


4. Himalájská sůl

Říká se jí také "bílé zlato" obsahuje 84 přírodních látek a minerálů prospěšných pro naše tělo, včetně hořčíku, sodíku, draslíku, vápníku, fosforu a železa. To musíte prostě mít! Je to nejvhodnější forma soli, můžete ji používat jak v kuchyni, tak v koupelně. Většinou se prodává jako hrubozrnná, ale seženete jí i jemnější. Zajímavé jsou velké kusy, které při nemoci snadno olíznete a vydesinfikujete si tak ústní dutinu a krk Nebo kameny této soli dekorujte vanu a při koupeli nějaký ten kus šoupněte do vody a nechtě rozpustit.


TIP pro malé domácí čarování : Pokud rády pálíte svíčky, ať už pro jejich romantické kouzlo nebo pro kouzlení samotné, používejte vždy i sůl. Sůl je očisťující a nehořlavá. Použijte ji pod svíčku jako izolant. Po vyhoření ochrání místo pod svíčkou a navíc odpadne pracné odstraňování zbytků vosku. A miska s nasypanou solí a na ní hořící svíčka vypadá elegantně.

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 18. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
Amanda
Amanda 1. 3. 2017

Aha

Odpovědět
lemur
lemur 10. 2. 2017

Pěkný a zajímavý článek.

Odpovědět
Siraellen
Siraellen 9. 2. 2017

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 392
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.