Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 22. 4. 2017
Líbí se mi

11 věcí, které ovlivní náš život

Martina Šárová
Martina Šárová
Vloženo 22. 4. 2017
Líbí se mi
11 věcí, které ovlivní náš život

11 věcí, které ovlivní náš život

 

1. VDĚČNOST

Nás odvádí od negací a pocitů marnosti do pocitu spokojenosti. Pokud nejste spokojení, zkuste si rozvzpomenout na to, za co jste vděční, že doopravdy máte. Rodiče, vztah, sourozence, oblečení, auto, práci, domov, jídlo...pastelky...květiny na parapetu, obě ruce...že vidíte, slyšíte, mluvíte...prostě cokoli. Cokoli co máte a uvědomíte si to, vám dá POCIT. Pokud se někdy necítíte úplně dobře ve svém těle, po psychické, nebo fyzické stránce, zkuste si pro sebe vyslovit alespoň 10 věcí, za které jste vděční. Anebo je řekněte rovnou nahlas. Uvidíte, že se uvolníte... 

2. PODĚKOVÁNÍ

Dává možnost uvědomit si znovu, že nic není v našem životě automatické a slovem děkuji, přijmeme jak chválu, skutky, nebo věci, které do našeho života vešli. Děkuji je MANTRA uzemnění pro naší momentální přítomnost. Poděkování je zároveň VYSOKÁ úroveň sebepřijetí. Za kolika děkuji od druhých lidí, když nás pochválili, už jsme mávli rukou? Kolikrát jsme si řekli: " to je staré, ale to nic, to jsem jenom..." Za každé děkuji z venku od lidí dávejme druhým nazpět také jedno krásné upřímné DĚKUJI.

3. STREČING

Není tělo, které by pravidelně nepotřebovalo trochu pohybu. Strečing, dech, prohloubení napětí a následné uvolnění napětí vnesou do těla energii, která nás posune dál. Nemusíme dřít dvě hodiny denně. Stačí se pro začátek 10 minut protáhnout, uvolnit a prodýchat. Naše tělo, šlachy, klouby i svaly v každodenních rutijních činnostech zakrňují. Vědomé protahování a kontakt s tělem je důležitý pro zdravý život. Dýchejte, protahujte se, vydechujte a dělejte ÁÁÁÁÁCH a ÓÓÓÓÓCH a uvolňujte ztuhlost, bolest i bloky a pracujte jemně s pohybem až na hranici jemné bolesti. V té zůstaňte a pomalu prodýchávejte. Uvolňujte. Řekněte si: "uvolňuji právě teď všechno své napětí" A řeknete svému tělu že HO MILUJETE. 

4. KATARZE

Uvolnění stresu sportem, nebo katarzní technikou je NUTNOST. Zkuste po hádce nebo prožitém hněvu 10 minut křičet a bouchat do polštáře. Je to opravdu těžké. Jak fyzicky, tak psychicky. Katarze nám dovolí překročit stín ega a vy sami si můžete dát povolení pro uvolnění napětí a připuštění varianty sebepřijetí v sebelásce. Vše co v sobě držíme, zůstává. Hněv a to, co jsme nebyli schopni říct, nebo včas podle svého zareagovat přejde do výčitek. Buďto těch, které míříme proti sobě a pak proti ostatním. Katarze je možnost, která uvolní cestu a na jejím začátku stojí sebeodpuštění. Je naprosto v pořádku povolit si svoje chyby i pády a nechat z nás odejít to, co už nepotřebujeme a nechat odejít to, co nás zatěžuje. Je přirozené očišťovat se od nashromážděných negací a nechat vše vyjít z naší mysli pryč.

5. CVIČENÍ

Pohyb je dar. Pohyb je proces, kdy poznáme své limity a rozproudíme svou tělesnou chemii. Žádné pilulky světa nám nedají tolik uvolnění a radosti, jako je pohyb.

6. JÍDLO

Jídlo je nástroj. Tělo je nástroj. Jíst dobře je dar, který si můžeme dát každý den. Pokud zapomenene, nebo nejdeme správným směrem, vždycky se můžeme opravit. Každý den máme šanci na změnu.

7. PITÍ

Voda je zázrak života. Nic jiného se pro nás nehodí. Pijte vodu co nejvíc.

8. MEDITACE

Jak vsedě, tak vleže, tak při jemné práci spouštíme vnitřní proces přemýšlení, nebo plynutí, kdy v tichu vlastního času mluvíme k sobě. A pokud necháme proudit otázky, přijdou i odpovědi. Jak k naší situaci, nebo od našeho těla. Po tréninku sebe práce se můžete zeptat i sami sebe, proč vás bolí koleno, nebo břicho. Pokud tomuto uvěříte, své odpovědi dostanete. Meditace není oddělená od života a nepotřebuje posvátnost. Stejně tak vleže, vsedě, při vědomém dýchání, nebo při uklízení můžete v procesu nechat očistit své podvědomí, se zapálenými svíčkami, napsaným přáním na papíře, napsanými zátěžemi nitra na papíře a můžete vše nechat odejít. Stačí jen uvědomit si, přát si a napojit se. A nechat věci přijít.

9. ČISTOTA

Mysl nám nabízí mnoho variant udržení se v určitém pocitu. Vybíráme si myšlenky, slova, význam, obsah. Je na nás, jakou silou a v jaké míře necháme svou čistotu promlouvat. Každý vidí svou variantu světa. Je na každém z nás, jak vidí svůj svět a co je pro něj ve významu čistota obsaženo. Nikomu nenutíme to naše a od druhých si bereme jen to, co nám vyhovuje. A i to máme právo dle okolností změnit. Všechno se mění. Máme šanci a právo být šťastní v toku života na Zemi.

10. RITUÁLY

Tvoříme si chvíle zázraků. S jídlem, s partnerem, sami, s hudbou, plány a se seznamem přání. Vědomě nechat působit sváteční okamžik je oslava života, která může být do našich životů pozvána každé ráno, každý večer, kdykoli cítíme, že máme co oslavovat. Chvíli o samotě, chvíli s blízkými. Život, je umění možného. Rituál může být cokoli chceme aby byl...

11. ODPUŠTĚNÍ

Bez odpuštění se nepohneme z místa. Odpustit můžeme nejprve sobě, ale pak také všem, se kterými jsme co kdy měli do činění a oni v nás něco zanechali. My jsme se rozhodli si to ponechat, a pokud už to nechceme a nepotřebujeme, můžeme to také pustit. A můžeme jít... svobodně, s láskou, za štěstím...

 

Přeji krásné dny,

Vaše Martina

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Jankkas
Jankkas 17. 6. 2020

Odpovědět
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

super

Odpovědět
matejm
matejm 23. 7. 2017

Něco na tom je

Odpovědět
KamilaK
KamilaK 29. 4. 2017

Super!!!!!

Odpovědět
matejm
matejm 24. 4. 2017

Zajímavé

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
97 394
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.