Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 19. 4. 2017
Líbí se mi

Jak prožít den s úsměvem na tváři? Držte se těchto zásad!

Pavlína D.
Pavlína D.
Vloženo 19. 4. 2017
Líbí se mi
Jak prožít den s úsměvem na tváři? Držte se těchto zásad!

Jak prožít den s úsměvem na tváři? Držte se těchto zásad!

Chcete se cítit skvěle, být fit a vznášet se na vlnách zdraví? Být v souladu sama se sebou, užívat si každého dne naplno a objevovat štěstí v maličkostech, to je přáním snad každé ženy. Přitom stačí vyjít s málem. 

Přivítejte každé ráno úsměvem

Hned po probuzení se nalaďte na pozitivní myšlenky. Přemýšlejte, co dobrého, vydatného a zdravého si připravíte na snídani. Dobrá nálada a vnitřní pohoda přispívají k pomalejšímu stárnutí a předcházení onemocnění.

 

Nastartujte se vlažnou sprchou

Organismus a imunitní systém nejlépe podpoříte střídavou sprchou. Začněte teplou a rychle ji zaměňte za studenou. Pokud se na to necítíte, v počátcích využijte vodu vlažnou. Poskytnete tak svému tělu ochranu před nemocemi. Dokonale se probudíte a osvěžíte.

Dopřejte si vydatnou a energetickou snídani

Jezte vyváženou a výživově hodnotnou stravu. Měla by obsahovat bílkoviny, zdravé tuky a cukry. Slaďte medem, který dodá energetickou hodnotu a spoustu cenných vitamínů přímo z přírody. V chladném počasí si udělejte teplou snídani. Prohřeje organismus a navodí pocit blaženosti. Nezapomínejte na pitný režim. Dodávejte dostatek tekutin v podobě zdravých a vydatných šťáv nebo bylinkových čajů.

  

Hýbejte se

Věnujte se aktivnímu způsobu života. Udělejte si čas na procházku v přírodě. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, pročistíte mysl a utužíte svaly. Zacvičte si jógu nebo pilates. Choďte pěšky nebo jezděte na kole.

 

Stanovujte si splnitelné cíle

Vymezte si čas a sněte. Stanovte si malé cíle, ke kterým dokážete snadněji po malých krůčcích dojít. Radujte se z každého svého úspěchu. Jezte pravidelně, čerstvé suroviny, nakupujte produkty v bio kvalitě a každé sousto si vychutnávejte.

Udělejte si čas sami pro sebe

Relaxujte. Naučte se vyrovnávat se se stresem, napětím a vyčerpávajícím situacím častějším odpočinkem. Věnujte se sami sobě. Zajděte si na masáž, dopřejte si kosmetiku, navštivte divadlo nebo se odreagujte dlouhou procházkou v přírodě. Přečtěte si dobru knihu nebo si pusťte nějaký zajímavý film. Dělejte ro, co vás baví a co zajímá. Napusťte si vanu s vonnou esencí a užívejte pohody v teplé vodě. Dopřejte si odpočinkový wellness pobyt a nechte se hýčkat a opečovávat. Zasloužíte si to.

Radujte se z maličkostí

Obklopujte se věcmi a lidmi, které máte rády. Odměňujte se. Netrapte se záležitostmi, které nemůžete ovlivnit nebo změnit.

 

Navazujte kontakty

Zajděte si s kamarádkami na kávu a probírejte „ženská“ témata. Nalaďte se do pohody a rozšiřujte své vlastní obzory. Inspiraci hledejte všude okolo sebe. Motivujte se od nejlepších.

Vypusťte kritiku

Vyhněte se negativním pomluvám. Buďte psychicky v pohodě, dobře naladěné a spokojené. Stresové situace vyvolávají nejrůznější nežádoucí onemocnění a urychlují procesy stárnutí. Nepomlouvejte a nevyhledávejte konfliktní situace.

 

Vyspěte se do sytosti

Spánek dělá zázraky. Dodržujte základní spánkový čas mezi šesti až osmi hodinami. Ukládejte se ke spánku v pravidelný čas, a pokud možno v pravidelný čas vstávejte. O víkendu si dopřejte o hodinku i dvě navíc, aby si tělo i mysl dostatečně odpočinuly. Usínejte s pozitivními myšlenkami, naladěné na pohodu. Vypusťte starosti alespoň v posteli.

 

Místo, kde můžeš psát a diskutovat

Pro možnost vložit komentář musíte být přihlášena.
Maruš11
Maruš11 31. 3. 2020

Odpovědět
Clairest
Clairest 17. 1. 2018

Snažím se, ale ne vždy to jde

Odpovědět
Gabill
Gabill 23. 4. 2017

jednoduche veci

Odpovědět
hudlenka
hudlenka 22. 4. 2017

hezké tipy... líbí se mi a jak já zdravím každé ráno - přeji všem krásný den s úsměvem

Odpovědět
lemur
lemur 22. 4. 2017

Dobré tipy.

Odpovědět

ŽENY s.r.o. v číslech

3 887
testovaných produktů
90 340
registrovaných inspirativních žen
210 746
vložených hodnocení

Chci odebírat novinky na svůj email.