Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 22. 4. 2017
Líbí se mi

Tajemství plochého bříška aneb proč stojí za vyzkoušní 12ti hodinový půst

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 22. 4. 2017
Líbí se mi
Tajemství plochého bříška aneb proč stojí za vyzkoušní 12ti hodinový půst

Tajemství plochého bříška aneb proč stojí za vyzkoušní 12ti hodinový půst

Možná jste si někde už také přečetli, že občasná střídmost v jídle je pro nás prospěšná.

Jak se říká, jez do polosyta a pij do polopita

Mám pro vás tip, jak si můžete v každodenním životě a bez námahy zajistit půldenní očistu těla a můžete dopřát svému trávicímu ústrojí prostor, aby mohlo zpracovat vše, co jste snědli a vypili během dne. Tato technika je tak jednoduchá, že ji zvládne úplně každý a nepotřebujete k tomu žádné složité návody. S touto technikou zůstanete stále spokojení a celý proces s jídlem zvládnete naprosto v pohodě a bez záteže.

Jak to funguje?

Je to naprosto jednoduché. Svůj den začínáme snídaní a končíme večeří. Poslední jídlo, které jíme v určitou hodinu, sníme třeba v 8 večer, a to znamená, že naše snídaně by měla následující den probíhat v 8 ráno. Necháme naše tělo od jídla tzv. odpočinout. Po dobu 12ti hodin z denního cyklu 24 hodin přes noc prostě nic nejíme. Pokud snídáme v 6, večeříme v 6, pokud snídáme v 7, tak večeříme v 7 a tak dále...

Možná znáte techniku, kdy večerní jídlo, které je lehčí, než snídaně a oběd ovlivní zcela náš metabolismus a po lehčí večeři prostě nepřibíráme. Nejde tu ani tak o váhu, jako o to, jak se cítíme. Naše tělo reaguje na vše, co během dne vypijeme a sníme. O vhodnosti potravin si každý rozhoduje sám, ale kdybyste potřebovali potraviny trochu osvětlit, přijďte si popovídat na můj kurz vaření, kde se dozvíte vše k tomu, abyste byli zdraví a vitální.

 

To, jak k jídlu přistupujeme je ZÁSADNÍ proces, protože pokud jíme s výčitkami, není to dobré pro naše tělo, mysl, ani náš nervový systém.

Každý stres, výčitka, nebo pochybnost vytvoří určitý blok v tělesné oblasti a to nám brání pohnout se kupředu k úspěchu. Jezte proto zdravě, pestře, čerstvě a u jídla žehnejte tomu zázraku, kterým je naše energie, naše dokonalé tělo, které s námi pracuje 24 hodin denně. Naše tělo provází náš život, v jeho komplexní podstatě.

Jídlo bylo za dávných časů rituálem, kdy se spojovala rodina pospolu, sedělo se u jednoho stolu a skrze vděčnost darů přírody byl vzdáván hold plodům, jídlu a s díky byla přijímána možnost užívat si hojnost jídla, díky kterému je člověk živ.

Nezapomínejme na rituály, propojení se Zemí, která je tak dokonalá a dává nám vše, co k našemu životu potřebujeme a ta pestrost, se kterou nám své plody nabízí je nekonečná. Stejně tak jednoduše, jako nám Země dává, my můžeme s důvěrou a vděčností brát.

Jídlo je zázrak života.

Užívejme si ho zdravě a naplno.

Přeji vám krásné dny plné pohody,

Vaše Martina

 

 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
Amanda
Amanda 23. 7. 2017

Aha

Odpovědět
ruby
ruby 3. 5. 2017

Odpovědět
konatovka
konatovka 2. 5. 2017

Mně to nevyhovuje, jednou jsem to zkoušela a nebylo mi dobře. Zřejmě to každému nesedí, někomu to zase třeba pomůže.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 394
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.