Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 2. 2017
Líbí se mi

3x jarní detoxikace. Vyberte si přesně tu pravou pro sebe!

Leňa | ŽENA s.r.o.
Leňa | ŽENA s.r.o.
Vloženo 26. 2. 2017
Líbí se mi
3x jarní detoxikace. Vyberte si přesně tu pravou pro sebe!

3x jarní detoxikace. Vyberte si přesně tu pravou pro sebe!

Přichází jaro a to nejen v přírodě. Naše těla se po zimě pročišťují a je dobré jim pomoci zbavit se škodlivin, které se v nás usadily. Sepsala jsem pro vás 3 tipy na jarní detoxikace. Vyberte si tu, která vám bude nejvíc sedět a při které pro vás očistný proces nebude utrpením.

 

Rady na začátek

Kteroukoliv z uvedených detoxikací podpoříte, když každé ráno vypijete vlažnou vodu s citronem či s jedlou sodou. To pomůže odkyselit organismus. V průběhu detoxikace vynechte alkohol, cigarety, kávu. Solte střídmě a cukrům se raději vyhněte. Svoji detoxikaci podpoříte každodenní meditací. Očistíte tak nejenom své tělo, ale také svoji mysl.

Woman Doing Yoga Near the Sea during Daytime

Velice důležitý je během očisty pohyb. Cvičte jógu, jděte na procházku, zaběhejte si nebo cokoliv jiného, co vám přináší radost. A nezapomínejte kvalitně dýchat. Možná se nad touto radou podivujete, ale nevěřily byste, kolik z nás dýchá nesprávně a nedostatečně. Soustřeďte se na svůj dech a prodýchejte každou část svého těla, i palce u nohou.

 

 

1. Smoothie detoxikace

První z osvědčených detoxikací je smoothie. Minimálně 2 – 3 dny pijte pouze ovocné nebo zeleninové smoothie. Pijte dostatečné množství vody a můžete svoji očistu podpořit i bylinnými detoxikačními čaji.

 

Dělejte si buď ovocné, nebo zeleninové šťávy, nekombinujte je dohromady. Výjimkou je mrkev, kterou můžete kombinovat u obou.  Z ovoce je nejlepší jablko, hrušky a ostatní, které rostou u nás a dají se tedy sehnat v nejlepší kvalitě nebo ideálně z vlastní zahrádky. Ze zeleniny potom různé druhy salátů, celer, petržel a další. Buďte kreativní a najděte kombinace, které budou vyhovovat zrovna vám. Smoothie můžete rozředit vodou a přidat i pár kapek citrónu nebo jablečného octa.

 

 

2. Rýžová detoxikace

Tato očista patří poměrně k oblíbeným, ale ne úplně snadným. Při ní opravdu jíme pouze rýži. Doporučuje se na 3 - 7 dní. Ale je dobré se řídit podle vlastního těla. Pro detoxikaci je vhodná pouze rýže celozrnná, neboli natural. Střídat můžete všechny druhy natural rýže. Upravuje činnost střev a stabilizuje hladinu cukru v krvi, což podporuje spalování tuků.

Výsledek obrázku pro natural rice

Uvařte si každý den čerstvou rýži a rozdělte si ji do 5 porcí. Rýži můžete trochu osolit, ale je dobré se solí opravdu šetřit.  

 

 

3. Ajurvédská detoxikace

Při této 9-ti denní očistě se jedí 3 druhy potravin. Vařená rýže, zelenina a luštěniny. Můžete kombinovat, jak chcete. Vynechejte výrazné koření a mnoho soli. Díky tomu, že můžeme využít širokou škálu zeleniny a luštěnin, je tato očista poměrně příjemná. Hrajte si se surovinami a vymýšlejte kombinace, které vám budou chutnat. Dochucujte bylinkami.

hand, ingredients, onions

 

 

Rady na závěr

Nezapomeňte si svoji očistnou kůru užít. Pamatujte, že to děláte jenom a pouze pro sebe a pro svoje tělo, které vám bude velice vděčné. Pokud během detoxikace „selžete“, netrestejte se za to. Řekněte si: „Jsem jenom člověk,“ a pokračujte dál. Radujte se, pustě ze svého těla vše nepotřebné a přijměte novou a krásnou energii! A berte vše s úsměvem!

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

super

Odpovědět
Clairest
Clairest 11. 3. 2018

Přemýšlím nad smoothie detoxikací, ale nevím, jestli to zvládnu

Odpovědět
many
many 5. 3. 2017

Zaujala me Ajurvedska detoxikace, ale vydrzet to uz je tezsi.

Odpovědět
alenab
alenab 4. 3. 2017

ráda bych vyzkoušela, ale nemám pevnou vůli............

Odpovědět
lemur
lemur 1. 3. 2017

Dobré rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
92 514
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.