Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 5. 1. 2017
Líbí se mi

3 snadné triky, jak se zbavit chemie z ovoce a zeleniny

silta - blogerka
silta - blogerka
Vloženo 5. 1. 2017
Líbí se mi
3 snadné triky, jak se zbavit chemie z ovoce a zeleniny

3 snadné triky, jak se zbavit chemie z ovoce a zeleniny

To, že ovoce a zelenina bez chemie jsou to nejlepší, tak o tom žádná. Taky nejraději nakupuji od farmářů nebo na svetbedynek.cz a chemii nemusím pak řešit vůbec. Takové ovoce a zeleninu stačí prostě opláchnout vodou. Často však nakupuji i v klasických krámech a tam už to s tou chemií nebude tak valné. Co můžeme v takovém případě udělat, je zbavit se pesticidů na povrchu a získat tak zdravější pochoutku?  

                                         ovoce

Co nám pomůže: 

1. Vykoupat v octu

Ovoce a zeleninu namočte do roztoku z vody a octa. Směs udělejte v poměru 90% vody a 10% octa. Nechte působit 15-20 minut, ocet za tu dobu chemikálie neutralizuje a uvolní do vody. Pak ovoce a zeleninu opláchněte a utřete do sucha. Roztok je slabý, nemusíte se bát zápachu nebo změny chutě. Můžete použít ocet vinný nebo jablečný. Alternativou je použití roztoku s citrónem nebo solí.

2. Oloupat

Ovoce i zeleninu můžete i oloupat a tím se pesticidů zbavíte zaručeně. Na jedné straně je to škoda, protože slupka obsahuje vlákninu, která napomáhá trávení a čištění střev. Pokud ale máte pocit, že je to lepší nebo je slupka viditelně ošklivá, pryč s ní                               

3. Odšťavnit

Další a oblíbenou variantou je ovoce a zeleninu vypít. Na to slouží odšťavňovač, který navíc slupku při odšťavnění odstraní, zůstane vám jenom tekutina plná vitamínů. Můžete přidat i mleté koření jako je skořice, hřebíček nebo chilli. Vitaminové bombě dodají říz a blahodárně působí i trávení, odstraňují totiž bakterie, plísně a parazity.

                                           

Pokud se chcete zbavit chemických látek, které už v těle máte a chtě nechtě je pravidelně do těla dostáváme různými způsoby, dopřejte si detoxikaci těla a hlavně střev. Velmi důležité je pít 2-3 litry čistě vody každý den. A pokud se chcete zbavit i případných parazitů, mám pro vás tip na přírodní koktejl.

 

Koktejl, který vás řádně pročistí - kefír, lněné semínko a hřebíček:

1. týden – 100ml kefíru,1 polévková lžíce lněných semínek, 1/2 -1 čajová lžička hřebíčku

2. týden – 100ml kefíru, 2 polévkové lžíce lněných semínek, 1/2 -1 čajová lžička hřebíčku

3. týden – 150ml kefíru, 3 polévkové lžíce lněných semínek, 1/2 -1 čajová lžička hřebíčku

Hřebíček a lněné semínko je potřeba jemně namlít. Ani lněné semínko nekonzumujte v celku a namelte si vždy čerstvou dávku. Poslouží vám třeba mlýnek na kafe. Koktejl si dopřejte ráno místo snídaně a nezapomeňte přes den vypít dostatek čisté vody, aby odpadní látky mohly z těla ven. Hřebíček je hodně aromatický, můžete si ho dávkovat podle sebe nebo ho nahradit chilli. Hřebíček ale užívali proti parazitům už naše babičky a prababičky, tak já sázím na něj 

                                                 

Antitoxický a antibakteriální účinek má i mletá skořice, tak se nebojte občas špetku přidat pro změnu chutě.

Přehodnoťte taky jídelníček a vyřaďte nevhodné, škodlivé a nebezpečné potraviny. Postupně vám prozradím jak na to jdu já a co se mi osvědčilo. Třeba jak jsem vyřadila maso a nakonec ho s chutí znovu vrátila zpátky, ale přiměřeně. 

Silva

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Li
Li 20. 11. 2020

Odpovědět
Jankkas
Jankkas 19. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 1. 4. 2020

Odpovědět
sisinkaj
sisinkaj 20. 1. 2018

Odpovědět
Lakousek
Lakousek 10. 1. 2017

Užitečné rady.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
93 822
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.